Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehetnék nyugodtabb,...

Hogyan lehetnék nyugodtabb, határozottabb?

Figyelt kérdés
Nagyon hamar igen sok mindenen keresztül mentem, sok lelki problémám van. Többször kijöttem már a gödörből, de a fő probléma, hogy nem bízom magamban, nem tudok dönteni, nem vagyok határozott és beszélgetés közben is alsóbbrendűnek érzem magam. Ezen felül állandó feszültségben élek, sajnos napi egyszer xanaxot kell szednem, de így is feszült vagyok. 22/F

2014. nov. 2. 13:50
 1/6 anonim ***** válasza:
menj el pszichológushoz, ő biztos segít. vagy beszéld meg ezeket a dolgokat egy olyan emberrel akiben megbízol:)
2014. nov. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Bizonytalan vagy magadban, mert nem ismered magad... A lelki problémáidat úgy tudod megoldani, ha elfogadod és belenyugszol abba ami történt. Először is ezt kell rendezned magaddal. Az önismeret segítene megbékélni magaddal és értékelni magadat. Ne hasonlítsd magad másokhoz, mert annak ellenére, hogy nem ismerlek, biztos vagyok benne, hogy különleges vagy... A feszültséget félelem okozza? Ezt is tudatosítanod kell magadban. Meg kell ismerned a félelmeidet és le kell győznöd, ahhoz hogy szabad lehess és megnyugodj.
2014. nov. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Sajnos már-már xanax mellett is feszült, szorongó vagyok. Évekig jártam pszichológushoz, sokat segített. Sajnos már csak magán rendelésére mehetek, most viszont nem állok úgy anyagilag. Nagyon nem. Depressziós voltam, generalizált szorongással, ez évekkel ezelőtt átváltozott pánikbetegséggé. Nagyon sok dolog miatt szorongok, és nem látom a kiutat.

2014. nov. 3. 19:08
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Sajnos nekem is voltak, vannak lelki problémáim, én is sok mindenen átmentem már, és nem tudom, hogy még mi fog jönni?! Én sem vagyok az a túlontúl határozott figura, viszont, ha van mellettem valaki, társaságban vagyok, próbálok mindig arra törekedni, hogy ez ne látsszon, hanem pont az ellenkezője. Ha ezt teljesítem, akkor sikerélményem van. Ami jó, csak nem tart sokáig.

Sokszor érzem én is azt, ha beszélgetek emberekkel, hogy mintha én kevesebb lennék tőlük. Az a baj, hogy erre rá is stresszelek és még gázabb a helyzet.

Viszont a legfontosabb: Próbálkozz! Én is jártam pszichológushoz, Pesten is voltam egy hetet egy ilyen problémákkal küszködő fiataloknak kitalált "kezelésen".

Ott az orvos megkérdezte nyíltan, hogy mit szeretnék? Felírjon gyógyszert és járkálhatok havonta a pszichiátriára, vagy "meggyógyulni"? Azért tettem idézőjelbe, mert az orvos (is) mondta, hogy ez csupán csak egy pszichés állapot. Nem betegség. Ezen csakis TE magad tudsz változtatni! Ott kaptam azt a tanácsot a dokitól, hogy legyen célom. Minden napra írjak össze (első körben) egy dolgot, amit ha teljesítek megjutalmazhatom magam. -> Persze ez nem muszáj, én nem tettem. Aztán mikor érzed, hogy már oldottabb vagy, nem olyan nagy lelki erő kell ezeknek a dolgoknak a végrehajtásához, akkor "emelheted" az adagot.

A lényeg a rendszeresség. Én hülye voltam, és elkezdtem, aztán abbahagytam. Amint kezdtem megszokni azt az életvitelt, bioritmust, kizökkentem belőle, aztán ismét nehéz volt elkezdeni.

Például nekem már azzal problémám volt/van, hogy a boltba lemenjek, ami kb. 5 percre van. Anno összeírtam, hétfőtől péntekig, hogy egyik nap boltba megyek, másik nap csak a ház elé egy kört tenni stb.

Ne haragudj, hogy kicsit kusza lett, csak annyira szeretnék segíteni Neked, magamnak, és a hasonló helyzetben lévőknek, mert tudom milyen rossz egy dolog ez.

2014. nov. 4. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!

Sajnos teljesen átérzem a helyzetedet. Nekem volt olyan, hogy a 30 mp-es liftezés alatt lettem olyan rosszul, hogy onnan se fel, se ki, se semerre. Szóval még a házból sem jutottam ki. Most írtam fel magamnak pár apró célt mára, hátha erőt ad, ahogyan kihúzom a listáról. :)

2014. nov. 4. 09:02
 6/6 anonim ***** válasza:

Biztos vagyok benne, hogy erőt fog adni! :)

Lehet, hogy az elején nem lesz könnyű, és inkább hagynád a francba, de el kell kezdeni valahogy és valamikor! És, hogy ez a "valamikor" mikor lesz, azt csakis te döntöd el! :)

Nagyon remélem, hogy sikerül, sőt tudod mit, én hiszem, hogy sikerülni fog Neked! Csak hidd el te is, és minden okés lesz! :)

Nekem sokáig az is problémát jelentett, hogy úgy éreztem egyedül vagyok ezzel a dologgal, nem mondom azt, hogy ha ma már sétálok az utcán (na jó, nem sétálok, hanem inkább szinte rohanok, hamarabb "x-y" helyre érjek), és rám tör ez a fajta szorongás, nem érzem már egyedül magam, hanem elgondolkodom rajta, hogy hú lehet, hogy a buszmegállóban álló ember is ilyen gondokkal küzd, de viszont tudatában vagyok annak, hogy (sajnos) elég sok embernek vannak ilyesfajta problémái.

2014. nov. 5. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!