Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért depressziós, szomorú,...

Miért depressziós, szomorú, életunt minden fiatal manapság?

Figyelt kérdés

Minden fiatal pszcihológushoz jár,nyugtatókat szed,vagdossa magát és megakar halni.Mitől van ez? Tudom,egyrészt figyelemfelkeltés célja,de mi a másik ok?Mitől ilyenek? És ha ez a generáció ilyen,milyen lesz a következő?Hogy merjen ezáltal az ember,egy felnőtt nő gyermeket hozni a világra? Félelmetes.


14/L



2012. aug. 22. 00:03
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Sok korombeli fiatal utál élni,és azt mondja az élet sz*r....Szerintem túl fiatalok még ahhoz,hogy így ítélkezzenek.Hiszen ennyi idősen,még alig éltünk meg bármit is nem?Nem éreztünk még rendes szerelmet,nem csalódtunk annyit és nem viselünk annyi tehert mint például egy 24 éves.
2012. aug. 22. 00:06
 2/26 anonim ***** válasza:
0%

hidd el, átmeneti. tapasztalat. :D de ha annyira nem bírod az emósokat adhatok neked egy műanyag kanalat likvidálni őket.

19/L

2012. aug. 22. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
96%
Nincsenek céljaink, mert nem is lehetnek. Mindenki az egyetemet hajtja, de semmi értelme nagy fos az egész. Itt vagyok 24 éves és még mindig a rohadt suliban kell lennem, ahelyett, hogy dolgoznék. Mi már tudjuk, hogy nem lesz nyugdíjunk. Egyre több a cigány. Meghalnak a rokonaink. A stressz mindennapos, nem lehet sehol levezetni, hiszen arra vagyunk szoktatva bilis korunktól hogy reggel 8-tól este 3ig üljünk az iskolapadban, aztán meg otthon. A szülők tehetnének ez ellen, csakhogy általában totálisan éretlenek a gyerekhez, fogalmuk sincs a nevelésről, a példamutatásról. A szerencsétlen gyerek csak belenő a világba. Anya már nem ül otthon a gyerekkel. Apa meg félrekefél.
2012. aug. 22. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
84%

Igen van bent valami, hogy nem lehet a jövőt tervezni.

Azt látni, hogy beledöglenek a szülők a munkába mégis hónapról hónapra élnek. Nem egyszerű az élet. Oké most majd jönnek, hogy háborúban sem volt könnyebb. De ez a generáció már nem hiszi el, hogy most egy kicsit nehezebb aztán jobb lesz.

2012. aug. 22. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim válasza:
43%

"Minden fiatal..." ->NEEEEM!!NE ÁLTALÁNOSÍTS,NEM SZABAD!

Például én és sok kamasz ismerősöm nem járunk pszichológushoz,nem vagdaljuk magunkat,nem nyugtatózunk,nem akarunk meghalni.

Ennek nem feltétlenül mindig a figyelemfelkeltés lenne a célja,hanem csak a kilátástalanság miatt történnek ezek.Mert vannak,akikben nincs elég életerő ahhoz,hogy átgondolják,hogy a halál meg a vagdosások értelmetlenek.Az általános iskolás magyartanárom mindig azt mondta,hogy "Ha én nem tudom a saját problémáimat megoldani,akkor egy idegen sem fogja tudni."

Nagyon is igaza volt és van is neki.Ez minden időkre igaz volt és igaz is lesz!Át kell a problémákat vészelni,találni kell egy lelki társat.Figyelni kell minden egyes "lépésünket"(tettünket),és tudatosan kell cselekedni.

Az életuntság azért van,mert nem látjuk a jövőt,egy szóval:REMÉNYTELENSÉG!

A hazaszeretetből senki sem tud megélni és nem is fog.

Másrészt egy kicsit ezt a kérdést provokatívnak érzem,mivel te is csak a mi nemzedékünkbe tartozol,te is csak 14 éves vagy még!Te is abban nevelkedtél,amiben én..mármint abban a világban.Abban az országban és olyan iskolai és egyéb körülmények mellett.Azt nem tudom,hogy a családod milyen anyagi helyzetben van,ez nem is rám tartozik.Egy ilyen kérdés feltevéséhez merészség kell.


17/L

2012. aug. 22. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Hmm igazatok van.Lehet hogy én is elfuserált tininek fogok most tűnni,de én a stresszt a cigiben vezetem le,illetve olvasni szoktam,gyakrabban egyszerre mindkettő. Mégis rossz látni hogy ilyen a generációm.Fájdalmas látni,hogy mennyire rosszul érzik magukat a bőrükben.Én sem vagyok hű de boldog,de még sincs az hogy mindig kedvtelen vagyok...
2012. aug. 22. 00:53
 7/26 A kérdező kommentje:
Sajnálom,igen rossz döntés volt a "minden" szót odatenni.Akkor át fogalmazom : a legtöbb fiatal *
2012. aug. 22. 00:54
 8/26 A kérdező kommentje:
Elég régóta érdekel ez a kérdés,és régóta keresem a választ önmagamban,hiszen én is tinédzser vagyok mégsem találtam meg.Ezért tettem fel itt,remélem nem kerekedik ki vita belőle,mert ez egy ártatlan kérdés.Csak kíváncsiság.
2012. aug. 22. 00:55
 9/26 anonim ***** válasza:
90%
Mert arra vagyunk nevelve, hogy ebben kell élnünk,nem tudjuk megváltoztatni a világot, de azt mi is látjuk, hogy ez nem jó. Van, aki ezt az érzést cigivel, bulizással tompítja, van aki csak simán nem törődik vele, van akinek még rosszabb, mert még ki is közösítik. Én a magam részéről nem hiszek azoknak, akik azt mondják, hogy nem lehet megváltoztatni a világot, a tapasztalat mást mutat, rengeteg embernek sikerült már, és ha valaki más nem teszi meg előttem, könnyen lehet, hogy én leszek a következő.
2012. aug. 22. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Mert látjuk, hogy tönkremegy a világ és ez szétcs*szi az életkedvünket. Mindenki egyetemre menne, így az is már sz@rt se ér, akkor az emberek verekednek, isznak, sértegetik egymást, rasszisták stb. Mi meg nem akarunk ebben élni de nem igazán tehetünk ellene. Hidd el, én ezeket már 10 éves koromban felfogtam, nem kellett ahhoz szerelem, de a csalódás megvolt, hiszenn csalódtam a világban, az emberiségben. Én is vagdostam magam, ma már sokkal ritkábban, de a lényeg, hogy pl én úgy vagyok vele, hogy : -Nah elmegyek egy Motionless In White koncertre utána meghalhatok. és kb ilyen kis céljaim vannak az életben. Ja és ha ilyen rohamosan rommlik a világ, akkor elég kevesen fognak arre gondolni, hogy mondjuk családot alapítson. A legtöbb embernek már saját maguk ellátása is problémás dolog lesz. Pont ahogy most is már.
2012. aug. 22. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!