Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek lehet belőlem énekes?

Szerintetek lehet belőlem énekes?

Figyelt kérdés

Most szeptemberben kezdtem el éneket tanulni, de addig abszolút semmit nem énekeltem. Nagyon rossz hangom volt. Most már javult, de még mindig azt mondják, hogy inkább maradjak csöndben. Az énektanár pedig megdicsért sokszor is, és nem hitte volna, hogy ennyit fejlődök, szóval az énektanár szerint sokat haladtam, de a többiek azt mondják, hogy maradjak csöndben inkább.

16 éves fiú vagyok.



2014. dec. 30. 17:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Na szóval !


Szerintem van egy álmod igaz ? Valamiért csak elkezdtél éneket tanulni és 4-5 hónap alatt állítólag sokat fejlődtél.


Szerintem nézd meg az egyik kedvenc videóm és döntsd el magad.


[link]

2014. dec. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:

Azt egy hozzá értőnek, egy profinak kellene eldöntenie, hogy mik a korlátaid, és meddig edzhető a hangod. Az, hogy énekelni szeretnél szintén egy tág skálán mozog, mert nem mindegy, hogy milyen karrierben és milyen műfajt szeretnél énekelni. Hisz mást kell tanulnia hangilag egy kórusénekesnek, egy népdalt éneklőnek vagy mondjuk egy popsztárnak.


Én a helyedben az énektanár mellé keresnék egy másik embert is, aki hajlik a zenére, és egy kicsit is ért ahhoz, hogy meg tudja állapítani; ének terén lehet e valamiféle jövőd, vagy sem. Lehet ez ismeretségből, rokonságból vagy akár az internetről is, az emberek általában felismerik a tehetségeket, főleg ha ilyen téren zenekedvelők. :)


Nekem például borzasztó hangom van, tudom mik a korlátaim, (egy jó énektanár se tudna egy összeszedett dó szólamot kihúzni a torkomból.) Nem is nagyon díjazza a környezetem, ha énekelni támad kedvem, de ez engem nem tántorít el attól, hogy folytassam. ;)


Végül utolsó bekezdésnek leírom, hogy tehetségkutató műsorba is ment már el ürge úgy, hogy szegénykét az énektanárja ráncigálta el a műsorba, mondván hogy nagy esélyekkel indulna. És persze szerencsétlennek ország, világ előtt kellett megtudnia a mentoroktól, hogy nemcsak botfüle, de bothangja is van. Ezért nem árt óvakodni az énektanárokkal (persze vannak született tehetségek is, akik azért gatyába tudják ráncigálni az ember hangszálait), de éppen ezért kellene egy őszinte, hozzá értő ember véleménye is. Remélem tudtam valamelyest segíteni, én azért remélem, hogy sikerül beindítani az énekes karriert! :)

2014. dec. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

"Szerintetek lehet belőlem énekes?"


Igen, lehet. Viszont te kezdetben nem énekeltél jól, azaz nincs hozzá tehetséged (vagy van, de ahhoz tanulnod kell), így ahhoz, hogy még jobban énekelj, esetleg énekes lehess, nagyon sokat kell énekelned (többet mint a veleszületett tehetségek), akár több évtizedet is rá kell majd fordítanod. Nem tudom megéri ez neked. Ha gazdagok vagytok, akkor oké, mert munkahely helyett is énekórákat veszel. Ha nem vagytok gazdagok, akkor szerintem ne menjen rá a családod, meg a te életed egy megvalósíthatatlan álomra. Különben is annyi énekes van, van olyan magyar énekes, akiről soha nem is fogsz hallani. lehet te is ilyen lennél. Ahhoz,, hogy sikeres legyél, nem csak te kellesz. Kell jó menedzser, jó kapcsolatok, vagy szerencse, ami segítségével ki tudod építeni a jó kapcsolatodat.

2014. dec. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Okés. :D Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld pacsi. :)
2014. dec. 31. 10:22
 5/12 A kérdező kommentje:

Még gondolkoztam valamin. És végiggondoltam, hogy kezdtem el éneket tanulni. Pontosabban muszáj volt elkezdenem.

Leírom nektek is. :) Nagyon jó kis sztori, és tényleg így volt.

Íme:

Régen mint írtam nem énekeltem szépen, de rájöttem, hogy mi volt a baj, az, hogy hamis volt a hangom. Még nekem is idegesítő volt hallgatni a saját hamis hangom.

