Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Fejleszthető a szociális/társa...

Fejleszthető a szociális/társas intelligencia és a humor?

Figyelt kérdés

Ha igen, hogyan? Alapvetően introvertált személyiség vagyok, ráadásul sokat dolgozom számítógéppel, nehezen tudok kapcsolatokat kialakítani.. Barátaim egy jelentős része mókamester (másik része kocka), de én csak ülök társaságukban mint egy kuka, őket hallgatva, nem nagyon tudok humoros dolgokkal hozzászólni... Ha megpróbálom, sokszor csak égetem magam.. Persze kijárni velük "elvileg" nem rossz, mert legalább "tanulhatok" tőlük, de valahogy mégsem jön át az egész humor/társas intelligencia lényege..


Nemcsak az magától értetődő "járj többet emberek közé", "nézz vicces dolgokat" típusú válaszok érdekelnek, hanem minden más is, pl. könyv, gyakorlat, tréning stb.

28/f



2014. júl. 10. 08:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Én is ilyen típus vagyok, bár ha akarom, nekem megy a beilleszkedés. Igazából nem hiszem, hogy ezt lehet tanulni...
2014. júl. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Szia!


Szerintem fejleszthető kis lépésekben. Nagyon hasznos lehet a személyiségfejlesztő könyvek olvasása. De csak módjával...pl: Dale Carnegie könyvei


Tanfolyam: Sokan az agykontrollra esküsznek. De lehet találni mást is. Nem fontos ebben hinni.


Ezen kívül az önbizalmad erősítése. Értem ez alatt azt, hogy nem csak attól szerethető valaki, hogy humoros. Tudatosítsd magadban, hogy miért is jó veled lenni. Vagy amikor valaha humoros voltál, az milyen volt.


Ha már introvertált/kocka vagy :D (bocsi), elemezd ki, hogy mitől humoros a humoros. Pl: Egy vicces sorozat mikor humoros, mit csinálnak, mondanak a szereplők. És a lényeget leutánozva te is ráérezhetsz a humor ízére. Kiváló esettanulmány lehet a Big Bang Theory... ;)


28/L

2014. júl. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én most őszinte leszek hozzád. Valaki vagy érzi a humort, vagy nem. Szerintem ezt nem lehet tanulni, és én szerintem nagyon nehezen lehet fejleszteni, ha valakinek nem áll rá a poénkodásra az agya.

Próbálhatsz viccelődni, de ha nem megy, ne erőltesd, mert csak rosszabb lesz. Ezt nem lehet tanítani. Szerintem ez olyan, mint például a kedvesség. Ugyanis a kedvességnél is nagyon keskeny a határmezsgye a valódi jóindulat, és a mézesmázos talpnyaló, idegesítő viselkedés között.

Érezni kell, hogy illik-e oda az a poén, hogy valóban jó-e. Van, akinek ehhez nincs érzeke. Ez ilyen.

2014. júl. 12. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Szia,

En is ugyanezt kerdezem. En otthon tok poenos vagyok meg a legjobb baratnoimmel, de tarsasagban mint egy darab sz@r :S LegYszi ha talalsz errol szolo konyvet legyszi ird meg mert nagyon fontos lenne mar a munkam miatt is.

N/23

2014. júl. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Kedves előző!


Dale Carnegie 3 könyvet írt kifejezetten az emberekkel való bánásmódról(Sikerkalauz 1,2,3), kezdd el olvasni őket, aztán ha érdekel a téma még találni fogsz könyveket. Kezdetnek jók szerintem.

2014. júl. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!