Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem értik meg a barátok,...

Miért nem értik meg a barátok, hogy ha valaki szomorú, és depressziós? Csak akkor szerethetnek, ha mindig jó ekdvem van?

Figyelt kérdés
egy barátomnak se merek már mondani semmit, mert akkor azt hogy csak panaszkodom. Én mindig meghallgatom őket..akkor is ha szomorúak. Nem esik nehezemre. Hiába vannak barátaim. Magányos vagyok. Nem számíthatok a családra se. A párom is szakítani akar. Az embert csak akkor lehet szeretni ha mindig vidám,és boldog?

2014. júl. 17. 16:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Nincs azzal semmi gond, hogyha elmeséled nekik a gondjaidat. Ez akkor válik zavaróvá, hogyha túl sokszor csinálod, mondjuk ha valakivel csak hetente találkozol, de akkor mindig szóba jön hogy neked milyen rossz.


Vegyél erőt magadon, és mondd nekik azt hogy "neked sincs kedved az ő gondjaikkal foglalkozni". Egy kicsit lehet akkor átérzik az egészet.


Különben pedig szerintem ösztönösen nem szívesen vagyunk olyan emberek közelében akiknek rossz a kisugárzása. Valószínűleg már sok nekik, mert ha valakinek van 1-2 napja amikor rossz a kedve, azt elnézzük, akkor segítünk. De ha valaki huzamosabb ideig ilyen, akkor természetesen te se lennél egy ilyen ember közelében, nemde?


Ha depressziós vagy, akkor esetleg egy pszichológus tudna segíteni. Nem kellenek gyógyszerek meg ilyenek, de legalább neki elmondhatnád a gondjaidat.

2014. júl. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szeretek segíteni az embereknek, megértem, ha valaki szomorú. Megbeszéljük, gondolkodunk, mit lehetne tenni. Ha azonban nem akar változni az illető, nem fogok vele foglalkozni, mert nem vagyok lelki szemetesláda. Te se legyél az. Viszont segíts másokon, és ha mások nem segítenek, keress olyat, aki erre hajlandó, őket pedig hanyagold, nem igazi barátok, csak bulitársak.
2014. júl. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Ez mindig így van. Biztos idegesíti őket, hogy nem tudnak segíteni, és sajnos a saját hangulatuk fontosabb, mint a tiéd, és nem értik hogy tényleg nagy segítségre lenne most szükséged.

Van pszichológusod? Ha nincs, én biztosan keresnék egyet, az nagyon nagy segítség.

2014. júl. 21. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 rozunlan válasza:
1.ez NEM depresszió, a depressziós, nem tudja és nem is akarja tudani, jogy depressziós! 2. Keress vidám témát, amiről beszélhetsz! Menj szórakozni barátokkal, pároddal, a gondjaidat tedd kicsit odébb, azok is megoldódnak, de kell a pihenés és a szórakozás! :)
2014. aug. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!