Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit válasszak? Az életet vagy...

Mit válasszak? Az életet vagy a tanulást? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
15 éves vagyok, és most szembesültem azzal, hogy eddig szinte semmit sem csináltam. Persze, még itt áll előttem az egész élet... De a személyiségemből kifolyólag nagyon maximalista ember vagyok. Természetesen a tanulásban is azonban nem vagyok extra okos. Nagyon-nagyon sok erőfeszítésembe kerül, hogy jó jegyet tudjak kapni. Ez eddig mindig sikerült is(4,5-nél nem volt rosszabb soha az átlagom), de a korosztályomat látva, őket annyira nem érdekli a tanulás, viszont sokkal boldogabbak mint én. Buliznak,szórakoznak, pasiznak/csajoznak. Persze minden ,,okos" felnőtt azt mondja hogy tanuljál mert azzal megalapozod a jövődet, de megéri az egész fiatalságomat eldobni azért hogy majd később jól éljek? (Kb. 25 évesen fogok végezni az egyetemen/főiskolán)Nem értem én ezt az egészet...

2014. aug. 26. 13:44
 1/6 anonim válasza:
Előnyödre fog válni ha tanulsz, majd tanulás és egyetem mellett kipróbálod a munkát, hidd el előrébb leszel, mint a kortársaid, én ugyanígy voltam, mindig volt egy nehéz cél előttem, amit kitűztem, de megcsináltam a sulit, majd az egyetemet, mellette keményen dolgoztam, képeztem magam, nem buliztam hanem ha volt szabad időm, akkor hasznosan töltöttem el, és sokkal előrébb vagyok mint a kortársaim. Emellett még el sem értem a 25-öt, úgyhogy magam mellett kitartást és sok sikert kívánok Neked is az élethez!
2014. aug. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
miert dobnad el a fiatalsagodat? talald meg a megfelelo egyensulyt es kesz. A tanulas mellett is elheted az eleted.
2014. aug. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Nehéz elképzelni, hogy ne tudnál néha kimozdulni. Péntek este is tanulsz? Igaz én 15 évesen nem buliztam, csak 17 évesen kezdtem el, de akkor az osztályból senki sem bulizott a hét minden napján csak péntekenként, esetleg néha szombaton, ha volt valami.

Gyanítom, hogy ha nem is minden pénteken, de azért tudnál időt szakítani rá, hogy csatlakozz hozzájuk.


Amit én inkább kiveszek a kérdésedből az az, hogy ez a bulizás neked annyira nem jön be és a tanulást tartod magad elé mint pajzsot, hogy ne kelljen egyszer se elmenned. Nincs azzal semmi probléma, ha most egyszerűen nem vágysz a bulizásra és/vagy annyira nem szimpatikusak azok akikkel tudnál menni. Véletlenül se erőltesd magadra. Lehet, hogy majd 1-2-3 év múlva megjön hozzá a kedved, hogy csatlakozz, de ha nem akkor sincs probléma. :)

2014. aug. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ! Utolsó hozzászólónak, lehet hogy van igazság abban amit mondasz. De egyszerűen én sem értem miért nem találom még ennek az egész ,,életformának" a helyét az életemben, és itt nem csak a bulizásról van szó. Nem nagyon tudom elengedni magam, és pl. fiúkkal össze vissz együtt lenni. Pedig körülöttem csak ez megy...
2014. aug. 28. 23:18
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Csak ismételni tudom magamat: nincs azzal az ég világon semmi probléma, ha jelenleg tartózkodol ettől az életformától és/vagy unszimpatikusak azok, akikkel tudnád művelni. Ettől Te semmivel nem leszel kevesebb, de ne feledd, több se feltétlenül. Ahogy írtam, lehet majd eljön az idő, amikor úgy érzed hogy most már Te is kiakarod próbálni a pasizást (feltételezem lány vagy), bulizást, de ha nem, akkor sem történt az ég világon semmi. Ne érezd úgy, hogy azért mert a környezeted csinálja, Neked is csinálnod kell.


Azt még hozzátenném, hogy az is fontos lehet, hogy ha szeretnél elmenni, csak egyszerűen félsz tőle, akkor talán jobb ha kipróbálod egyszer és meglátod, hogy tetszik e vagy sem. Attól még, hogy elmész nem kell feltétlenül pasiznod, nem kell lengén öltözködnöd és nem kell bepiálnod sem. Sőt, ha tetszik, akkor sem kell a későbbiekben úgy buliznod mint mások.


Tudom ez 15 évesen nagyon nehéz, de nagyon fontos, hogy csak mértékkel szabad az embernek magában keresni a hibát (úgy is lesz mindig valaki aki talál valamit, a saját szemében pedig a 10 tonnás kamiont sem fogja észrevenni).

És abban is biztos vagyok, hogy nehéz kilógni a sorból... azt hiszem talán a szalagavatóm után mentünk el anno az osztállyal egy 'diszkóba' (akkor voltam utoljára olyan helyen, a füleim nem bírják elviselni :D) és ott... hát nekem elég durva volt látni, ahogy nem 15, hanem a 13 éves lányok (az egyik lánnyal együtt teniszeztem, onnan tudom a kort) hogyan öltözködnek és viselkednek. Nem ítélem el őket, ne értsd félre, csak nekem egyszerűen nagyon unszimpatikus volt. De biztos vagyok benne, hogy amikor még a suliban ment körbe az sms, hogy mikor, hol lesz a buli, vagy a facebook-on, akkor nem könnyű kívül maradni, ha pedig elmész akkor pedig nem könnyű nem úgy mint a többiek (hogy a példámat folytassam: abban a lány csoportban senki nem volt olyan, aki nem kihívóan öltözködött volna). De ez nem azt jelenti, hogy lehetetlen, csak azt, hogy (főleg 15 évesen) ez nem egyszerű.


Az írásod alapján én viszont simán bízom abban, hogy megfogod találni az egyensúlyt, akár elmész bulizni, akár nem, akár 5 év múlva, akár akkor sem! :)

2014. aug. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hosszú választ :)) Sokat segítettél és amúgy igen lány vagyok :D Amúgy ne úgy képzeljetek el mint egy zárkózott lányt, úgy érzem igyekszem sokat beszélgetni mindenkivel, és mindenkit elfogadok. A különböző programokban is aktív vagyok, csak mint ahogy ezt leírtam ez a része nem igazán jön be.
2014. aug. 30. 15:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!