Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek ha nagyon nehezen...

Mit tegyek ha nagyon nehezen tanulok? Esetleg forduljak komolyabban valakihez? Többi lent!

Figyelt kérdés
7. osztályba járok és mindenki ráér hogy netezhessen, rajzoljon, zenét hallgasson stb. tanulás mellett bőven, mert a mindenki tanul úgy 1-2 órát, ha támazáró van akkor 3at. De én haza megyek délután 2kor és úgy ha nem tanulok egészen 10-ig, vagy neha még kora reggel is fel kell kellnem pluszba és csak úgy vagyok majdnem olyan tanuló mint az osztály nagyorésze. Ez úgy 4edikben tanultam már többet mint a többiek és csak egyre rosszabb. Szoval: Érdemes valakitől tanácsot kérnem vagy ez normalis esetleg?!

2015. jan. 14. 05:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem, az a gondod, hogy stresszeled magad. Először el kell fogadnod, hogy te így tudsz teljesíteni.

De valószínű, hogy a tanulási stílusoddal van a baj, elvesztődsz a részletek között.

Tanulásra külön tanács aligha létezik, azt te kell kipróbált, hogyan a leghatékonyabb.

Ajánlom, hogy igyekezz minél több mozgást beiktatni a napodba, és ne magolva tanulj!

Tudom, hogy nagyon nehéz leszokni a magolásról, de a tananyagot is úgy kell megjegyezni, mint a vicceket. A fontos a váz, a többit saját szavaiddal kiszínezheted. Aztán minden tantárgyból senki se lehet nagyon jó, neked is lehet ilyen.

Mindenképp el kell fogadd magad. A számítógépezés pedig a többinek nem lesz hasznára, és amit 1-2 óra alatt hirtelen bevágnak, lehet, egy hét múlva nem is emlékeznek semmire. A te kevesebb tudásod lehet hosszútávú, ezért értékesebb, mint a pillanatnyi teljesítés.

2015. jan. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igaza van az előző válaszolónak, sportolni kellene, nem stresszelni, viszont egy magántanár nem ártana. Jó iskolába jársz? Ez érdekel téged? Ha nincs magántanár otthon nincs segítség?
2015. jan. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk nagyon gazdagok ugy fogalmazva es magantanarra nincs penz, de van otthon segitseg! Mamam matek tanar, de attol meg nem tud csodat tenni o sem. A masik hogy sportolok , mert heti 3-4 tesi mellett tancolok heti 2szer es uszok egyszer. Jo tudom nem egy halalos sok ido de kozepes. Meg mielott vqlaki mondana NEM A SPORT MIATT NINCS IDOM TANULNI! amugy meg van idom tanulni csak elszurom az osszeset :/ Bocsi az ekezet es a helyesirasi hibakert csak orulok hogy megtudom irni a telefonomrol ezt a valaszt :D
2015. jan. 17. 21:21
 4/6 anonim ***** válasza:
Valami pszichológus kellene inkább neked. Miért akarsz olyan jó tanuló lenni, ha nem megy? Váltsál sulit, tanulj valami szakmát. Azért, mert az anyukád matektanár, attól még nem kell lenézni a szakmunkásokat!
2015. jan. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát grafikus lszeretnék lenni igazaból...na meg 4es az atlagom szóval nem vagyok olyan rossz tanuló, csak nem kene ennyit aldoznom rá. Anyukammal majd beszélek hogy elvihetne szihológushoz vagy valami de eddig azt mondta hogy "van aki konnyebben és van aki nehezebben tanul"..De hát nem ennyire!
2015. jan. 20. 17:15
 6/6 anonim ***** válasza:
A bevezető kérdésből úgy tűnt, mintha bukdácsolnál. Jó jegy az a 4-es.
2015. jan. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!