Ti hogyan tervezitek?

Figyelt kérdés

Ti hogyan terveztek tevékenységi listát vagy cél listát ?


- ha meg akartok tanulni ez vagy azt az elérendő célnak teszitek be ?

- ha van egy két dolog amit hobbiból szerettek csinálni

pl. épületek tervrajzait elkészíteni ?

- ha egyes területeken csak gyakorlatokat akarsz végezni, hogy ne ess ki a formából pl. matek, ingeden nyelvek, magyar nyelvtan :P ? ezeket hova soroljátok ?

- vagy ha egy filmet szeretnetek megnézni, könyvet elolvasni ezt hova soroljatok ?


- miden cél ? vagy felosszátok típus tevékenységekre ?



2014. nov. 4. 13:47
 1/6 anonim válasza:

Én épületek tervrajzait nem hobbiból készítem, ez a munkám :)

Amúgy mi a kérdésed?

2014. nov. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
hogyan tervezitek a tevékenységi listátokat :) vagyis a teendőitek sorrendjét :), hogyan kategorizáljatok :) ?
2014. nov. 4. 13:51
 3/6 A kérdező kommentje:
egyébként a ház tervrajzzal egy olyan dologra utaltam ami távol aló a munkádtól de szereted és emellett valami értelmes dolog ... mondhattam volna jármű tervezést is :)
2014. nov. 4. 13:54
 4/6 anonim ***** válasza:

Egyrészt ha van határidő, vagy megélhetési kérdés akkor a dolog prioritást kap.


Másrészt a hobbi,sport,szociális program is belekerül a listába, mert a rekreáció fontos, ha elhanyagolom, akkor becsavarodok.


Tevékenységit inkább az elkövetkező X hétre szoktam, hogy ne a neten csesszem el az időmet, hanem értelmes dolgokat csináljak.


Cél listát pedig távlatilag is szoktam, de sosem határidőre. Pl. célom, hogy feleségül vegyem életem szerelmét, de ehhez nem lehet X hetes ultimátumot csatolni.

Célom, hogy X szakmában dolgozzak, de ehhez is idő kell, meg kapcsolati tőke, amit nem fogok csak úgy kihúzni a kalapból.


Ezekre kár időpontokat erőltetni, mert csak szorongani fogsz, és sikertelennek éled meg magadat.


Valamit megtanulni nem egy fix dolog, az ember MINDIG tanul újat még arról a témáról is, amit több évtizede napi szinten kutat. Tehát ez nem cél, hanem rendszeres tevékenység.


A hobbimat sem fogom befejezni, ez is rendszeres tevékenység.

2014. nov. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

4/4-es vicces épp Brian Tracy jelent meg a válaszod mellet :)


köszönöm a válaszod :)

2014. nov. 4. 15:37
 6/6 anonim ***** válasza:
minden megy a szenvedés és a felesleges időpazarlás alá.
2014. nov. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!