Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Az iskolában miért nem tanítan...

Az iskolában miért nem tanítanak tanulni? Ellenben sok értelmetlen ismeretet szerzünk átmenetileg, ez mire jó?

Figyelt kérdés

Pl egy alapvető stresszkezelő, és tanulást segítő alapmódszert, a meditációt miért nem tanítják? Annyi minden dolog megnyílna az ember előtt, amit korábban nem is gondolt, de ehelyett mehet haza tanulni 3-4 órát(ülni a könyv fölött és memorizálni), ha "jógyerek" akar lenni


Mi az értelme, hogy egy szinten próbálják tartani az embert, frusztrációban, olyan agyagok kényszerített taníttatásával amik nem érdeklik az embert, és nincs is sikere benne, mert nem látja értelmét?


Ha az nem direkt hanem véletlenül van, akkor én valószínűleg rossz korba születtem, mire rájönnek, hogy változtatni kéne?

De ezt nem hiszem, sőt biztos vagyok benne, hogy nem így van, mármint az állításom első fele! Akarattal nem értelmes dolgokra tanítják, az embert a közoktatásban..


Már kinőttem a középiskolából, de nyomott hagyott bennem, és megfogadtam, hogy én valami teszek azért, hogy mégha azt nem is tudom, hogy már holnaptól változás legyen, legalább a gyerekeimnek ne kelljen megélni ezt..



2015. febr. 7. 15:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Én egyetértek veled teljes mértékben. Sajnos még a részese vagyok a "tanulásnak".. Van hátra egy évem a középiskolából. Szerintem továbbtanulni nem is fogok, inkább megvalósítom az álmaimat.

Amúgy eddig semmi használhatót nem tanultam az iskolában. Csak memorizálunk felesleges információkat amiket úgyis elfelejtünk. Múlt év novemberében találtam rá a meditációra, és arra is, hogyan oktassam saját magamat. Az előtt szürke volt minden napom. Mostanra már napról napra jobb vagyok, semmi nem veszi el a kedvemet az élettől. A sulit pedig muszáj túlélnem, már csak halkan nevetek magamban a tanárokon, hogy hogyan kiélik magukat a diákokon. Kész vicc az egész. :D

A mai tanítási módszerek siralmasak. Arra tanítanak ami kb 70 éve volt divat. Járjatok iskolába, tanuljatok jól és keressetek magatoknak biztos állást. Ez az út a kudarchoz, ebből senki nem fog pénzt csinálni. Pedig ahhoz, hogy gazdag legyen egy adott személy hatalmas mennyiségű tudásra van szükség. A pénzügyeket kéne tanítani, a pénz használatát.. Csak ezt nem az iskolában tanítják, sajnos... -.- Jobban ragaszkodnak inkább a régen lejárt oktatáshoz.

2015. febr. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Jezusom de gyulolom az ilyen hozzaallast h inkabb nem megyek tovabbtanulni hane megvalositom az almaimat... Es megis h szeretned ha diploma nelkul sehol nem kapsz lehetoseget? :DD

A kerdesre valaszolva pedig azert nem tanitjak tantargykent a tanulas modszertant mert nem valik be! Az en sulim megprobalta( nem az en osztalyomnal) es nem jott be. Nem tudsz egy altalanos modszert megfogalmazni kulonbozo gondolkodasu embereknek! A dolog nagyresze ugyis azon mulik h az illeto akar e tanulni. Ha akar akkor ki fog probalni modszereket, ra fogja szanni az idot es annak meglesz az eredmenye. Ha valaki nem akar tanulni es csak kifogasokat keres akkor fog is talalni, pl ilyen kerdesek formajaban...

