Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Milyen nagyobb változásokon...

Milyen nagyobb változásokon mentél át eddigi életed során?

Figyelt kérdés

Az is érdekelne, hogy azt a változást milyen esemény váltotta ki? Ha kérhetem, kort írjatok.

Egy példa: Nekem volt egy autóbalesetem, ami után megváltozott a gondolkodásmódom, és eldöntöttem hogy ha felnövök, segíteni szeretnék az embereken. Ezért jelentkezem most orvosi egyetemre.

Köszönöm a válaszokat előre is.

18/L


2010. febr. 6. 11:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
72%

10 évesen meghalt a nagymamám azóta nem mutatom ki az embereknek a szeretetem.

12 évesen elhagyott az apám, 14 évesen vissza jött, azóta nem vagyok megbékélve a férfiakkal. Legtöbbjüktől félek is.

14 évesen többet jelentettek a barátok mint a család, és persze amikor szükségem volt rájuk ott hagytak.. Na akkor óriási depresszió.

16 éves vagyok és már 2 éve senkit nem engedtem magamhoz közel. Senki sincs benne a szívembe, csak a család.

Nem járok el itthonról sehova, pedig régen ez pont fordítva volt.

Ez a sok szar ami történt velem meg- illetve felnevelt.

Most már tudnék nyitni az emberek felé, de a korombeliek már nem hozzám valók, már csak idegesítenek.

Megtanultam lekezelni az embereket, irányítani a véleményüket rólam, megtanultam képmutatni és már senki sem tud rám lelki benyomást tenni.

2010. febr. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
74%

elhagytam a férjemet.

azóta felszabadultabban tudok kacagni.

rájöttem, hogy milyen sokan szeretnek, és szépen csendben vártak rám, mert addig nem is vettem észre azokat, akik értékelnek. évekig elhittem, hogy engem nem lehet szeretni.

2010. febr. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
58%
Elgázolt egy kamijon az autópályán az M4esen mert stoppolni akartam!!!
2010. febr. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
nagyon nem voltak okok amik kiváltsák a változásokat, inkább magam jöttem rá, hogy kéne változtatni, mert így nem fogok semmit sem elérni az életben, nagy balesetek halálesetek betegség nem volt, de rájöttem, hogy nem azt mondom hogy okosabb vagyok mint a többiek, de egy kicsit más gondolkozásom van, minden emberre hasonlítok, vagy legalább is a tulajdonságuk meg van bennem, csak maximum nem bontakoztatom ki ezeket, viszont miután már kétszer elküldtek váradásról, mert mindig volt valami, még elkötelezettebb lettem :), ja és rájöttem, hogy nem azt akarom tanulni amit most tanulok, de elvégzem mert azért érdekel, jó hobbi, egy kicsit bonyolult :D
2010. febr. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Szia!


Mióta dolgozom, sokkal visszafogottabb lettem. Ez egy hosszú történet, röviden annyi,hogy a külsőm miatt egy buta, elkényeztetett libának hisznek... Pedig szakmailag szinte az egyik legjobb vagyok itt. Így szépen lassan egyre befeléfordulóbb, csendesebb lettem. Nem érdekel, ki mit gondol, próbálok láthatatlan lenni. Bízom benne, hogy így kevesebb bántás ér.

Egy-egy betegség miatt (a családban,barátok esetében) rájöttem,hogy az életet milyen könnyen el lehet veszíteni. Próbálok minden nap arra gondolni, hogy minden nap egy áldás!

2010. febr. 11. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
ja,21 lány vagyok
2010. febr. 11. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%
anyukádon
2010. febr. 14. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Jó bunkó vagy. Csak gratulálni tudok. :)
2010. febr. 14. 10:04
 9/17 anonim ***** válasza:
7 évesen elköltöztünk anyukámmal apámtól, mert alkoholista volt. Nem igazán változott sok minden, bár akkor kezdtem a sulit. 8 évesen visszaköltözött apám, majd 11 évesen ismét menekülni kényszerültünk anyukámmal, sajnos nem elég messzire, mivel én abba a városba jártam suliba és hát ott volt a többi rokon is. 12 évesen féktelen bulizásba kezdtem. 15 évesen anyum és "nevelőapám" akivel nem éltek együtt úgy döntöttek szeretnének egy gyereket. Én kivertem a hisztit ( anyum mindig is független nő volt, szeretett oda menni ahova akart, már én is gátoltam ebben nem hogy még egy gyerek) de rájöttem nem lehetek önző ha ezt szeretnék akkor legyen, megbeszéltük hogy az a gyerek nekik lesz és nem nekem, nem várják el tőlem hogy én vigyázzak rá stb. Megszületett a gyerek közte és köztem 16 év korkülönbség volt! 1 évvel később nevelőapám meghalt autóbalesetben. Anyának pénzügyi nehézségei támadtak hiszen nem volt egy másik fél aki támogassa míg ő gyereket nevelt. Úgy döntött hogy mivel itt nem kap állást külföldre megy minimum fél évre hogy rendben legyen minden. Persze gyerek rám maradt. Véget ért a bulizás és hirtelen anyja helyett anyja voltam. Eleinte kicsit nehézkes volt de mára már belejöttem, ha én nem tudok rá vigyázni akkor mamám segít. Apám is többet van vele mint anyám. Anya jó munkát talált, minden pénzügyi baj helyrejött, de anya még nem jött haza. Illetve haza szokott jönni, de egy hét nem sok. 18 évesen én lettem a gyámja. Azóta soha senkiben nem bízom meg. Nem is fogok. Haragszok anyámra, és soha nem fogok neki megbocsátani. Akaratlanul is de önálló életre nevelt, mindig is a magam ura akarok lenni. Nem akarok senkitől függni. Bocsi ha egy kicsit hosszú lett. 19/L
2010. febr. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:

hát... elöször a szüleim válása... ez k*rvára megviselt...

volt 1 barátom akit nagyon szerettem és elhagyott... tán még mindig érzek iránta valamit.

elköltöztem anyuval, aztán vmi okbol kifojolag vissza kellett költöznöm apuhoz, azota is vele élek, de nagyon kikészít idegileg, nem bírom melette. akkor az öcsém nem tud normálisan hozzám szolni, csak bunkón. ezzel utáltatta meg magát de nagyon, akkor a keresztszüleim nem engedik h odaköltözzek hozzájuk mert h tanuljam meg megoldani a problémáim...

akkor.. az állitolagos "legjobb" bnőim szartak a fejemre mikor nagyon rossz kedvem volt a mostani barátom miatt..

meg akkor amiröl nem írok az is nagyon kiborít de egyszeüen nem tudom elmondani senkinek.

a legjobban az bánt h annak sem tudok mindent elmonadni akit a legjobban szeretek és bízom is benne azt hiszem, legjobb barátomnak. :S

és szar h senkinek nem beszélek róla.


és hát ezek miatt nagyon megváltoztam...

bunkóbb vagyok sokakkal. kimutatom ha vkit nem kedvelek.

sokszor nem szolok senkihez és csak ugy vagyok.

2010. febr. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!