Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Az emberek többsége miért...

Az emberek többsége miért gondolja azt, hogy a keresztények jók, a sátánisták pedig gonoszak?

Figyelt kérdés

Már csak ha a tanításaikat nézzük is, egyértelmű, hogy a keresztényeké nehezen érthető, önmagának ellentmondó (5Móz.24,16 - 2Móz.34,6-7)és sok esetben gyűlöletre szólít fel. (Zsolt.137,9 ; 2Móz.32,27 ; Mát.10,34 ; 3Móz.26,27-32 ; stb.)

Ezzel szemben pl. a LaVey-féle sátánizmus tanításai egyértelműbbek, könnyen érthetőek, és - ugyan az embert helyezi a középpontba, de - sokkal kevésbé gyűlöletkeltőek.


Biblia: [link]

A Sátán Egyháza tanításai: [link]

(Külön kiemelném itt a Bibliában írt "Áldott legyen, ki magragadja és sziklához paskolja kisdedeidet" és az ellenpárjának 11 törvényében parancsolt "Ne árts kisgyerekeknek" írásokat.)


Ha pedig a valós életet nézzük, akkor a keresztények cselekedetei semmivel sem jobbak, mint a sátánistáké. (Egyik oldalon néhány agyament szekta, a másikon többszáz éves gyilkolászás, milliárdos harácsolás és pedofil papok százai - hogy mást ne említsek.)

Mégis miért nem veszik észre az emberek a nyilvánvaló dolgokat?


2007. okt. 19. 20:25
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
87%
Az a nagy büdös igazság, hogy egyik valláselmélet sem igaz, csak a népet szopatják vele. A vallás miatt sok ember megöltek (pl. II. vh.). Ha mindenki a seggén maradna, és rendes, tudományos könyveket olvasna, jobb lenne a világ. Én nem azért nem lopok, nem ölök embert, mert meg vagyok keresztelve és köt a 10parancsolat. Letojom az egészet magasról.
2008. júl. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
89%
Kanyarodjunk vissza a kérdéshez, hogy miért vannak abban a hitben az emberek, hogy a keresztények jók , a sátánisták pedig rosszak? Arra nincs válasz, hogy mért hiszik, hogy a keresztények jók....(főleg ha figyelembe vesszük az egyház eretnekek elleni mozgalmait[függetlenül attól, hogy ezek régen történtek]) viszont a sátánisták elleni előítéletekre egyszerű a válasz. Azt hiszik, hogy amiben szerepel a Sátán szó az rögtön rossz. Persze ez koránt sincs így....
2008. szept. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
89%
a vallas, ami be van jegyezve satanizmuskent, az nem a keresztenyek bukott angyalara vonatkozik mint satanra. alapvetoen szerintem azert valasztottak ezt a nevet a vallasuknak, hogy feltunest keltsenek, es minel tobb hivot tudjanak szerezni, akik persze tamogatjak a hituket anyagi javakkal is. szoval a satanizmus vallas nem azt takarja, hogy ejjel egy pentagrammban meztelen felhasitott gyomru noi meg csecsemo hullakkal fetrengesz valami demoni megszallas kellos kozepen, viszont sok embernek ilyesmi jut eszebe, es sokkal hamarabb utananez igy a vallasnak, mintha mondjuk merkur vallasanak hivnak, vagy barmi masnak.
2008. dec. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
LaVey, Anton. The Satanic Bible. Avon (1969) „Gyakran gondolnak úgy a sátánizmusra, mint a kegyetlenség és brutalitás szinonimája. […] Kizárólag azért, mert a sátánista beismeri, hogy képes szeretni és gyűlölni is, gyűlöletesnek tartják.”
2010. okt. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
55%
Mert az emberek többsége sötét elvakult, és keresztény agy mosott.
2010. okt. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:

Nem feltétlen minden keresztény jó és nem feltétlen minden sátánista rossz.

Ismerek olyan sátánistát, aki egyházi suliba jár, és egy tündérien aranyos srác! Egész jóban vagyunk még úgy is, hogy én hívő keresztény vagyok! Nem értünk egyet, de ettől az emberi értékei nem csorbulnak!

2011. jan. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
77%

úristen...jó, tudom, régi kérdés, de én most jutottam el oda, hogy érdekel is ez a téma...és omg emberek, miért van ennyi sötét?

a sok elvakult keresztény nyomatja a szöveget amit az ő kicsi agyacskájában képzel a sátánizmusról, úgy, hogy egy kib@aszott betűt nem olvasott utána...de úgy miért ír véleményt? csak égeti magát, és a fajtáját...akk meg minek? miért lennének a sátánista emberek gonoszak? az ha valaki a LaVey tanítások szerint rendezgeti a kis életét(mondjuk arra is kíváncsi vagyok, hogy hány ismeri a nevét azok közül akik osztják az észt, hogy a "sátán rossz"), az nem azt jelenti, hogy ő most szüzeket vérében fürdik, és kecskéket áldoz fel a sátánnak az emberi bőrből és csontból készült oltárán. tudom, ez komment sem fogja észhez téríteni azokat az embereket akiket kéne(és ez nem buzdítás arra, hogy légy sátánista, szimplán buzdítás arra, hogy kezd el gondolkodni), de már naggggyon elegem van a sok korlátolt emberállatból.

na, és akkor a kérdésre választ adva:pontosan ezért :) mert az emberek többsége lyukasfejű, és könnyű manipulálni...és mint tudjuk, a keresztény egyháznak ez a specialitása, és mindenhol ott vannak ezek a kis szarok...nem mondom, vannak jó dolgok, fontos értékek is a bibliába, de nem lenne nagy érvágás az emberiségnek ha megvonnák ezeket az emberektől

2016. ápr. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
előző vagyok, lehet van némi helyesírási hiba, de tabról vagyok és nagyon felk*tam az agyam >< sry ezért, remélem mindenki számára érthető
2016. ápr. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!