Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tanácsoltok? Mit válasszak...

Mit tanácsoltok? Mit válasszak? Vállaljam a munkát vagy inkább még várjak?

Figyelt kérdés

Az idén végeztem az egyetemet, friss diplomásként kb 4 hónapja vagyok munkanélküli. Eléggé elkeserítő a helyzet, mivel én egy kisebb városban élek és nincsenek munkahelyek. Nost találtam egy munkát a szakmámban (szoftvermérnök) ahol felvennének, aránylag jó fizetéssel egy nagy cégnél. A gond, hogy 200km-re van egy másik városban (mindenképp költöznöm kell) és kell menni Németországba tréningre. Azonban én itthon már nekifogtam a sofőrsulinak, ami nem kis pénzbe került, és itt van a fogdokim akihez havonta kell járjak a fogszabályzóm miatt.


Engem vonz a munka, mivel ilyet nem találok soha...főleg tapasztalat nélkül. De akkor félbe kell hagyjam a hajtásit.


2013. okt. 31. 08:57
 1/7 anonim ***** válasza:
szerintem a német tréning nem fog rosszul fizetni
2013. okt. 31. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

és azt a sofőrsulit mégis minek kezdted el? Ha szofver mérnökként kereshetsz kezdetben 350-500.000 között akkor miért akarsz sofőr lenni?

Mi a legközelebbi nagyobb város hozzád?

2013. okt. 31. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A hajtási mindenképp hasznos, bármilyen posztot foglaljon el az ember. Anno gondoltam, hogy leszek kb egy évet munkanélküli (a körülöttem élők szerint ennyi az átlag idő) és nincs értelme itthon ülni és tölteni hiába az időt.
2013. okt. 31. 09:52
 4/7 anonim ***** válasza:

Az autósiskolát valószínűleg lehet máshol folytatni ha elköltözöl (legalábbis országon belül), legfeljebb némi papírmunkával jár.

Fogorvos is biztosan van ott is ahova költöznél, legfeljebb megbeszéled a mostanival hogy mit-hogyan és viszel neki valami búcsúajándékot, pl. palack jó bort.


Menj dolgozni ahova felvennénk, mert ha kihagyod a lehetőséget és csak egy év múlva találsz valahol máshol helyet azzal csak saját magadat szivatnád.

2013. okt. 31. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

K ügynök? Mi a garancia arra, hogy 1 év múlva találna munkát?


Kedves kérdező! Ez nem is kérdés, azonnal fogd meg a cuccaid és költözz! Nehogy már elszalaszd hülyeségek miatt! Ahogy előttem írták fog doki nem csak 1 van az országban és autóiskola sem! A német trénig idejére pedig felfüggeszted a vezetést. 2 évig jó a KRESZ vizsga.

2013. okt. 31. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#5 - én nem is írtam semmiféle garanciáról, mert az nincs semmire: de lehet csak akkor találna, addig nem. Vagy ahogy te írtad, még akkor sem - mintha azt olvastam volna múltkor, hogy az átlagos munkakeresési idő idehaza 18 hónap, ami bizony másfél év.
2013. okt. 31. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Akkor aláírom a szerződést. Meglátom majd, hogy hogyan tovább.
2013. okt. 31. 12:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!