Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan fejleszthetném eme...

Hogyan fejleszthetném eme készségeimet? Már idegesítő a dolog, nekem is, és a családomnak is?

Figyelt kérdés

A kérdés félig ide kapcsolódik,mert kihatással van a családomra is,és már kész hülyének néznek.A problémám az,hogy remel ötleteim vannak,amik össze is jönnek,lásd pl munka.2 szakmám van,mint kettőt profin művelem,nem nagy képűség,de tényleg így van,beszélek idegen nyelven és számtalan dolgohoz értek még.

Viszont a talpraesettségemmel mostanában gondok vannak,nem ilyen voltam régen,de jön egy nagyobb feladat,besz..rok tőle és meghátrálok,megijedek.Most a legjobb pl tudom mondani,külföldre készülök már vagy 2 éve,a pénz megvan rá,a nyelvtudásom megvan rá,szakmai tapasztalatom megvan,autóm van.Semmi nem áll az utamba csak saját magam,egyszerűen amikor eljön a pillanat,besz..rok mint egy hülye gyerek.Már a családom is hülyének néz,mindig sokat készülök rá,majd amikor eljön a pillanat,egyszerűen leblokkolok kész vée,mintha a halálos ítéletemet írnám alá,holott tudom hogy csak jobb történne velem.Szóval mit tegyek,hogy leküzdjem ezt a gátat,miközben minden készségem megvan hozzá?Hogyan vagy mivel segítsek magamon?


2014. dec. 22. 12:08
 1/8 anonim válasza:
Csak te tudsz magadon segíteni! Nekem is megvolt ez 4 éve. Egyet tudok ajánlani: mély levegő, ne gondolkodj,csak UGORJ! Mire észbekapsz, már oda is értél! :)
2014. dec. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ismerős a helyzet, kevés az önbizalmad :)

Én 3 éve elkezdtem aktívan sportolni (küzdősportolok), az változtatta meg - kis túlzással - az életem. Sportosabb lettem, sokkal nagyobb az önbizalmam, ajánlom neked is.

2014. dec. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Akkor menj ki, ha lelkileg rá vagy készülve. Nem kötelező külföldön élni. Ha itt van munkád, otthonod, családod, nem kerget a tatár.
2014. dec. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%

Sokat számít egy jó beszéletés is. Ha úgy érzed, elakadásod van, egy jó pszichológus néhány célirányos kérdéssel rá tud venni arra, hogy őszintén válaszolj magadnak! Nem azért, mert dilis lennél (sok maradi ember szerint csak azoknak van szüksége pszichológusra, akik hülyék), hanem azért, mert ha meg tudod nevezni a problémát, akkor tenni is tudsz ellene és akkor már nem is probléma. Szánj rá 1-2 alkalmat és beszélgess őszintén valakivel, aki érzelmileg nem elfogult!


www.pszichologuskereso.hu

2014. dec. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is megvan az esélye, hogy igazából nem akarsz kimenni. Mérlegelj! Az még jobb, ha fel is írod egy papírra, hogy mi szól Magyarország, és mi a külföld mellett. Tisztábban fogod látni a dolgokat. Ha kimennél, nézz magadba és derítsd ki, hogy mi az amitől igazából félsz. Attól, hogy haza kell jönni, vagy nem lesz pénzed, nem úgy alakulnak a dolgok ahogy szeretnéd? Ha ilyen kétségek merülnek fel benned, dolgozz ki azokra is egy stratégiát. Nem akkora baj, pl. ha vissza kell jönnöd, nem kell túldramatizálni a dolgokat. Viszont annyi tőkéd legyen, hogy ne kerülj teljesen kiszolgáltatott helyzetbe.
2014. dec. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.Legfőképpen az utolsó hozzászólására tudnék választ adni.Ami mellette szól,az az hogy jelenleg nincs itthon munkám,szerencsére van félretett pénzem ami a kiúthoz kell és az ottlétemet is fedezi jó ideig ha nem úgy alakúl.Mint írtam a pénz nem gond,van egy jó kis autóm,az sem gond,értek a szakmámhoz és a nyelvet is beszélem,nyilván nem anyanyelvi szinten,de azért jónak mondható.

Itthon egyedül a párkapcsolatom ami visszafog,viszont ott van az,ha továbbra is munkanélkül vagyok,akkor még mindig jobb hogy távol vagyok és legalább dolgozom nem is rossz pénzért.

Tehát a mérleg nyelve a külföld fele billen akárhogy csűröm csavarom.

Amitől félek az az,ha valami pl verbális konfrontációra kerül sor,akkor nem tudom magam megvédeni úgy,mivel idegen nyelven nem tudom magam úgy kifejezni,nem csak én,ezzel sokan vannak így,még ha profin is beszéli a nyelvet.Itthon az ember jobban a saját védelmére tud kelni.Vagy hogy valami bajom lesz ott kint,kinéznek pl a munkahelyről valamiért,vajon mit fognak hozzám szólni a kollégák,vajon kiröhögnek e,ahogy beszélem a nyelvet,ilyenektől tartok.Attól tartok hogy az idegen nyelv miatt,még ha rendesen beszélem is,nem tudom megmutatni,kimutatni,a valódi énemet,hogy nem tudom magam úgy érvényesíteni és azért esetleg hátrányos helyzetbe kerülök.Ilyenektől félek inkább.A hirtelen sok hatástól,hogy a személyiségemet,mennyire kell elnyomnom pl.

2014. dec. 22. 14:33
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez az idegen nyelvtől való félelem egy érdekes dolog, én alig beszélem a németet, most fogunk költözni, igaz mi ketten, az máris könnyebb. Én úgy gondolom, hogy itthon járok rendesen a németre tanulok, igyekszem kihozni magamból a maximumot, a többi majd kint rámragad, nem foglalkozok vele. Ellenben a felsőfokon beszélő férjem ugyanúgy, mint te, nem biztos magában nyelvi téren. Szerintem ez a "túlképzettségetekből" fakad. Én tudom, hogy nagy valószínűséggel nem fogok teljesen helyesen beszélni németül, éppen ezért ez nem is frusztrál különösebben. Ti egy magasabb szinten vagytok és a tökéletes nyelvtudást várjátok magatoktól. Nem tudom, hogy hová akarsz menni, de pl. az összes német nyelvterület olyan, hogy mindenhol másképpen beszélnek, tehát biztosan lesz olyan helyzet, ahol valóban lesznek gondok a nyelvvel, de szerintem ez nem kell, hogy félelmet keltsen benned. Sok munkahelyen nem is lényeges annyira a tökéletes nyalvtudás, sokszor az angol minden országban megfelel, ha valamiben jó vagy (mondjuk ehhez tudni kell angolul). A párkapcsolati részét csak te tudod eldönteni, esetleg a párod is kimehetne veled. Én éppen azt számolgattam, hogy egyedül, ha egyáltalán alkalmazna valaki, akkor is csak egy nyomorult kis szobát tudnék bérelni, sokszor ketten érdemes kimenni és egyedül nem is biztos, hogy jó döntés. Mindenesetre nagyon jól nézd meg előre mindennek az árát, mi pl. itthon hagyjuk az autót, mert akkora többletköltség lenne, hogy nem érdemes kivinni, a tömegközlekedés viszont nagyon jó arrafelé.
2014. dec. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hipnoterápia tud lenni nagyon jó blokk oldó.
2014. dec. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!