Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Én érettebb lennék a koromnál?...

Én érettebb lennék a koromnál? 14/L

Figyelt kérdés
Sokszor érzem azt, hogy érettebb vagyok a koromnál....fizikailag tényleg az vagyok általában soha senki nem hiszi el hogy még csak 14 vagyok mivel az emberek többsége szerint min. kinézek 17-18nak..eddig azt hittem, hogy ez az érettség csak a külsőmön látszik, mivel agyban eddig nem nagyon vettem ezt észre. Viszont az utóbbi 4-5 hónapban észleltem magam körül azt, hogy minden korombeli azzal erőlködik, hogy érettebbnek nézzen ki, mint amennyi én viszont csak próbálok úgy viselkedni és úgy kinézni, amennyi a koromnak megfelelő lenne habár nem érzem úgy jól magam a bőrömben. A korombelieket csak a telefonjuk, a facebook és extrém esetekben a Violetta (?!) érdeklik.....A legjobb barátnőim pedig (2 van de félre értés ne essék, imádom őket)még elég gyerekes módon szeretnek játszani meg ilyesmik. Én viszont legjobban a 18 éves unokanővéremmel értem meg magam, mivel ő már elég érett ahhoz, hogy megértsen. A barátnőimnek is elmondom ugyanezeket, nyilván nem úgy ahogy az u.tesómnak, mégpedig mert már nem egyszer hoztak anyukám és mások előtt is elég kellemetlen helyzetbe, mert egyszerűen nem fogják föl a dolgok súlyát és nem tudják mikor kell csöndben maradni.
2015. jan. 26. 19:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem.

Megnyugtatlak, szinte minden tinédzser lány úgy érzi, hogy ő érettebb a koránál. Ez egy ilyen korszakos dolog, amin kb mind átestek. Aztán (valahol a huszas éveid legelején) eljön az az idő, amikor már nem agyalsz ezen. Fel sem merül benned, hogy pozitívum lenne érettebnek lenni a korodnál. Aztán jön az a fázis (jellemzően közvetlenül harminc előtt), amikor szeretnél kevésbé érettnek látszani. Majd jön az, mikor megbékélsz a koroddal (harmincas évek közepefelé). Az utolsó két fázis néha hullámszerűen váltakozik (a negyvenes határ előtt), amég el nem éred a kapuzárási pánik utáni kort (ötvenes határ).

Ezekre készülj fel!

2015. jan. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja, és a kinézen nem számít. Egy alig 14 éves lány, ha kisminkeli magát, felvesz egy kihívó ruhát és cipőt, simán kinézhet 18-20-nak. Csak amikor kinyitják a szájukat, akkor süt le róluk általában, hogy mennyi idősek is valójában.
2015. jan. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Második, ezt most nem igazán tudom mire vélni, egy szóval nem említettem, hogy sminkelem magam, kihívóan öltözök vagy bármi ilyen, mivel ezek közül egyik sem jellemző rám.
2015. jan. 27. 19:00
 4/5 anonim válasza:
Szerintem semmi gond ezzel, érezd jól magad, fogadd el, hogy érettebb vagy.
2015. jan. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Félretéve a külső megjelenésed, már az hogy ilyeneken gondolkodsz megadja az esélyt arra hogy tényleg idősebb lennél szellemileg. De igazság szerint ezt főleg az dönti el hogy hogyan kezeled a helyzeteket életed során. Szociálisan hogyan viselkedsz, miként cselekszel, de leginkább az hogy menyi felelősséged van. Ezt leginkább te tudod eldönteni. Valószínűleg az aki nem elég érett hozzá az, ezt nem tudja megítélni magában.
2015. jan. 30. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!