Gondolkodj el, tenyleg 3-4 orat gornyedsz naponta a konyv folott magolva? (Vagyis amikor meg kozepiskolas voltal)

Egyebkent mi az h frusztracios szinten tartjak az embert? Ez valami vicc? Az h rendszeresen szamonkernek az nem azert van h TE rosszul erezd magad hanem h egyszerre kevesebbet kelljen tanulni es tobb lehetoseg legyen a javitasra. A tananyag nagy resze nem kell az egyetemre, es talan nem is erdekel mindenkit DE ha nem akarsz egy muveletlen hulye maradni akkor megtanulod. Tudom h nem elvezetes pl foldrajzot tanulni ugy h tisztaban vagyok vele h gyulolom es megis ra kell vennem magam h megtanuljam... Es most egy masik suliba jarok ahol a foldrajz opcionalis tantargy ezert nem tudja mindenki, igy rajottem h mennyire resze az alap muveltsegnek. A suli jot akar, nem frusztralni, es el akar latni a szukseges tudassal h normalis felnott lehess.

En egy nagyon eros gimibe jartam es ott se tanultam magam halalra mint te (3-4 ora gornyedes magolassal) hanem rendszereztem a fejemben es koncentraltan tanultam keveset, azt is ink buszon. Sajat magamtol megtanultam hallas utan rendes jegyzetet irni, majd a jegyzetet odaadtam a tobbieknek es ok lemasoltak. Az osztalyunkba alig volt olyan aki tenyleg magolt, mert az iskola nem varja el h ezt tedd. A mi tanulmanyi atlagunk volt az egyik legmagasabb a suliban. Aki pedig ott lerettsegizik azt utana barmelyik egyetemre felveszik. Sajnos nekem ott kellett hagynom a sulit de az a 3 evnyi ottlet adott olyan tudast h itt (angliaban) osztalyelso vagyok.

Nekem ne meselje be senki h rossz az oktatasi rendszer elgondolasa, es inkabb olyan targyakat kene tanitani amikre a gyerekeknek valojaban jozan esz alapjan ra kene tudni jonni.

2015. febr. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1. Kitartást!


2. Annyira meggyőzően érvelsz, hogy majdnem el is hittem.De valószínűleg, azért gondolkodsz máshogy, mert más suliba jártál, és más ingerek értek, és mást találsz fontosnak..

Műveltség alatt azt értjük, ami pár bizonyos témán belüli tudás? Amit általánosan mindenkinek tudnia kell, egy megmagyarázhatatlan oknál fogva?


Tehát pl ha valaki temérdek tudással rendelkezik, egy témával kapcsolatba(pl. emberi szervezet), olyannyira sok, hogy fel sem tudják fogni társai..de ha őt leszarja a földrajzot, éppen csak kb.-ra tudja, hogy hol helyezkednek el az országok, akkor őt kinevetik, és műveletlen seggnek tartják?


Vagy az teljességgel lehetetlenség, hogy valaki egy irányba hatalmas információval rendelkezzen míg a másikba nagyon minimális?

2015. febr. 8. 12:13
 4/5 anonim ***** válasza:

"Jezusom de gyulolom az ilyen hozzaallast h inkabb nem megyek tovabbtanulni hane megvalositom az almaimat... Es megis h szeretned ha diploma nelkul sehol nem kapsz lehetoseget? :DD"


Az iskola alkalmazottakat szül. Miért kéne nekem alkalmazottnak lennem a későbbiekben? Miért ne lehetnék befektető, vállalkozó, vagy esetleg cégtulajdonos? :) Mert kockázatos? Mert baromság? Hát, ebben az a szép, hogy nem neked kell hinni. Te maradj csak meg jó kis alkalmazottnak. Igaz ezekhez kell kezdőtőke, de szépen gyarapszik a pénzem amit nem fogok sajnálni belefektetni a későbbi terveimbe. Ha megnézed a hírességek közül is rengetegen vannak akik még a KÖZÉPISKOLÁT sem fejezték be. Persze ez nem garancia, de mindegyiknek volt legalább egy olyan ötlete, ami sokat ért.

Én pedig az ilyen felfogást gyűlölöm, hogy diploma nélkül nem lehet érvényesülni.. Tanulni kell. Tanulni nem egyenlő azzal, hogy minden felesleges sz*rt megtanulsz az egyetemen. Inkább legyen valaki otthon a szakmájában, én azt mondom! És ehhez még iskola sem kell, csak akarat és kitartás. Lehet valaki kimagaslóan okos és tehetséges a saját szakmájában, például vegyünk egy sikeres befektetőt. Lehethogy nem ért a génsebészethez, de tudja, hogyan kell a pénzt dolgoztatni.

