Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mennyire gáz, hogy 18 éves...

Mennyire gáz, hogy 18 éves fiú vagyok, és nem értek ezekhez a dolgokhoz?

Figyelt kérdés

Nem nagyon vagyok otthon ezekben az éppen menő dolgokban se alapvetően, éppen menő zenékben, meg a divatban, de nem is ez aggaszt legjobban.

Szerintem így 18 évesen már jobban kéne értenem az élet dolgaihoz, tudni hogyan kell mondjuk befizetni egy számlát, elintézni hivatalos ügyeket, ismerni a jelenlegi gazdasági és politikai helyzetet az országban, meg ilyesmi. Más fiatalok szerintem ezeket nagyjából ismerik, nem?

Így nem tudom hogyan fogok a lehető leghamarabb saját lábamra állni és elköltözni, amit szeretnék.

És a másik az, hogy más fiúk pl. simán megjavítanak egy biciklit, én ahhoz se értek.

Miért van ez, hogy én így le vagyok maradva a többi korombelitől? Hogyan változtassak rajta?


2014. júl. 28. 11:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Őki csak azért értenek hozzá, mert kapcsolatba kerültek már ilyen problémákkal. Ha te még nem, hát nem. Nincs ezzel semmi baj, idővel úgyis szembesülsz te is velük. :)
2014. júl. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A számlák meg hivatalos ügyek nagyon ijesztőnek hangzanak, pedig egyáltalán nem azok. Jegyezd meg a fő adataidat (TAJ,lakcím,telefon,iskolák,személyi és diákigazolványszám, stb.), mert ezeket fogják csak kérni mindenhol, nyomtatottal. Én már rengeteg ilyen papírt töltöttem ki, ugyanabból a 10 adatból kérdezgetnek felváltva kb.
2014. júl. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 2xSü ***** válasza:
100%

> hogyan kell mondjuk befizetni egy számlát


Bemész a postára, odaadod a csekket meg a pénzt, visszakapod a csekk befizetést igazoló részét, kisétálsz. Persze ha még nem csináltál ilyet, akkor ismeretlen számodra, az ember meg hajlamos félni az ismeretlentől. Fura. Szüleim, nagyszüleim néha mentek postára, és néha mentem velük, így számtalanszor láttam mi történik. Fura, hogy téged meg nem vittek soha még postára.


> elintézni hivatalos ügyeket,


37 éves vagyok, de egy csomó dologról nem tudom, hogy hogyan kell elintézni. De nincs gond, ezért van információs pult, ezért van ügyfélszolgálat. Az ember amit nem tud, azt megkérdezi. Az ember egy csomó dolgot nem tud, mert soha nem került a közelébe, soha nem kellett csinálnia. Majd ha kell, akkor megtanulja az ember. Pl. fogalmam sincs, hogy hogy kell egy rendőrségi feljelentést megtenni, mert soha nem kellett. Ha majd kell – ne kerüljön rá sor –, akkor majd felhívom a rendőrség ügyfélszolgálatát, és megérdeklődöm. Vagy nem tudtam, hogy hogyan kell kiváltani egy egyéni vállalkozói igazolványt. De megkérdeztem egy ismerőst, aki az, majd elsétáltam az illetékes hivatalba, ahol szintén tettem fel kérdéseket, és tisztává vált a dolog. Jóval egyszerűbb volt, mint amilyennek előtte gondoltam: Bemész, kitöltesz egy nyomtatványt, leadsz pár szükséges papírt, és kb. kész is vagy.


> ismerni a jelenlegi gazdasági és politikai helyzetet


Amíg diák vagy, amíg nem szavazol, addig annyira neked nem fontos ez az egész. 18 évesen nekem is csak homályos képem volt az egészről. Most sem mindenben kristálytiszta, sőt vannak, akiknek 50 évesen is tök homály az egész. Ilyenkor születnek azok a vicces megjegyzések. Pl. mikor 4 évig X párt volt kormányon, Y párt ellenzékben, megkérdeztem egy ismerősömet, hogy miért nem Y pártra szavaz. Erre az volt a válasz, hogy mert 4 évig semmit nem csináltak. Persze, hogy nem, mert ellenzékben voltak, elnyomva… Vagy mikor az MSZP-SZDSZ koalíció felbomlott, rá egy hónappal megkérdeztek egy raklap embert, hogy mely pártok vannak jelenleg kormányon. Az emberek 23%-a adott helyes választ.


Amúgy ehhez nem kell semmi más, csak olvasni kell a híreket. Persze ha érdekel. Ha nem érdekel, akkor ne olvass, bár a politika mindenkinek érinti az életét, tehát érdemes nyomon követni legalább nagy léptékekben a politikai történéseket.


> Így nem tudom hogyan fogok a lehető leghamarabb saját lábamra állni és elköltözni, amit szeretnék.


Én sem tudtam. Csak belevágtam. De mindig olyan jó érzéssel tölti el az embert, mikor valami olyan dolgot csinált meg, amiről előtte nem tudta hogy kell, nem is sejtette, hogy meg tudja csinálni, vagy félt is tőle. Hidd el, ez majd jönni fog, amikor eljön az ideje.


> És a másik az, hogy más fiúk pl. simán megjavítanak egy biciklit, én ahhoz se értek.


Ehhez is csak tapasztalat kell, meg kell próbálni. Van, aki jól tud szerelni, van aki a számítógépekkel boldogul, valaki meg remekül főz, valaki meg tudja fejből a menetrendet. Minden ember máshoz és máshoz ért, és bizonyos dolgokban átlag alatti a hozzáértése. Ha te tudod, hogy mihez értesz, vagy mihez szeretnél érteni, akkor nincs gond. Sőt ha nem, lehet akkor sincs különösebb gond, ettől még lehetsz boldog ember.

2014. júl. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!