Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » A szüleim észrevették hogy...

A szüleim észrevették hogy vagdosom magam. Mit mondjak? Hogyan rejtsem el?

Figyelt kérdés
kb 2 hónapig sikerült elrejtenem mindig pulcsiban voltam de most most anyukám észrevette mikor beszélgettem vele.nem mondtam semmit csak gyorsan elmentem de biztos nem fogja csak annyiban hagyni.mit mondjak neki ha meg kérdezi mi ez meg mit csináltam a kezemmel?senki sem tud róla a legjobb barátnőm se és most a szüleim meg tudták. bepánikoltam légyszíves segítsetek:( normális válaszokat várok. 12/L

2014. nov. 8. 17:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
31%
Mondd el neki az igazat: hogy divatból csinálod, mert így különlegesnek, menőnek érzed magad. Hogy manapság ez a divet, az igazán kemény csajok mind vagdossák magukat.
2014. nov. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
29%
AAAzigen, 12 évesen milyen szerelmi bánatod van? XDD
2014. nov. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%

Szia,

Én 4 éve vagdosom magam, eközben sikerült leállni kb. 1 évre.

Most jött el az a pillanat, hogy el kell járnom pszichológushoz, mert már néha megijedek magamtól.

Neked még van esélyed ezt kiküszöbölni, ha elmondod az igazat a szüleidnek és teszel azért, hogy ne vagdosd magad. Ez nem egyszerű, de muszáj, ha normális életet szeretnél élni.

Sok sikert és ha beszélgetni szeretnél valakivel, akkor írj nekem.

18L

2014. nov. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Hívd fel az Ifjúsági Lelki Elsősegélyt a 137-00 számon, hétfőtől szombatig 9-21 óra között éred el Telekom vagy T-mobile számról (utcai fülkéből is). Nem elrejeteni kell a vagdosásokat, hanem megtalálni az okát, és segítséget kérni.
2014. nov. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
Szia. A kérdés az: meg tudod oldani egyedül? Félek, hogy a válasz nem. Tudom, hogy a szüleim annak idején hogy reagálták le az egészet, szóval megértem, hogy félsz. Menj el a sulipszichológshoz, és kérd a segítségét!
2014. nov. 11. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Egyáltalán van okod vagdosásra? Mert ha igen, akkor a szüleid tudnának róla. Mert ha valami ,,katasztrófa" történt volna veled, valószínűleg értesülnének róla. Ha nem, akkor csak valami apróságon problémázol, amit könnyen meg lehet oldani. A legjobb ha elmondod nekik miért tetted. Ha csak valami olyan, pl. szerelmi bánat ( :D ) vagy mondjuk csúfolnak a suliban, vagy összevesztél a barátnőiddel, nem ok az érfelvágásra, öncsonkításra. De én nem ismerlek, te tudod h mitörtént.


Remélem megértettek a szüleid! :)

2014. nov. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 vanessza2000 válasza:
40%

A kérdezőnek!:

Én 15 vagyok és már négy éve vagdosom magam.A szüleim még nem vették észre,de a barátaim igen.

Ezért én is bepánikoltam,hogy mi lesz ha a barátaim elmondják a szüleimnek.

2015. jan. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 NAVON ***** válasza:
9%

Minek kell vagdosni magadat?

Rohattul nem menö,ès ha ezt csináltad viseld a következmènyeket.

2015. febr. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
94%

Utolsó válaszoló te se vagy menő, azzal a helyesírással úgyhogy inkább kussoljál be.

És emberek. FEJEZZÉTEK MÁR BE!

Igenis lehet ugyanolyan szerelmi bánata egy 12-13 évesnek is. Mert nem kortól függ,hogy ki mennyire szeret bele valakibe. És lehet hogy gond van otthon vagy valami és azért csinálja. Nektek is mennyi eszetek van...Ahelyett hogy megnyugtatnátok hogy ez nem helyes és hagyja abba mert ő is igazán sokat számít meg minden,mondjátok hogy jó hülye vagy. Idióta barom emberek.


Kedves kérdező.

Ne vagdosd magadat,nem vezet semmi jóra. Főleg akkor nem ha divatból csinálod :( Hagyd abba kérlek:( És mond el a szüleidnek az igazi okot. Nem érdemes hazudni.

2016. dec. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
49%

Utolsó vagyok.

Vegyél mindig hosszú pólót és hagyd,hogy elmúljon. Ha maradandó,az nagy baj...Kérlek többet ne vagdosd magad. És nem csak rád vonatkozik,mindenki fejezze be mert tényleg nem jó. Én is vagdostam magam de megbántam. Rájöttem hogy nem éri meg <3

2016. dec. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!