Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Egyre gyakrabban vannak...

Egyre gyakrabban vannak öngyilkossági, halállal kapcsolatos álmaim, úgy érzem most még nem lennék képes rá, hogy megtegyem, de félek később igen. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
Nem tudok a problémáimról pszichológusnak,pszichiáternek beszélni,régebben jártam,nem is egynél,csak tereltem a témát,elég nehezen nyílok meg.Itt sokkal könnyebb,mert arctalan az egész.A pszichológusra nem tudok úgy tekinteni,mint egy szakemberre,akinek ez a dolga,hanem,mint egy emberre,akinek véleménye lesz rólam és egyszerűen szégyellem a problémámat. Egyre jobban kezdek undorodni magamtól,a külsőmtől ,a belsőmtől,butának,értéktelennek érzem magam.Magányos vagyok,a barátaimnak is csak részben merek beszélni erről,mert nem akarok energia vámpír lenni.Egyszer azért veszítettem el az akkori legjobb barátnőmet,mert egyszerűen nem bírtam már tovább játsszani a vidám ,boldog embert. Itthon meg csak el van annyival intézve,hogy szép vagy,okos vagy...,de nem tudom elhinni,mert nagyon-nagyon sokszor beszóltak fiúk is,lányok is,hogy kövér vagyok,csúnya vagyok,nulla vagyok.:D Már azt sem tudom elhinni,ha valaki azt mondja,hogy szép vagyok. 19 éves vagyok,de még sosem volt kapcsolatom,és picit félek is,hogy örökké egyedül leszek,ki akarna egy olyan emberrel lenni,akinek ilyen problémái vannak,meg arra szoktam gondolni,hogy mégis kinek jönnék be.Szerintem a legtöbb fiú letagadna ,lefújjogna meg szégyellne engem.Azok a férfiak akiket eddig is megismertem,csak "azt" akarták volna tőlem,amit persze nem engedtem,de annyira rossz volt rájönni,miután annyi szépet mondtak...

2014. júl. 14. 05:27
 1/4 A kérdező kommentje:
Oh rosszul írtam ki a kérdést!Egyre gyakrabban vannak öngyilkossággal kapcsolatos gondolataim,álmaim*
2014. júl. 14. 05:30
 2/4 anonim ***** válasza:

Sajnos gyenge a személyiséged. Tudom, nem túl kedves válasz, de ez az igazság a leírásod alapján. Azért "cikinek" mert látják rajtad hogy rosszul esik. Ha úgy állnál hozzá hogy "Miért vesz körül ennyi primitív, barom ember?" akkor máris nem érdekelne mások véleménye.


Ha a barátnőd azért "hagyott el", mert nem voltál egyfolytában vidám, akkor sajnos sose volt a barátnőd. Az nem barát, aki a legnagyobb sz*rban ott hagy téged. Meg kellett volna hogy hallgasson, hogyha nem tud segíteni nem gond, de legalább valakivel megoszthattad volna hogy mi zavar, mi bánt.


Ha kövér vagy és zavar, azon pedig csak te tudsz változtatni. Egyél kevesebbet, mozogj többet. Ennyi a titka a dolognak. Vagy békélj meg vele, nem muszáj a mai világ ideáljaival azonosulni :)


Az, hogy elmondod valakinek a gondjaidat nem energia vámpírság. Hacsak nem ismételgeted naponta hogy "jaj de rossz nekem" és nem teszel ellene semmit.


Illetve keresd meg magadban azokat a tulajdonságokat, amik értékesek. Írd le egy papírra és tűzd ki valahova, ahol minden nap láthatod. olyan nincs, hogy valaki értéktelen, mindenkinek vannak jó és rossz tulajdonságai és mindenkinek vannak hasznos képességei :)

2014. júl. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Néhány hete nekem is ugyanez volt a problémám, aztán néha feldobtam egy kis sminket, olyan ruhákat vettem fel, amiben karcsúbbnak látszok (fekete), frufrum lett, vidám zenéket hallgattam, a családommal voltam, a "barátaim" fejére sz@rtam, sokat imádkoztam (keresztény vagyok) szóval azt csináltam, amihez kedvem volt.Ha te is ezt tennéd, szerintem segítetene.

Ne akarj öngyilkos lenni, az gyàva dolog, hogy elmenekülsz a probléma elől, ezzel magad mögött hagyva a baj utáni jó dolgokat. A mottód ez legyen: minden nap egy új esély, amit ki kell használni.

Ui.:Amúgy a neten is vannak pszichológosok, akiknek arc nélkül kibeszélheted a lelked.

Sok sikert!!

Remélem segítettem!! :))

2014. júl. 16. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 dftgsgvghgev válasza:
Ha ennyire fontos az arctalanság, talán segít egy kezdésnek egy lelkisegély vonal. Pl. 116-123
2014. júl. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!