Miért vagyok ilyen?

Figyelt kérdés

Nem tudom miért vagyok ilyen. Ha beszólnak visszaszólok. Még ha idősebbek is. Néha szeretek gonoszkodni a tesómmal. Olyan bezártnak érzem magam és rosszindulatúnak. Csodálom azokat az embereket akik alapból kedvesek,mint például a legjobb barátnőm. Példa:Amikor egy fiú a barátnőmmel járni akart kedvesen megkérte,hogy hagyja békén. Ellenben én egyből mondtam neki hogy húzzon el. Olyan "lázadó" vagyok,utálom ha a dolgok nem úgy mennek ahogy én akarom,gyorsan és sokszor kapom fel a vizet. Megpróbáltam kedvesnek lenni,de nem sikerült. Nagyon ritkán verekszem,eddig 2x fordult elő,de akkor sem az a brutálisan verjünk meg valakit,csak bántották a barátaimat. Miért vagyok ilyen? Hogy változzak meg?


14/L



2014. júl. 27. 02:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Vannak erre jó könyvek.

Olvasd el:

Buscaglia: A szeretet

Fromm: A szeretet művészete

És persze fogadd is meg a benne leírtakat.

2014. júl. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
lehet sok benned a feszültség és a harag, nem kezeled a helyén és/vagy még (mivel serdüsz) nem találtad meg magadat, és a lelki nyugalmadat. másokon vezeted le, azt hiszed bántani akarnak ezért reagálsz így. előbb magaddal békülj ki utána meglátod nyugottabb leszel. aki magával jól van az másokban sem keresi a rosszat vagy bántja őket :)
2014. júl. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 2xSü ***** válasza:

Az embernek van egy alaptermészete, amit az ösztönei, érzései diktálnak. De az ember pont attól ember, és ebben tud különbözni az állattól, hogy képes ezeket racionális alapon valamennyire kontrollálni. Minél nagyobb gyakorlata van benne, annál könnyebben teszi ezt.


Az, hogy éppen milyen gondolat, érzés talál meg egy adott szituációban, az egy dolog. Egészen más dolog, hogy hogyan reagálsz végül. Neked kell ezt megtanulni kontrollálni.


> Ellenben én egyből mondtam neki hogy húzzon el.


Pl. itt lehet, hogy ez jut eszedbe, ezt mondanád elsőre, de rajtad áll, hogy mégse ezt mond, vagy megválogasd a szavaidat, a gesztusaidat.


> Olyan "lázadó" vagyok,utálom ha a dolgok nem úgy mennek ahogy én akarom


Az emberek 99,999%-a utálja, hogy a dolgok nem úgy mennek, ahogy ők akarják. Egy felnőtt ember ebben az esetben nem esik kétségbe, megpróbál azon változtatni amit lehet, és elfogadni azt derűsen, amire nincs kihatása. Nem kell örülni, de egy kiegyensúlyozott érzelmi állapotot fenn lehet tartani.


> Megpróbáltam kedvesnek lenni,de nem sikerült.


Akkor próbáld újra… és újra… és újra… Az ember lassan változik. De ha el sem kezdi, meg sem próbálja, akkor még lassabban. Goethe-ről van egy anekdota, mely szerint tériszonya volt, amit úgy próbált orvosolni, hogy minden nap felmászott egy magas oszlopra, és ott töltött egy kis időt. Gondolom egy év után ugyanúgy tériszonya volt, csak időközben megtanult ennek ellenére úgy viselkedni, úgy érezni, ahogy ő akart.

2014. júl. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm,megfogadom a tanácsokat!:)
2014. júl. 27. 20:55
 5/5 anonim ***** válasza:
Nyugi, kinövöd.
2014. júl. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!