Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy ismerjem meg önmagam,...

Hogy ismerjem meg önmagam, hogy találjam meg a tehetségem?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok és teljesen el vagyok keseredve. Nem tudom, hogy mivel szeretnék foglalkozni, nincs semmilyen erősségem. Jelenleg egy sima OKJ képzésre járok, de azzal sem sokat tudok majd kezdeni. Mit csináljak? Hogyan ismerjem meg magam?

2014. aug. 4. 13:57
 1/1 anonim válasza:
100%

Szia! 20 évesen valószínűleg ezt sürgetőnek érzed, de az első az,hogy megnyugodj egy kicsit és higgadtan gondold át a dolgot.

1. Könyvek

Önismeret témájú könyveket a könyvesboltokban/könyvtárakban a pszichológia, esetleg filozófia résznél keresd. Egy jól megfogalmazott önismereti könyv többet mondhat mint én. Ülj le egy este egy fotelbe, higgadtan és kipihenten, és tiszta elmével olvasd el. Segíteni fog.

2. Zene

Meg kell találnod a saját zenei ízlésed, egy olyan dalszöveget megtalálni ami közel kerül a szívedhez az első pillanattól, már magában is segít.

3. Gondolkodj

Mit csinálsz szívesen szabadidődben? Esetleg indíts egy blogot vagy egy youtube csatornát, vlogot, írj történeteket, dalszövegek, verseket,fess,rajzolj, elmehetnél valami tanfolyamra, utazhatnál ide-oda inspirációt találni. Esetleg egy párkapcsolat sokat segítene ha nincs. Még valami! Ajánlok fesztiválokat, mert nálad a probléma alapvetően a gondolkodásban van, egy Zsidó Nyári Fesztivál óriási élmény, de zenei fesztiválok is nagyon jók. Meg kell keresned a saját társaságokat, ingerszegény környezetben megtalálni új dolgokat lehetetlen.

Remélem segítettem, sok szerencsét kedves kérdező!

2014. aug. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!