Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Úgy érzem nagyon jelentéktelen...

Úgy érzem nagyon jelentéktelen az életem a koromhoz képest, mit tegyek ez ellen?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok. Amikor látom kortársaim életét olyan érzésem támad, mintha semmit sem érne az életem. Mindenkinek van szerelme, összeszokott baráti köre, jól tanulnak és némelyikőjüknek munkája is amivel pénzt keres, emellett ott van sokak életében valamilyen hobbi is. Nekem az életem viszont rém unalmas. Nincsenek barátaim, a szüleim azok akikkel el vagyok. Le szeretnék tenni valamit az asztalra, ezért azt gondoltam elmegyek egy nagyobb városba kollégiumba mivel egy faluban élek ahol semmi lehetőségem arra hogy kibontakozzak. Szerintem. Ez vajon segítene? Ha ez nem, akkor vajon mi?
2014. aug. 17. 15:33
 1/2 anonim ***** válasza:

hát nem tudom :/

én is ezt érzem

2014. aug. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Doruss ***** válasza:

Hú, ezt de sokszor érzem így én is... és az a legijesztőbb, ha arra gondolok, hogy ha valaki most hirtelen belém szállna, annyira semmilyennek találná az életem, hogy nem is értené, hol voltam eddig. Na de nem azért vagyok itt, hogy ijesztgessek :D

Lehet, hogy segítene a környezetváltozás, a kollégium szerintem jó ötlet, meg a városi lét.

De a változásnak elsősorban belülről kell fakadnia. Legyél kicsit szorgalmasabb, kicsit tájékozódj a lehetőségeidről és próbálj meg szociálisan nyitottabb lenni, nyitni az emberek felé.

Vedd kezedbe egy kicsit az életedet. Talán ehhez csak egy kis önállóságra lenne szükséged, hogy megtanulj számítani saját magadra, ne csak a szülőhelyedre és a szüleidre.

Az ember sokszor csupán azért nem tesz le semmit az asztalra, mert nincsen úgymond rákényszerülve. Szóval kicsit muszáj lesz kimozdulni a komfortzónádból. Szerintem sikerülne. :)

2014. aug. 19. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!