Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit kéne tennem, hogy élvezete...

Mit kéne tennem, hogy élvezetesebb legyen az életem?

Figyelt kérdés

Sziasztok, először is nem rinyálni és sajnáltatni szeretném magamat. Úgy érzem, hogy elég nagy problémám van mostanában. Mégpedig az, hogy minden napom egyforma, unatkozok egész nyáron (egyébként 17 éves fiú vagyok-lassan18) nincs kivel eljárnom sehová. Egy haverom van, aki mostanában a barátnőjével foglalkozik, szóval nincs időnk együtt lógni mint régen. Hobbijaim nem kötnek már annyira le, és egyedül meg nagyon rossz csinálni bármit is. Ismerkedni nem nagyon szeretek, diszkóba nem járok (rocker vagyok-de ez csak picit látszik meg az öltözködésen), barátnőm nincs. Egy szóval megöl az unalom itthon :D Mostanában csak kockulok a gépen, azt is max 1 órát mert megunom. Gitározni nagyon szeretek, de már ez sem köt le 4-5 órát mint régebben. Pár hónapja még sportoltam, de aztán azt is feladtam, mert az egész kényszerből volt és nem is élveztem annyira (igazából nem vagyok se túlsúlyos, se semmi, csak izmososdni szerettem volna). Diszkóba, bulikba nem járok - úgy érzem ez nem az én terepem és nem találnék ilyen helyeken olyan embert akivel megértem magam. Kis városban élek összesen kb 6-7000 ember él itt..

Igazából megvagyok egyedül, nem ez a legnagyobb probléma, mert ugye nem sok mindenkire lehet számítani az életben. A kérdés az, hogyan tegyem élvezetesebbé az életemet, milyen új hobbikat próbáljak ki, vagy milyen lépéseket tegyek azért, hogy boldogabb legyek és ne unatkozzak minden egyes nap?


2014. aug. 11. 14:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Hali!


Nos ez jó kérdés. IGazából kereshetsz új könyveket, filmeket, elmehetsz felfedezni a környéket - én pl budapesten a legtöbb hegyre felmásztam, és elég sok helyen megfordultam itt, meg a környékén.

Szóval elmehetsz kirándulni is, felfedezn ia környéket - bár ne mtudom h mennyire van hozzá kedved, viszont a szép kilátás miatt megéri.

2014. aug. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Szerintem próbáld élvezetesebbé tenni azoknak az embereknek az életét, akikkel kapcsolatban állsz. Nem baj, ha nincsenek sokan, ha nem hiányzik az ismerkedés, ne keresd mindenáron a lehetőségeket. Koncentrálhatsz akár a családodra is. Csak járj nyitott szemmel, figyelj arra, ami körülvesz, akik körülvesznek. Vagy elmehetnél nyári munkára, hasznosabbnak éreznéd magad, belekóstolhatnál valami újba, talán találnál valamit, ami lelkesít, és nem mellékesen a semmittevés is jobban esne utána.;D
2014. aug. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: Most éppen olvasok egy könyvet, de ahhoz sincs sok kedvem, van hogy egy nap 10 oldalat olvasok el belőle, de van hogy 50et, de nyári szünetben muszáj elolvasni (mert kitűztem célul, hogy el fogom olvasni :D) Filmeket szoktam nézni online, többnyire sorozatokat, és angolul-ezzel is kicsit fejlődök.

A környék felfedezésről annyit, hogy Budapesttől kb 2 - 2 és fél órányira lakom. :D És mivel kis városban élek, és a környéken nincs nagy látnivaló (párszor bejártam a közelebbi helyeket biciklivel - másik hobbim) ezért nem igazán húz ez sem.. :/ :D


Második válaszoló: Hogyan tegyem mások életét élvezetesebbé? Ez nem rossz téma, viszont nem tudom mit hogyan kéne tenni. Mellékesen nyári munkán már voltam (napszám) 1 hétig volt a meló sajnos, pedig a több pénz jól jön mindig. És már több mint egy éve minden hétvégén (nyáron/télen, suli időbe) ujságot hordok ki. Ez mondjuk segít egy picit mert megnyugtat, zene a fülbe, és csak megyek. Mellesleg az idő is gyorsan eltelik vele. (és ami a legjobb, hogy egész szépen fizet :D)

2014. aug. 11. 15:19
 4/7 anonim válasza:

Második vagyok.


Azalatt, hogy tedd mások életét élvezetesebbé, nem gondoltam különösebben nagy dolgokra. Csak meg kell figyelni, kinek mi jön épp jól - sokszor ez nem is kerül részedről hatalmas erőfeszítésekbe, de neki meg nagy segítség. Az anyukák általában örülnek, ha besegítenek nekik a főzésben, lehet menni az apukához a garázsba adogatni a szerszámokat, játszani a kistesóval. Elkísérni nagyit a piacra, egy jó pálinka mellett meghallgatni nagyapó régi sztorijait. Megtanítani az unokatesókat gitározni, esetleg közös jammeléseket kezdeményezni, vagy akár zenekart alapítani, ha vannak szintén zenélő haverok. Írtad, hogy legjobb barátod most igen elfoglalt a barátnőjével - kitalálhatnál valami olyat is, amin mindnyájan részt vesztek, plusz más ismerősök is, így egyikőtöknek sem kell nélkülözni bárki társaságát, mégsem lesz senki fölösleges harmadik. Ha a szomszéd kerítést fest, fát vág, oda is beállhatsz. Nem kell túlhajtani magad, de szerintem egy darabig még kifejezetten élvezetesek is tudnak lenni ezek a dolgok, meg ha ügyes vagy, sok gyakorlatias ismeretre is szert tehetsz. Nem tudom, igazából csak kreativitás kérdése. Amúgy az jutott eszembe, hogy megtanulhatnál akár motorozni is, ha még nem tudsz, amiket írtál magadról, azok alapján szerintem élveznéd.

2014. aug. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Általában segítek ahol tudok, de lehet hogy még jobban kéne törekednem. Megpróbálom. Csak sajnos családunk is elég gyér, 5-en vagyunk jelenleg akik összetartunk: én, bátyám, bátyám barátnője, anyu, apu. A rokonok többsége falun él (egyébként ahol én élek azt is lehet egy nagy falunak nevezni, de igazából kisváros :D). Apu részéről kb semennyire nem tartjuk a kapcsolatot a konfliktusok miatt. Erről a részről olyan mintha a nagymamám nem is létezne (ő az egyetlen élő nagyszülőm-nagypapák, másik nagymama meghaltak). Anyu testvéreivel havonta - kéthavonta találkozunk.

Szomszédnak nem igazán tudok segíteni, mivel panelban lakunk. Ezért a motorozás is kilőve, mert egyrészt nem tudom hol tárolni, másrészt pedig anyu nem helyesli az ötletet, pedig párszor már feszegettem. Pedig elég lenne egy 50 köbcentis simson is :D Ez mondjuk érdekelne, csak ahhoz, hogy közúton is tudjam használni kell papír a motorhoz és még a jogsi is (ha jól tudom B-s jogsival lehet 50ccm-es mocit vezetni) és erre most sajnos nincs pénzem. Pedig ez igazán jó móka lenne..

2014. aug. 11. 22:18
 6/7 anonim válasza:
Olvass sokat, és majd ötleteket kapsz! Olvass önismereti könyveket pl, Osho
2014. aug. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem igazán szeretek olvasni, de néha késztetést érzek.
2014. aug. 11. 23:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!