Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit csináljak hogyha nincsenek...

Mit csináljak hogyha nincsenek barátaim, magányos vagyok és néha már az öngyilkosság is az eszembe jut?

Figyelt kérdés
18 éves fiú vagyok Zemplénből. Alapjába véve optimista felfogású,közvetlen és barátkozó típusú ember vagyok... Nagyon örülök és lelkes vagyok hogyha lehet valakivel barátkozni. Nagyon örülnék egy normális barátnőnek... Szeretem az embereket és az állatokat, meg sokat szoktam sétálni az erdőben. 178 centi vagyok és 69 kiló, állítólag helyes is vagyok. De mégis valahogy félek a környékemen kimenni az utcára. Mert hátha találkozok valami régi ismerősömmel a gimiből ahol lejárattam magamat! :'( Már 3 éve élek rettegésben és nem merek utcára menni a környékemen! :'( Amikor el tudok valahova utazni akkor örülök és felszabadultnak érzem magamat, olyankor könnyen tudok ismerkedni :'(... Csak az a baj hogy beszélek az emberekkel pár szót Pesten, ők továbbmennek és ennyi volt! :'( Nincs egy barátom se! :'( Nem tudom hogy mit tegyek! :'( A környékemen nincs kedvem semmihez és semmit se akarok itt csinálni soha! :'( Mert nem akarok régi ismerősökkel összefutni! :'( Szó szerint egyetlen ismerősöm, vagy haverom sincsen! Egy darab se! Még interneten sem! :'( Mit tegyek? :'( Pszichológushoz semmiképpen nem akarok menni, az lehetetlen! És a környékemre se akarok csak úgy kimenni! 3 éve már nem megy!

2014. júl. 11. 20:48
 1/4 anonim válasza:
Mi az amitől ennyire rettegsz? Mivel járattad le magad? Hátha csak te érzed így, mások már rég túlléptek rajta.
2014. júl. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Akkor legalább olvass Yalomtól, Frankltól, Frommtól, Buscagliától, Laustertől. És ha megérted, meg tudsz változni és lesznek barátaid, szerelmeid.
2014. júl. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Biztosan sokat fejlődtél a gimi óta, ezt tartsd észben! Az, hogy lejárattad magad anno, semmit nem jelent most. Kezdhetsz új életet, új ismerősökkel, új barátokkal! Nézd a helyzet előnyét: azt csinálsz, amit akarsz!


De nagyon nehéz lesz egyedül úrrá lenned ezen. Pszichológus az nem egy rossz dolog. Egy órát egy héten elmész hozzá, megbeszélitek a dolgokat, legalább lesz valaki aki meghallgat.


Annyit kell csinálnod, hogy felhívod a legközelebbi pszichiátria rendelőt, vagy elmész oda. Utána már sokkal-sokkal könnyebb lenne minden! Valahogy el kell érned, hogy a pszichológusig el tudj menni.

2014. júl. 21. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Amit irtál az nagyon hasonlit a szociális fóbiára, mindenképp menj el szakemberhez. Azóta mi a helyzet?
2020. aug. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!