De minden egyes nyáron, és az az érdekes, hogy csak nyáron volt leginkább. Ugyanis, mikor felkeltem reggel, akkor két óráig nem tudtam megszólalni, úgy be volt rekedve a hangom, hogy még beszélni se tudtam.

Gondoltam egyet, hogy tanuljunk meg énekelni. De persze ezt én se gondoltam komolyan. Beszélni nem bírtam nemhogy énekelni. Kerestem neten ilyen énekoktatásos videót. Az segített, mert másnap reggel, úgy ébredtem fel, hogy tudok beszélni. Azután ezt csinálgattam stb. De a hangom nem lett jobb, csak azért csináltam, hogy tudjak beszélni reggelente, mert ha egy-két napot kihagytam, megint nem bírtam beszélni. Azután egyre jobban megtetszett ez az éneklés, és eldöntöttem, hogy beiratkozok énekre, de persze csak 2 év után. És azóta nincsen berekedve a hangom reggel, de ha nem éneklek egy ideig, akkor nehezen bírok csak megszólalni.

Tudom, hogy nem nagyon ehhez a kategóriához tartozik, de szerintetek lehet köze "sorsnak" hozzá, hogy nekem énekelnem kell, és ezért volt minden reggel berekedve a hangom, és ha nem gyakorlok valamikor, mert fáradt vagyok, és egy napot kihagyok, akkor megint nehezebben tudok beszélni?

2014. dec. 31. 11:28
 6/12 anonim válasza:

Ez egy aranyos történet. :) Egyébként egy időben reggelente nekem is állandóan be volt rekedve a hangom (mostanában hál' istennek már nem szokott), de nem hiszem hogy köze lenne az esetedhez.


Nem hinném, hogyha egy napot kihagynál úgy visszaesnél a kezdetekre, de gondolom, ha hosszabb ideig nem énekelnél, csakúgy, mint ahogy én vagyok most a rajzolással, lassacskán elfelejtenéd. Persze ha előtte énekeltél/rajzoltál/zenéltél/írtál/sportoltál/stb. akkor sokkal könnyebb újrakezdeni és eljutni oda, ahol abbahagytad, mint egy olyannak, aki csak most kezdené a szakmát.

A sors egyébként egy érdekes dolog, de én a helyedben addig nem élném bele annyira magamat, amíg tényleg ki nem derültek a korlátaid. Persze, attól még álmodozni szabad, meg előre törekedni, én csak saját tapasztalatokból írok. :) Egyébként milyen stílusban szeretnél énekelni, ha szabad megkérdeznem? :)

(A második vagyok.)

2014. dec. 31. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Én inkább a pop stílust szeretem, és afelé is próbálok hajlani.

A hajlítások, csuklások vagy nem tudom, hogy hívják őket, meg az ilyen dolgok, azok mennek, már elsőre mentek, de a hangom az nem az igazi. Legalábbis még.

Olvastam olyat, hogy énekelj a lelkeddel és az értelemmel.

Az megy is, mert nem nehéz a lelkemmel énekelni, mert a gitáromon is azzal játszok.

Énekeltem már úgy, hogy a szemem elkezdett egy kicsit könnyezni és a gitáromon is játszottam már úgy. Akkor például szebben szólt a hangom is, és a gitárom mintha beszélt volna.

2014. dec. 31. 14:03
 8/12 anonim válasza:
Na akkor már csak a hangodra kell ráedzeni, és menni fog ez. Ezek szerint te is művészlélek vagy, ha ilyen dolgokra ráéreztél. :D Nem szeretem az olyan előadókat ahol hang lenne, de sajnos érzelmet nem visznek bele, vagy túlcifrázzák a dolgokat. Esetleg egy hang felvételt majd kaphatok? Nem muszáj, azt is megértem, ha szégyenlős vagy, de hátha érne valamit egy zenekedvelő véleménye is. :)
2014. dec. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Megpróbálok majd egy hangfelvételt összehozni. :) De lehet, hogy nem tudok most rögtön, mivel nincs még mivel felvennem. De majd újév után akarok menni mikrofont venni. :D Pont jól időzítettél. :)
2014. dec. 31. 16:49
 10/12 anonim válasza:
Azta, zsír. :D Akkor kíváncsian várom, szólj ha meglesz. :)
2014. dec. 31. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!