Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Rossz szakmát választottam,...

Rossz szakmát választottam, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Frissen érettségizett diák vagyok, aki nem tud mit kezdeni magával. Sose voltam otthon a reál tárgyakban, matematikából kifejezetten gyenge vagyok. Érdeklődésem és a fizikumom sem súgja azt, hogy fizikai munkára teremtettek, ezért azt rögtön kizárnám. Környezetvédelmi technikusnak iratkoztam be idén, 1 hónap telt el és szörnyen utálom. Sok a matek és kémia, egyszerűen nem megy. Talán, ha akarnám egy picit is, de annyira gyűlölöm, nem hajt semmi afelé, hogy megértsem az anyagot. Minden iparral kapcsolatos szakmától hányingerem van, ezért gondoltam, hogy megpróbálom a környezetvédelmi technikus képzést, de ez sem más. Bújom az OKJ-s szakmákat úgy, hogy egy hónap már eltelt az évből és fogalmam sincs mit csináljak. Esetleg, ha ott hagynám a sulit, dolgoznék egy évet és jövő szeptemberben elkezdnék mást, de így szakma nélkül még munkát sem találnék. Talán túlságosan humán beállítottságú vagyok, nem tudom. Volna valakinek ötlete? Mit tegyek?
2014. okt. 5. 18:23
 1/2 anonim ***** válasza:

nézd meg a szakács tanfolyamot, az életszerűbb neked.


emberi kapcsolatok felé kellene orientálódnod...vagy személyi edző, vagy valami tánc profi szinten, esetleg tolmács, idegenvezető, szállodai londíner, mindenesetre olyan, amit a piac elismer, fizetnek érte, bejelentheted magad.

Nyelvtudással élből nyert ügyed van, persze nem alapfokúval.

a képzési jegyzéket átnyálaztad?

2014. okt. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez érdekes, mert én is környezetvédelmi és vízügyi technikus vagyok papíron, de nekünk a 2 év alatt 1 perc kémia nem volt a tananyagban, tanórában meg főleg nem!


Ha én újrakezdhetném, akkor hegesztőnek mennék. Fizikumot meg lesz@rnám, mert majd megerősödnék és hozzászoknék.

2014. okt. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!