Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tudnék önzőbb lenni?

Hogyan tudnék önzőbb lenni?

Figyelt kérdés

Krónikus önzetlenségben szenvedek, mert gyerekkoromban ez volt az a tulajdonság, amiért mindig megdicsértek, amiért elismerést kaptam.


Bár alapvetően jó tulajdonságnak számít, emiatt gyakran kihasználnak az emberek, némileg lesajnáló magatartást tanúsítanak velem szemben, a párkapcsolatok terén pedig egy katasztrófa vagyok, mert az állandó segítőkészségem rövid idő alatt mindenkinek az agyára megy, és túlzottan ragaszkodónak, szolgalelkűnek tartanak, ezzel minden vonzerőmet el is veszítem.


Nem akarok nagyon önző lenni, de szeretnék eljutni az átlagos szintre, szeretném, ha lenne bennem kicsit több tartás, és ne mindig csak a mások érdekeit tartsam szem előtt. Hogyan valósítható ez meg? Valamilyen gyakorlatias tanácsot szeretnék, ha valakinek van ötlete.


2014. szept. 14. 08:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Kedves Kerdezo!


Amit te a leirasodban onzetlensegnek nevezel, hm, ki kell abranditsalak, az martirkodas. A pszichologia ismeri. Peldakovetessel adodik at. Javaslom, nezz korul a felmenoid/rokonaid/kornyezeted szamodra fontos tagjai kozott, h esetleg nincs-e elokepe. Ha megvan az illeto, tedd fel magadnak a kerdest, szeretnel-e olyan lenni, mint o? Ha nem, nyugodtan hagyd abba az utanzasat.


Udv R.

2014. szept. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Tehát ha egy gyerek a testvérének odaadja a játékát akkor is, ha tudja, hogy az tönkre fogja tenni, mert még pici, az mártírság. Ha megkérnek valamire, és nem mondok nemet, az mártírság. Szerintem a hülyeség helyett inkább az ékezetek használatára fordítsd a figyelmedet, ne mások kérdéseit tedd tönkre. Balpénisz...
2014. szept. 21. 20:11
 3/3 anonim ***** válasza:
Szeresd jobban magad.
2014. szept. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!