Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Sorozatos szar döntések, hogy...

Sorozatos szar döntések, hogy vállaljam a felelősségem és fogadjam el?

Figyelt kérdés

Tiszta szánalom az egész életem. Általános iskola után szakközépbe mentem ahol rögtön megbuktam, ezért évet ismételtem. Nagy nehezen elértem az érettségiig egy iskola váltással. 1,5 éve érettségiztem. Fogalmam sem volt, hogy milyen irányba menjek tovább szakmára. Először szakácsnak akartam menni, de végül nem mentem annak. Jelentkeztem egy pénzügyes képzésre, de végül nem indult a szak, ezért hirtelenjében átjelentkeztem szoftverfejlesztőnek. Az ugye nem tetszett, ezért otthagytam és elkezdtem egy esti tagozatos keresztféléves képzést. Az egész múltévemet átvegetáltam ez mellett a képzés mellett, erre múlthéten bebökik, hogy mivel kicsi a létszám, ezért vagy előbb végzünk a 2. évesekkel vagy visszatesznek minket az 1. évesekhez. Mivel jóformán nem értek semmihez, ezért muszáj vagyok félévvel tovább itt maradni. Amivel nem lenne gond, ha piacképes szakma lenne, de nem az.

Ez mellé jön az, hogy kiskoromtól dagadt vagyok (50 kg felesleg van rajtam). Már általános vége óta folyamatosan fogyókúrázom, de képtelen voltam lefogyni. Teljesen gátlásos lettem, ezért sehova sem járok el, már lassan 3 éve itthon ülök, nincsenek barátaim, semmi.

Utoljára 2011-ben voltam szilveszterezni, sosem voltam még egy buliban sem.

Kész katasztrófa vagyok, se szociális életem, se céljaim, sem egészségem.


A gond az, hogy nem tudom magam túltenni az elfecsérelt éveken. Folyton előjön és dührohamaim lesznek, teljesen magam alá esek. Folyamatosan az lüktet bennem, hogy elszartam a tinédzserkorom, és, hogy lehetett volna sokkal jobb minden. Most már fogyókúrázom lassan 3 hónapja, eddig olyan 15 kg-t fogytam tehát próbálok előre jutni, de teljesen leszív ez az egész.



2015. jan. 20. 10:41
 1/5 anonim válasza:
lelkisegély telefon
2015. jan. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

igazad van elbaxtad az életed ezt a részét...DE pontosan tudod mit rontottál el mikor hol miért...

"már fogyókúrázom lassan 3 hónapja, eddig olyan 15 kg-t fogytam tehát próbálok előre jutni"

és teszel ellene...felesleges rajta idegeskedni...nem lesz jobb...persze ne felejtsd el, mert ösztönző erő lehet, de ne erre koncentrálj...arra figyelj, hogyan old meg a problémákat! keresd a lehetőségeket...


mihez értesz? mit szeretsz csinálni?

szerintem fejezd be azt a szakmát amit csinálsz...mellette kezdj el azzal foglalkozni ami érdekel, amiben jó vagy, amit szeretsz...és később ebből is tegyél szakmát...még most helyrehozhatod a dolgokat!


én is otthonülős voltam, főleg netes barátaim voltak/vannak...3 szakmám van...2 abból amit szeretek csinálni, 1 amit kb utálok :D nálam más okok voltak, én az otthonülős éveimet a tanulásra fordítottam! és megérte! szóval tapasztalatból mondom, megéri tanulni!

amúgy ha érdekel játszhatsz online játékokon, ott is lehet nagyon sok embert megismerni! én pl a legjobb barátom online ismertem meg, barátnőm itt ismertem meg, akikkel együtt szilvesztereztem: a legjobb barátom, wowon az aréna társam és még pár haverja a legjobb barátomnak...szóval rengeteg lehetőséged van úgy is ha otthon ülsz, csak meg kell ezeket látnod és élni velük ha szeretnél :)


pl netről nagyon sok dolgot megtudsz tanulni...pl a szoftver fejlesztés nem tetszett neked, de vannak más online lehetőségek...én pl webfejlesztő vagyok, szeretem csinálni, piacképes, de neked meg azt kell csinálnod amit szeretsz és azzal érvényesülni :) sok sikert :)

2015. jan. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Menj el egy állásbörzére, próbáld szakemberek segítségét igénybe venni, hogy mi lenne neked való. Nem úszod meg hogy életed végéig folyamatosan képezd magad ez a life long learning fogalma. EZt el kell fogadni, ha piacképes tudást akarsz. A fogyókúra pedig önmagában nem lesz sikeres, ha nem mozogsz mellé, mert nem alakul át az anyagcsere és nem lesz tartós eredménye.Próbálj támogató barátokat találni, remélem a családod melletted van. Fel a fejjel, még fiatal vagy. Gondolj SChobert Norbira aki kövér, gerincproblémás kisgyerekből mivé fejlesztette magát. Minden csak elhatározás kérdése. Hozz döntést legyenek céljaid!!!
2015. jan. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

olvastam amit irtal, gondoltam megint egy szerencsetlenseg, aki csak rinyalni tud, erre itt az utolso mondat:


"már fogyókúrázom lassan 3 hónapja, eddig olyan 15 kg-t fogytam "


Baxki, akkor megsem vagy az. Lathatoan tudsz kuzdeni.


erre epits. menni fog.

2015. jan. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek és motiváltatok.


Igen, én is azon vagyok, hogy minél jobban tudatosítsam magamban, hogy teljesen abszurd az egész és nincs értelme rajta idegeskedni.


Pénzügy és számvitel szakra megyek, újraérettségizek és felvételizek idén, csak keményen rá kell állnom a felkészülésre, mert csak 3-4 hónap és csak ma kezdtem hozzá.

2015. jan. 20. 23:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!