Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border Collie-sok "tanácsokat/...

Border Collie-sok "tanácsokat/segítséget" kérnék?!

Figyelt kérdés
Sziasztok!16-éves vagyok, Középsuliba járok, van 2 kutyusom 1-Tacskó és 1-Westi, A Westi-met 5. karácsonyomra kaptam tehát ebbe az évbe betölti a 12-t, a Tacskó-m 6 éves lesz. A Westi idomítására még kicsi voltam, viszont a Tacskómat sok mindenre sikerült megtanítanom, volt egy fordulópont 3 éve mikor a Tacsim méhét kikellett venni és kishíjján meghalt :( akkor 2 hétig agyhalott volt mert megfertőződött a vére, veséje, mája.Már csak az eddig tanultak 5%-át tudja :( A barátommal arról beszéltünk milenne, ha venne nekem szülinapomra Border Collie-t mivel nekem nagyon tetszenek és a megszállotjuk vagyok :) A helyzet a következő: passzív Sportoló azaz Futbalista és Atléta vagyok.A sport az életem világ életbe hiperaktív voltam, nemvagyok se bulizós se kocka.Szeretem a kutyákat és szeretnék versenyekre járni.Szerintetek egy Collie alkalmas lenne nekem?A kutyával reggel fél-1 órát tudnék foglalkozni délután pedig 3-4 órákat+kertes ház, viszont kutyaiskolát nemtudok bebiztosítani.A kérdéseim a következők: 1.Megfelelő gazdája lennek egy Collie-nak? 2.Ha nem TK-s kutyám lesz akkor is tudok vele versenyezni? 3.Én hétvégente a barátomnál vagyok és nem lenne gond ha mindig utazna velem? A barátom Főiskolás és ő elfoglalt ezért kapnák tőle júniusba kutyát, h lekössem magam.Neki egy Rottweiler-je van és Cocker Spániel-je van.Nem lenne probléma a Collie-nak?Hétvégente többet lenne vele foglalkozva, mint hétközbe.
2015. jan. 4. 17:31
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
92%

Ha nem tk-s border colliet veszel, az keveréknek számít, és szaporítótól vennéd, tőlük NE vegyél! Az állatkínzást támogatnád vele! Csak törzskönyves bordert vegyél!

A leírásod alapján igen, jó lenne neked egy border.

" A barátom Főiskolás és ő elfoglalt ezért kapnák tőle júniusba kutyát, h lekössem magam" - ez alapján viszont úgy tűnik, mintha nem gondolnád elég komolyan a kutyát

2015. jan. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
91%

A nem tk-s border collie nem border collie.

Felmerült bennem a kérdés, hogy a napi iskola utáni 3-4 óra kutyázás mellett mikor jutna időd a sportra?

2015. jan. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Értem! Köszi! Amúgy nagyon is felvagyok készülve a kutyára és komolyan gondolom! A barátom minden kívánságom csak valóra akarja váltani! Mi kutyabolondok vagyunk :) én csak ha náluk vagyok az ő kutyájával foglalkozok és az nekem baj mert a barátomnak már alig fogad szót. Hamarébb jön oda hozzám mint hozzá, és én szeretnék egy Collie-t, ezt csak azért így fogalmaztam, mert nincs sok ideje rám vizsgaidőszakokon, most pláne nincs, h a Bc.-t csinálja sok ideje elfog vele telni :) és én nem akarok unatkozni :) meg van h hétvégente is dolgozik ezért én unatkozok :/ ezért lenne jó ötlet szerintünk ha mindezek mellett kiélhetném kutyás ösztöneim :)
2015. jan. 4. 18:04
 4/33 A kérdező kommentje:
2.válaszadó!Kifejtem :) Mivel én Passzív Sportoló vagyok, ez azt jelenti, h már nem vagyok tagja Kluboknak, iskolából járunk versenyekre Futsal, Floorbal, Kézibal, Futbal,Atlétika, csak otthon futok tornázok és táncolok, és arra gondoltam milenne ha ezt az otthon fektetett energiám egy Collie társaságába tölteném :) hasznosan :)
2015. jan. 4. 18:13
 5/33 anonim ***** válasza:
87%
Egy border collie 150-200 ezer forint. Erre is fel van készülve?
2015. jan. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
A kérdésem az volt, hogy lehet-e TK-nélküli kutyával versenyezni? Nem az, hogy M.o-n mennyibe kerülne!Én Szlovákián élek és tisztába vagyok, hogy mennyibe kerül egy TK-s Collie :)
2015. jan. 4. 18:22
 7/33 anonim ***** válasza:
35%
Szia! Versenyezni lehet vele,de nem biztos, hogy attól, akitől kutyát vennél, fajtatiszta bordert kapnál. Ezért jobb a törzskönyv :) Egyébként mit szeretnél vele sportolni?
2015. jan. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
93%

A tk nélküli border collie nem border collie, hanem keverék. Ezt jó lenne, ha végre megtanulná minden gazdi. És ha valóban nagy kutyás lennél, akkor eszedbe se jutna szaporítót támogatni, pénzelni, hogy beteges, rossz idegrendszerű, rossz küllemű, rossz ösztönű kutyákat gyártsanak halomra, lerontva egy egyébként remek fajtát.

Ha nem fontos a tk, akkor fajtamentéstől hozz ki kutyát! De ha valóban szereted ezt a fajtát, nem fogod a romlását támogatni!

2015. jan. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
91%

Szereted a fajtát de azokat támogatnád, akik tönkreteszik, gratulálok. És mi lesz majd ha Te is főiskolára fogsz járni? És mi lesz ha már nem lesz meg ez a barátod? Szalmalángnak érzem ezt az egészet.

(A collie a skótjuhász, a border collie általában border)

2015. jan. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
:) Értem, hát leginkább én Agility-znék :) a Tacskómmal azt rengeteget próbáltam :) napi szinten edzettem míg nem áttudott ugrani 1,10 m akadályt :) nagyon szerettem volna kiállításokra járni na meg persze ilyen versenyekre, de mire kitavaszodott volna megbetegedett :( ezért minden munkám, belefektetett időm kudarcba fulladt :(
2015. jan. 4. 18:34
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!