Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek? Úgy érzem, nem...

Hellcatlana kérdése:

Mit tegyek? Úgy érzem, nem bírom tovább.

Figyelt kérdés
Nagyon hullámzó az életem. Az anyagi helyzetünk, szimplán nagyon szar, ebből állandó viták vannak. Anyukám mindig kedves és vidám velem, de apám nyugtatókon él, állandóan depressziós, mindig van, ami miatt stresszelnünk kell (az anyagi helyzetből adódóan ilyen a pénz, mi lesz, stb.), kezdek belefáradni ebbe. Szeretem apát is, de nagyon unom, hogy tizenhat évesen állandó feszültségben kell élnem. Megfordult a fejemben az öngyilkosság, de nem merném megtenni, ezért kiutat keresnék a helyzetből, mert megfojt. Már ott tartok a folyamatos feszültség miatt, hogy állandóan félek, ha valaki kopogtat az ajtón, vagy ha meghallom, hogy valaki feljön a lépcsőnkön, egyszerűen rettenetes, hogy állandóan gyomorideget érzek. Valakinek van valami ötlete, hogyan javíthatnék? Ennyi idősen tudom, hogy nem költözhetek sehová, de valami megoldást találnom kell, mert komolyan az őrület fenyeget.

2014. okt. 27. 21:55
 1/10 anonim válasza:

Szia!

Próbáld kibeszélni ezt magadból, minden, ami bánt, legyen az AKÁRMI. A beszélgetés segít, igaz nem az anyagi helyzeteteken, de rajtad szerintem biztos. :) ha van kedved, akkor írhatsz nekem, és beszélünk. Jó éjt! Kitartás.

2014. okt. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A helyzet, hogy nincs kivel beszélnem, nincsenek személyes barátaim, akikben úgy megbíznék, hogy elmondjam nekik a legbelsőbb érzéseim. De köszi, írtam! :) szép álmokat.
2014. okt. 27. 22:27
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha nincs kivel beszélgetned a gondjaidról, hívd fel az Ifjúsági Lelki Elsősegélyt a 137-00 ingyenes számon. Elérhető Telekom számról (ha nincs otthon vagy nem tudsz nyugodtan beszélni, akkor telefonfülkéből) vagy T-mobile hálózatból. Hívható vasárnap kivételével 9-21 óra között. Az anyagi problémákat nem tudják megoldani, de segíthetnek abban, hogy ne legyen állandóan gyomorideged, és könnyebben kezeld édesapád állapotát és az otthoni légkört. Az öngyilkossági gondolataidról is beszélhetsz ezen a számon.
2014. okt. 28. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nagyon nehezen beszélek, pláne ilyenekről, de köszönöm, a számot elmentettem!
2014. okt. 28. 10:18
 5/10 anonim válasza:
Nagyon sok embernek van ilyen problémája! Ezt tapasztalatból mondom... ilyenkor gondolj arra hogy erősnek kell maradnod!
2014. okt. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy erősnek kell maradnom, de sokszor nagyon nehéz, és arra keresem a választ, hogy hogyan tehetném valamelyest könnyebbé a helyzetem. Az, hogy másnak is van ilyen problémája, csak részben vigasztal...
2014. okt. 28. 12:25
 7/10 anonim válasza:
Szia! Hát.. Némelyik helyzet ismerős, ha gondolod beszéljük meg priviben! :) úgy érzem tudok valamit segíteni! Sokaknak szoktam, és általában be is jön! :) Szóval ha gondolod nyugodtan írj! :)
2014. okt. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Szia,írtam! :)
2014. okt. 28. 16:46
 9/10 anonim ***** válasza:
42%

Az, hogy az egyik szülőnek kicsit elmentek otthonról, már elég felnött vagy ahhoz, hogy tud, ezt a saját életedet nem kellene befolyásolnia ilyen szinten.

Érzelmileg el kell szakadnod tülők, hogy ki tud alakítani a te egyéniségedet, önbizalmadat, ne függjél azon, hogy az apád már megint miket mondott.

Tanuljál, tegyél meg mindent abba a reményben, hogy neked jó sorsod lesz, és állásod.

Ebbe kellene energiát fektetni, és nem azon, hogy az apád hogy viselkedik, még jóhogy nem akarod neki előírni. Szabad akarat van, úgy teszi tönkre az életét ahogy akarja.

Neked is szabad akaratod van, vagy sírsz velük, azt mondogatva, hogy ezt nem bírom tovább, vagy elhatározod, hogy a lelkedre nem lesznek már ilyen nagy hatással. Magabiztossá válsz, és felépíted az életedet.

Választás a tiéd.

De persze mindig könnyebb a szülőket hibáztatni.

Minden családban vannak problémák, de ha ez határozza meg az életedet, akkor soha nem tudsz rajtuk felül kerekedni. Mersz kilépni komfort zónádból?

Mersz kockáztatni?

Mersz pozitívan gondolkodni a jövödről?

Ennek érdekében mindent megteszel?

Vagycsak a szülőket hibáztatod. Hidd el, ők se ilyen sorsot képzeltek saját magunknak. Nemhiába fáj a lelkük.

2014. okt. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Én nem hibáztatom őket, és sajnálom, hogy sok dolog nem jött össze az életükben. Fogalmad sincs, hányszor bőgném el magam csak azért, mert megesik rajtuk a szívem. Épp ezért nem merek elszakadni tőlük, épp ezért érzem át a fájdalmukat vagy a panaszaikat. Sok szép pillanatunk van együtt... de sok rossz is.

A többi viszont jó tippnek tűnik, csak nehéz belekezdenem úgy, hogy bűntudatos vagyok.

2014. okt. 30. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!