Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem vagyok jó semmiben?

Miért nem vagyok jó semmiben?

Figyelt kérdés
Úgy érzem hogy jelentéktelsn vagyok. Nem vagyok jó semmiben, nincs tehetségem, sok mindent kipróbáltam de a legtöbb dolog (szinte semmi) nem érdekel. Az a legrosszabb, hogy már önbizalmam sincs egy kicsi sem, skizofréniában szenvedek és e mellől a depresszió sem hiányozhat. Szinte senki sem tartja bennem a lelket...
2015. febr. 9. 21:12
 1/3 anonim ***** válasza:
kitartás. :)
2015. febr. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 2xSü ***** válasza:

Mindig azt szoktam kérdezni, hogy mit csinálnál, ha nyernél a lottón? Oké, körbeutaznád a világot, buliznál, vennél mindenfélét, de mit csinálnál utána. Mi az, amit nem pénzért, nem valamilyen eredmény elérése érdekében csinálnál, hanem pusztán önmagáért, mert érdekes, mert kíváncsi vagy rá?


Sok mindent kipróbáltál, de mik ezek, melyik volt a legérdekesebb, amit legkevésbé tartasz kudarcnak? Mik voltak azok az okok, amiért nem folytattad az adott tevékenységet? Milyen körülmények miatt hagytad abba? Valóban nem érdekelnek azok, amiket kipróbáltál, vagy esetleg csak jött egy nehézség, egy probléma, amit nem akartál megoldani, és inkább úgy döntöttél, hogy akkor inkább nem érdekel?


Önbizalmad addig nem lesz, amíg nem találod meg a saját céljaidat, amíg tetteken keresztül nem bizonyosodsz meg arról, hogy mi az, amiben jó vagy, amire valóban képes vagy. Az önbizalom hit abban, hogy megvannak a megfelelő képességeid, akaratod, kitartásod ahhoz, hogy a céljaid felé közeledj. Ez a hit akkor fog megszületni, ha már lesznek bizonyítékaid is erre, azaz értél már el eredményeket.

2015. febr. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 rozunlan válasza:

1. A dolog nem ment, vagy nem érdekelt? Ha nem érdekelt, akkor keress mást, valami van, valamiben MINDENKI JÓ! Keress kitartóan és találni fogsz!

2. Barátkozz és légy sokat barátaiddal! Legalább egy emberrel beszélgess rendszeresen, nem interneten, hanem élőben, ez csak menni fog. Ha azonos az érdeklődéskörötök, akkor kérdezz rá, hogy mit csinál szabadidejében!

3. A depresszió egyik jele, hogy a depressziós nem tudja és nem is fogja felismerni, hogy ő az és el sem fogja fogadni, szóval nem olyan súlyos a helyzet. A skizofréniáddal, talán az lenne a legjobb, ha szakorvost keresnél fel.

4. Sokaknak a vallás is segitett. Járj templomba, légy egy közösség része. ISTEN MEGTEREMTETT TÉGED ÉS NEM HAGY EGYEDÜL! AZÉRT VAGY A VILÁGON, MERT ISTENNEK TERVE VAN VELED, DE HOGY MI, AZT CSAK IS Ő TUDJA! "Boldogak a lelki szegények, mert övék a mennyek országa". :)

2015. márc. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!