Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mihez kezdjek magammal?...

Mihez kezdjek magammal? Milyen lépéseket kell meglépnem egy boldog élet felé?

Figyelt kérdés

3x jártam a 10. Et mert lusta voltam, most 11. Es vagyok 19 évesen.

Kaptam melót a mekibe, de hogy tudnék tanulni úgy hogy az életem ne egy végtelen mókuskerékből áljon? 3 órányi szabadidőm van meló után ha kipihenten akarok ébredni, már nincs időm edzeni, meditálni meg csak suli és munka.közt tudok 1 órát...és 4 órába dolgozok, van esélyem arra hogy ne egyedül érjen el az utcán?



2014. nov. 8. 13:01
 1/4 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy rá vagyok kényszeríve, hogy 1 hónap múlva költözzek albiba
2014. nov. 8. 22:30
 2/4 anonim ***** válasza:
Hmm..Hát ez elég nehéz. Tudod én ha levert vagyok vagy ha úgy érzem hogy semmi se fog sikerülni akkor nézek motivációs videókat. Főleg a tanulás előtt.Mondjuk ha több időt szánnál a tanulásra úgy hogy ha tudod írtok 2 dolgozatot egy héten akkor egy nap tanulj mindkettőre. Így másnap már nem kell annyit tanulnod.Viszont mivel nincs szabadidőd így nincs életed.Mivel neked egyenlőre tanulnod kéne nem pedig a mekiben dolgozni. Meg az mi hogy albérletbe kell költöznöd? Igazából nézz magadba mert az hogy háromszor jártad újra a tizediket mert lusta voltál az igen kicsi akarat erőre vall.Így hogyan akarsz elérni bármit is?
2014. nov. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, tudom hogy tanulnom kéne, de hogy tanuljak ha folyton megzavarnak valamivel?(nővérem: vigyázzak a gyerekre, vegyek le ezt azt a polcról stb) ami miatt lelkileg nem vagyok a toppon...ha itthon vagyok elég gyakran hallom azt a héten hogy dögöljek meg, az utcára kerülök, dolgozzak többet, haljak éhen. Aztán mintha semmi se törrént volna, mintha a számára ez normális lenne....párszor akartam vele beszélni erről, de folyton belevág a szavamba. És senkivel se tudok erről beszélni, senkit se érdekel, hogy mi van velem. Szülőkhöz nem fordulhatok, mert azaapám alkesz, és semmit se tudok róla, anyám meg meghalt 2 éve, akiket meg a barátaimnak neveztem, azok el vannak foglalva azzal, hogy mikor megy az éjjel nappal budapest vagy hogy kockulnak. És egyedül nehéz . Egyszóval magam vagyok.
2014. nov. 10. 14:08
 4/4 anonim ***** válasza:
Beszélgess a nővéreddel vagy egyszer rángasd meg.Hogy figyeljen rád mond el hogy mi bánt téged és hogy jó lenne ha változtatna magán. Mert az hogy így beszél veled az igen rossz lelkileg.Mondd neki hogy akarsz tanulni meg hogy vigyázzon más a gyerekre ha tanulnod kell.A barátaiddal meg beszéld meg mondjuk egy találkát vagy menjetek el sétálni. Jobban érzed majd magad tőle.
2014. nov. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!