Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szeretnék segítséget, tanácsok...

Szeretnék segítséget, tanácsokat kérni?

Figyelt kérdés
23 éves lány vagyok. Az elmúlt 2-3 évben azt vettem észre, hogy egyre szerencsétlenebb vagyok. Egyszerűen nem tudok kiállni magamért, az igazamért, talán mert nincs önbizalmam, nem tudom... Olyan szintig fajult a helyzet, hogy mikor nem kaptam meg a megbeszélt fizetésemet a főnöktől akkor annyit sem mertem mondani, hogy nem ebben állapodtunk meg, csak utána puffogtam magamban.Volt egy másik főnököm is aki ugyanezt megtette velem... Nagyon sok ilyen szituációba kerülök, ahol meg kéne védeni magam, de ott az adott helyzetben nem megy, csak utána vagyok okos, hogy mit kellett volna tennem/mondanom. Arról nem is beszélve, hogy ilyen helyzetben mindig félek, idegeskedem, görcsöl a gyomrom. Ha új szituációba kerülök, például ismeretlen étterembe vagy boltba megyek be mindig izgulok, hogy mi lesz ha nem lesz szabad asztal, vagy kinéznek az üzletből.. Sokszor ezért nem megyek sehová.Szinte teljesen átlagos hétköznapi dolgokon is idegeskedek, például mi lesz ha nem lesz szabad hely a buszon,ha nem lesz olyan áru a boltba amit szeretnék.. Egy barátnőm van akikkel ezeket meg tudom beszélni, de az elmúlt pár évben szinte csak ezt hallja tőlem, és félek, hogy már nem szívesen találkozik velem emiatt...Sok mindenbe belekezdek akár jogsit megcsinálni akár jógázni akár egy önsegítő könyvet olvasni egy idő után mindet abbahagyom, mert úgy érzem képtelen vagyok befejezni. Hogy nekem ez nem megy. Szerencsétlennek érzem magam. Tudtok valami hasznos tanácsot adni? Mi a fenét tegyek, hogy végre vége legyen ennek?

2015. febr. 18. 12:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Hülyén hangzik, de ez a vonzás törvénye. Ha folyton szorongsz és negatív dolgokra gondolsz akkor csak negatív dolgok történnek veled, mert szinte csak azokat veszed észre és már érzed előre, hogy úgyse fog menni, így nem is megy.

Nem is csodálkozom. Nem hiába mondják, hogy légy optimista. Nehéz a sok szar mellett. Mindenkinek vannak nehézségei nem csak neked. De tudni kell meglátni a jót is. Ne arra gondolj, hogy nem fog menni, hanem mi lesz akkor ha sikerül. Folyton a siker járjon a szemed előtt.

A gyávaságodon meg csak te tudsz felül kerekedni. Senki se tud helyetted cselekedni! Egyes dolgokat "jobb megtenni, mint életed végéig azon rágódni mi lett volna ha..."

2015. febr. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Szandra87 válasza:
Csak pár dolog: szerinted a pénztárosnő szorong,mert egy nap több száz vevővel kell kommunikálnia? A buszon a soffőr szorong,mert szállnak fel az utasok,és jegyet kell nekik adnia? Ha mindenki így állna mindenhez, sehová nem haladna a világ,mert rettegnének egymástól az emberek. Minek? Sokszor az ember saját magának beképzeli,hogy jaj biztos kinéznek a boltból,étteremből...holott lehet fel sem tűnik nekik,hogy te is épp a fehér kenyeret válogatod,mint a melletted álló 3 másik ember. Ne generáld a problémáid. Csak te vagy rá a megoldás,neked kell erőt venni magadon,és nem mindent véresen komolyan venni. A fizetéssel kapcsolatban meg vannak jogaid,és adj nekik hangot,ne félj a főnöktől. Szóval szedd össze magad! :) Legyél bátrabb! És próbálj pozitívabban gondolkodni. Ne azt lásd,hogy hogyan nem tudod!
2015. febr. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

28 éves létemre én is azzal küzdök, hogy bizonyos szituációkban nem tudom kinyitni a szám. Nagyon gyűlöletes érzés.


Fontos, hogy a gondolkodásodon változtass, át kell szellemülnöd pozitívvá. Miért ne menne? Ne azon agyalj, hogy menni fog vagy sem, csak csináld. A lényeg, nem egyszerre kell elolvasni egy könyvet, van időd, ne légy türelmetlen, hetek, hónapok állnak rendelkezésedre.


Étterem: nem bírsz mások előtt szerepelni + megfelelési kényszer is lehet. Ne akarj megfelelni senkinek sem, lazítanod kell. A többi ember, felnőttek, gazdagok stb akiket tartasz valamire, semmivel sem különbek, mint te. Nem állnak fölötted, emberek, mint te.


Ajánlok egy jó könyvet: [link]


Rövid, magyar és tele van gyakorlati dolgokkal, tesztekkel.


Meg kell tanulnod leszarni a környezeted, mert a rágódás, az aggódás felemészt. Miért zavar ha nincs a buszon hely? Miért zavar, ha megnéznek a boltban? Ha téged néznek, mosolyogj! Az a bajod, hogy rossz viselkedési mintáid vannak, és nem tudod, melyek a helyesek, a könyv mutat pár jó dolgot. Le kell tenned a negatív viselkedési mintát, felvenni az újakat, és jobban fogod érezni magad.


Csaó :-)

2015. febr. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Menj sportolni,rabolj ki egy bankot és akkor lesz miért izgulnod.
2015. febr. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Menj rá erre az oldalra: lelektanitipusok.net
2015. febr. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!