Hogyan "éljek"?

Figyelt kérdés
A környezetemben mindenki megjegyzéseket tesz rám, illetve tanácsokat ad és szörnyülködik rajtam az életstílusom miatt. Röviden és tömören: nem járok el sohasem szórakozni, próbálom minimalizálni a kiadásaimat, nincsenek barátaim, nem akarok barátnőt és semmi olyat nem csinálok, amit a normális emberek szoktak. Dolgozom és ennyi. Nekem viszont így jó, nem érzem semminek a hiányát mégis mindenki meg rá akar beszélni arra, hogy szerezzek nőt, menjek külföldre dolgozni (erre a megjegyzésre különösen fel tudom kapni a vizet) és merjek élni. Kérdés: Mit jelent az, hogy merjek élni? Én most is élek. El kellene mennem a kocsmákba 500 forintért inni 2 dl kólát (az egyik ismerősöm szerint ilyenekre kellene költenem)? Ismerkedjek vadidegenekkel, akikre nem is vagyok kíváncsi? Csináljak olyan dolgokat, amik nem izgatnak? Mit csináljon egy olyan ember, aki a munkán kívül jobb szeret egyedül lenni?
2014. okt. 8. 19:07
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

Én is hasonlítok kicsit hozzád, annyi különbséggel, hogy van egy barátom. Engem ő az, aki leginkább a "teljes" életre biztat. Szerintem érdemes kipróbálni, vagy legalábbis egy kicsit változtatni a dolgokon. Bajod nem lesz belőle, csak tapasztalatokat szerzel. Aztán még az is lehet, hogy megtetszik. :)

Ha nem, az se baj. Élj, ahogy akarsz. Ameddig élvezed, ne hagyd, hogy mások beleszóljanak.

2014. okt. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
14%
te tényleg szörnyű vagy..
2014. okt. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
59%
Ilyen a személyiséged, semmi extra az a dolgozó-típus vagy, semmi baj nincs vele
2014. okt. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%

Ha téged a munka tesz boldoggá semmi gond a te életed te éled nem más.

Neked kell tudni h saját magadnak mi a jó.


"Mit jelent az, hogy merjek élni?"


Álltalába erre azt értik h mozdulj ki otthonról.

De aki nem tanul meg jég korizni az pofára se esik.

Értsd úgy h lehet h "nem élsz" de lehetne akár egy nem kívánt gyerek a nyakadon egy vérmes hárpiával.


"Mit csináljon egy olyan ember, aki a munkán kívül jobb szeret egyedül lenni?"


Csináld azt amit én film, videojáték, aludj sokat :)

Hallgasd a kedvenc zenéidet.

Am ha nem beszélsz legalább középen egy népszerűbb nyelvet pl ENG, FR, GER, akkor ostobaság lenne kimenni pláne ha nincs is kihez.


El se tod képzelni hányan adnák oda a fél karjukat azért h egyedül lehessenek nyugiban. Csak egy ponton túl már nem fordulhatsz vissza.

És csak azért akarnak megtéríteni mert irigyek h te szabad vagy ők meg nem.

Nem ez lenne az első eset csak néhány példa ha kigyúrt vagy leszólnak h mire fel ha van pénzed biztos loptad,

Ha BMW-d van kiröhögnek h minek hiszen a Suzuki is megteszi. Ha van diplomád mire vered magad...


Te szabad vagy nem kell oviba rohanni reggel a gyerekkel, azt csinálsz amit akarsz.

És ez rengeteg ember szemét szúrja mert te megteheted azt amit ők már soha vagy nem annyira.


25 F

2014. okt. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 kmx1x2 ***** válasza:
89%

Szerencséd van, hogy nem hajt egyelőre a vágy néhány dolog iránt. Jó dolog, ha nem vered el a pénzed és ha élvezed azt amit csinálsz. Jobb, ha azzal törődsz, hogy boldogan éld az életed(persze amíg másoknak nem ártasz), de belegondoltál már abba, hogy egyedül vagy? Persze, mindenki úgy érzi jól magát, ahogy éppen, de komolyan.

Nem vágysz valakire, akivel legalább beszélgethetsz? Valakire, akivel megbeszélhetsz dolgokat? Valakire, akivel megoszthatsz mindent, s akivel boldog lehetsz? Nem kell vadidegenekkel ismerkedni, inkább csak keresgélj.


Az, hogy csak a munkával foglalkozol hasznos, de nem egészséges.

"merjek élni?" - Igen, de nem úgy, ahogy mások értik, hanem ahogy te. Azért világot látni vagy moziba menni talán nem rossz ötlet, vagy akármi ami még boldoggá tesz. Csak azért, mert "ismerek" valakit, aki azért nem tesz semmit, mert el akarja kerülni az embereket(amit kicsit néha megértek).


"El kellene mennem a kocsmákba" - Jah, peersze. Nem! Különben vicces egy ismerősöd lehet, mert legalább humorizál egy kicsit, de komolyabbra fordítva még jobb is, hogy nem kerülsz hasonló társaságba, ha nem érzed odaillőnek magad. Ettől függetlenül talán lehet, hogy jobb lenne, ha kicsit megnyílnál az emberek felé. Nem mindenki akar rosszat, csak sokan. :D


Viszont ha Te jobban szeretsz otthon, egyedül lenni, akkor szíved joga, és ne is foglalkozz azokkal, akik piszkálnak érte.Bár lehet, hogy néhányan csak jót akarnak. Ha szeretnéd kifejtem majd..

2014. okt. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"de belegondoltál már abba, hogy egyedül vagy?"


Nem vagyunk egyedül 7 milliárdan élünk a Földön!



"Nem vágysz valakire, akivel legalább beszélgethetsz?"


Nem+


"Valakire, akivel megbeszélhetsz dolgokat?"


Nem!


"Valakire, akivel megoszthatsz mindent, s akivel boldog lehetsz?"


Boldog vagyok egyedül is, én dolgaim nem tartoznak másra.

2014. okt. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 kmx1x2 ***** válasza:

Ne feledjétek, hogy azt is mondtam: "Viszont ha Te jobban szeretsz otthon, egyedül lenni, akkor szíved joga, és ne is foglalkozz azokkal, akik piszkálnak érte."

Amit írtam egyszerűen csak a saját véleményem volt JÓ szándékkal. Nem akartam rosszindulatúnak vagy erőszakosnak tűnni. Mivel én nem olyan ember vagyok, aki nem szeretné a társaságot, ezért nem tudhatom, hogy milyen is az.

Ha tényleg nem szeretitek mások közelségét, akkor viszont ne is hagyjátok, hogy beleszóljanak az életetekbe. Ne törődjetek a rossz szavakkal, amiket az életviteletekre mondanak, hiszen nem ránk tartozik, hogy ti mit csináltok és hogy hogy érzitek magatokat jól. Őszintén szólva, az a lényeg, hogy jól érezzétek magatokat, nem? Ne hagyjátok, hogy mások rátok erőszakolják a saját véleményüket. Én sem ezt szerettem volna és ha annak tűnt, azért bocsánatot is kérek.

2014. okt. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!