2015. febr. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Ha az nem direkt hanem véletlenül van, akkor én valószínűleg rossz korba születtem, mire rájönnek, hogy változtatni kéne? " Így van! Neked a középkorba kellett volna születned! Akkor nem kellett tanulni. Ellenben, mehettél földet túrni életed végéig.


"Miért ne lehetnék befektető, vállalkozó, vagy esetleg cégtulajdonos? :) Mert kockázatos? Mert baromság? Hát, ebben az a szép, hogy nem neked kell hinni. Te maradj csak meg jó kis alkalmazottnak. Igaz ezekhez kell kezdőtőke, de szépen gyarapszik a pénzem amit nem fogok sajnálni belefektetni a későbbi terveimbe. Ha megnézed a hírességek közül is rengetegen vannak akik még a KÖZÉPISKOLÁT sem fejezték be"

Jó, ha minden tizedik ember meg tud állni teljesen önerőből a saját lábán a saját elképzeléseiből. És szerinted a maradék 90%-kal mi lesz?


"Inkább legyen valaki otthon a szakmájában, én azt mondom! És ehhez még iskola sem kell, csak akarat és kitartás." Így születnek a mekkmesterek, kontárok. Igen, vannak, akik maguktól jól kitanulnak egy szakmát, akár versenyképesek is benne. De mindre jut legalább 5 kontár,akik az iskola nélkül még ennyire sem lennének képesek.


Az a baj, hogy nem lehet mindenkinek egyénre szabott oktatási rendszert kialakítani. És én baromira nem díjjaznám, ha azt a sok dolgot, amit használok a szakmámban, a mindennapi életemben, a hobbimban, azt nem tanították volna meg, mert valaki szerint értelmetlen és inkább meditána helyette.


Az sem megoldás, ha fakultatív lenne az oktatás, mert gyerekként az emberek többsége inkább szórakozna és minden tanulással kapcsolatos dolgot baromságnak tartana. És az lenne az eredménye, hogy az ország tele lenne írástudatlan, semmihez sem értő, tanulni nem képes, komolyabb szellemi tevékenységet végezni képtelen, éppen csak funkcionális analfabétákkal. Középkori szintre esne vissza a társadalom. Egyébként én sem görnyedtem 3-4 órákat a könyvek fölött (max egyetemen, vizsgára készülődéskor). Mégis jó eredményekkel végeztem el az iskoláimat. Pedig szorgalmam az nem sok volt. Nem mellesleg meg voltak nálunk olyan foglalkozások néha, amire áhitozol. Én azokat éreztem a legszükségtelenebbnek, felesleges időhúzásnak.

Tudom, hogy kényelmesebb butának maradni. Meditálni abban a tudatban, hogy minden amit tanítanak, az teljesen felesleges, mert te majd sikeres vállalkozó leszel és meghódítod a világot. De akinek nincsenek ilyen ambíciói, hanem tényleg érdeklődik valami iránt, akar valamivel valóban foglalkozni, az elöl ne vegyék el a legetőséget, hogy megismerhesse a világ működését, megismerje a tudomány és általános ismeretek széles-szines-szagos palettáját, hogy aztán kiválassza, mely színekkel akar festeni majdan a hivatás/hobbi vásznára! Aki nem akart tanulni, az eddig sem tanult. Néhány évtizede már senkit nem vernek meg az iskolában, ha rosszul tanul. Ha nem érdekel, feküdj le a padra és aludj! Maximum megbuksz párszor. Csak a tankötelezettség végéig kell kihúznod. Utána azt csinálsz, amit akart (illetve, amit tudsz, tekintve, hogy a kutyának sem fogsz kelleni a meditációs ismereteiddel). Ha szerencsés vagy, van egy jó ötleted, amiből megélsz. De szerencsére alapozni egy életet nem biztos, hogy túlzottan felelősségteljes megfontolás.

2015. febr. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!