Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Memóriafejlesztés - kiváló...

Memóriafejlesztés - kiváló képi memóriából még jobb, fotografikus memóriát?

Figyelt kérdés

Google rajtam nem segít, egy egyszerű okból. A memóriám már így is nagyon jó, bármilyen helyen jártam, azt három dimenziósan el tudom képzelni és körbe tudom járni, akár madártávlatból is. Tanulásnál ez hasznos.

Viszont szeretném, ha az emlékezetemből le tudnám olvasni bizonyos kisebb, részletesebb adatot - egyszer már olvastam fel 2-3 sort szó szerint az egyik könyvből a fejemből, emlékezetből, és ezt szeretném fejleszteni.

Tud valaki erre valamilyen módszert, amivel ezt elérhetem?

P.S. Matematikai beállítottságú vagyok, élvezek problémákat megoldani és ezt a gyakorlatban is teszem.


16/F



2014. okt. 17. 22:41
 1/1 ReniVagyok:3 válasza:
Szia. Engem ez a tema mindig is erdekelt. Nekem nincs fotografikus memoriam de az emult evekben nagyon sokat fejlesztettem a memoriamat. Azt csibaltam hogy nyomtattam szoveget(amit anyukam vagy valakim kitalalt, es o kinyomtatta) es korbe ragasztottam a szobamban es mindennap ujat es ujat. Es amikor korbe mentem 3mpig neztem es felprobaltam mondani
2016. ápr. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!