Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Rossz ember vagyok szerintetek...

Rossz ember vagyok szerintetek? Miért távolodik el tőlem mindenki?

Figyelt kérdés

A múltamat már sikerült letudnom, új emberek között vagyok, akik semmit sem tudnak erről, tehát nem lehet hogy azért nem szeretnek, mert nem tudnak megbocsátani. Régen tele voltam szeretettel, mindenkinek adni akartam, de sose kaptam vissza, úgyhogy belefáradtam és már nem hajszolom az emberek szeretetét. Jobb szeretném ha maguktól jönnének, de nem jönnek.

Sokszor nem gondolom át amit mondok, és ezzel pár embernek már a lelkébe gyalogoltam, és pont a legfájdalmasabb ponton. Ők fesztivált csapnak érte, én benyelem, pedig ugyanezek az emberek engem már 100x megbántottak.

Albérletben lakom a párommal, apróságok ki tudnak borítani, pl ha cigi töltés után nem söpri le az asztalt vagy bejön sáros cipővel. Jól főzök, de takarítani nem szeretek és sokszor nincs is erőm, emiatt gyakran van rendetlenség.

Kocsmában dolgozom (nem putris, de nem a legelőkelőbb), és ötletem sincs mit tanuljak, de nem akarok itt maradni. Nem célom hogy eltartsanak, de szeretnék úgy gyereket szülni hogy a párom elég pénzt keres amíg nem tudok dogozni. Sokan anyagiasnak néznek, mert sokat aggódom a pénz miatt, szeretnék félrerakni csak sose sikerül, ez nekem hatalmas kudarc.

Szép vagyok, de nem a legszebb, az arcom túl sovány, a szemem beesett, az egész testem nagyon vékony, de legalább arányos, mégis sokat szekálnak miatta. A hangom gyenge, egy ideje észrevettem hogy nem tudok se hangosan beszélni, se hangosan nevetni. Félek hogy észrevesznek.

Sok embert én takarítottam el a közelemből, nem csak az én, hanem a párom barátait is. Azt mondják, idegesítő és buta vagyok. De szerintem meg ők élősködők és bunkók voltak, pl sose kérdezték meg hogy átjöhetnek-e, hanem csak becsöngettek és ki kellett szolgálnom őket, ami zavart, mert ők sose hívtak meg magukhoz.

Szóval ez van. Nem tudom mihez kezdjek magammal, hova menjek, mit tanuljak. Megutáltam az embereket, bezárkóztam. Érettségim van, és ennyi. Még az irányt se tudom hogy legalább merrefelé keresgéljek a szakmák között. De ha találnék is valamit, tökmindegy mert nem tudok tanulni, semmire se fogékony az agyam.

Rossz ember vagyok? Kárbaveszett, fölösleges vagyok? A párom szeret, én is őt, de úgy érzem hogy már nem tudok adni, mert már nincs mit. Mit tegyek hogy jobb ember legyek végre?

22/L


2014. aug. 9. 11:07
 1/2 mokbogy válasza:
Mindenféle vicc nélkül, szerintem keress fel egy pszichológust. Nagyon komoly depresszió és önértékelési gondod van, aminek a megoldásában csak szakember segíthet.
2014. aug. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Rengeteg problémáról írsz. Komoly válságban lehetsz. Biztos, hogy sok mindenben változtatnod kell.

A legfontosabb, hogy önmagaddal jöjj rendbe. Legyél magaddal elégedett. A lényeg, hogy ha valamit teszel, valamiért küzdesz azt mondhasd magadnak, hogy mindent megtettél ami tőled telt. Ha kocsmában dolgozol, legyél a legjobb pultos. Ha nem akarsz/tudsz tanulni, akkor keress más munkahelyet. Ha jó pultos vagy és jó helyen dolgozol, abból szépen (persze nem fényűzően) meg lehet élni.

Az anyagiak fontosak, de nem a legfontosabb. Legyél önzetlen másokkal, az fejleszti a jellemet. Érd el, hogy belülről jöjjön a késztetés.

A párodat szeresd és legyél vele türelmes.

Ami segíthet, az emberekkel való kapcsolatban a jó kommunikáció. Ne ugráltass másokat, ne követelőzz, ne fenyegess, inkább kérj és ne mondj ki mindent. Én is régi barátságokat hajlandó vagyok kockára tenni egy közepes poénért. De ez rossz. A kimondott szónak ereje van. Irányítja a jövőt. Ha másokkal kedves vagy, jót szólsz feléjük, dicséred őket, annak az lesz a hozadéka, hogy a veled való kapcsolatuk ebbe az irányba mozdul. De ez éveket vesz igénybe.

Ha jó önképed van, az ismerősök is jobban elfogadnak.

A rend pedig nagyon fontos. Szétesel és energiaszegény leszel, ha körülötted káosz van. És utálni fogod magad amiatt, hogy le van rohadva minden. Nem kell, hogy minden csillogjon, de rend legyen és tisztaság.

Nem vagy fölösleges. Senki sem az.

Nem zárhatod ki a többi embert az életedből, mert az vezet igazán rosszra, az elmagányosodhatsz.

Persze, elő fog fordulni, hogy sérülni fogsz más emberekkel fenntartott kapcsolatban, és könnyebb lenne "elbújni". De az nem jó megoldás. Különben is: meg meg kell tapasztalnod a mélységet, hogy megélhesd a magasságot is.

2014. aug. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!