Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tennétek, ha egy közeli...

Mit tennétek, ha egy közeli rokonotok hosszú kínszenvedés után (gyógyíthatatlan betegség) arra kérne titeket, hogy segítsétek át a túlvilágra, mert már nem bírja tovább?

Figyelt kérdés

2014. okt. 20. 10:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Én biztosan nem tenném meg.

Egyrészt rosszul érezném magam, mert segítettem megölni, másrészt börtönbe is lehet kerülni miatta.

2014. okt. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én biztos megtenném. Úgy gondolom hogy van ilyen szempontból "életre büntetés" is. Neki az jó szerinted, hogy így él?

Pláne hogyha több éve "él" így. Szerinted ezt lehet életnek nevezni?

Nehéz döntés, de... hogyha már több éve megy ez, és az ő helyzete nem javult, akkor nagyon nehéz szível, de megtenném.

2014. okt. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
De egyébként ez függ attól hogy hogyan kéri azt hogy segítsd át. Hogyha úgy, hogy fogj egy kést és döfd le akkor persze hogy nem, de hogyha ilyen lélegeztető gépen van vagy valami gép kell hozzá akkor szerintem igen.
2014. okt. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ajaj. Ez nagyon több oldalú dolog. Teljesen mindegy, hogy az ember tudja hogy segítene rajta, tudja, hogy ezzel jót tesz neki a lelkiismeret furdalás élete végéig üldözné. (Legalábbis engem biztosan) még akkoris ha nagyon nagyon szenvedett.

Én nem hiszem, hogy megtenném. Sőt 100000%

2014. okt. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!