Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Az miért baj ha valaki csendes?

Az miért baj ha valaki csendes?

Figyelt kérdés
van néha hogy a csend többet mond minden szónál nem?
2015. febr. 20. 18:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem baj.
2015. febr. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ki mondta, hogy baj?
2015. febr. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
én nem tartom magam csendesnek de a barátaim igen és én ezt úgy érzem hogy baj
2015. febr. 20. 18:37
 4/7 anonim ***** válasza:
Mit értesz az alatt, hogy csendes?
2015. febr. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
92%

Miért baj?


1. Mert a beszélgetőtársadnak kell magát törnie azon, hogy ne legyen síri csend, ha hiszed, ha nem, vannak, akiket zavar a csönd. És hidd el, neki is erőfeszítéseket kell tennie azért, hogy legyen beszédtéma.

Lehet, hogy unalmasnak találja, hogy folyton csak ő beszél. És hidd el, ő is kíváncsi arra, ami veled történt! :) Lehet az bármilyen apró dolog.

2. Akivel még nem ismeritek egymást igazán, az azt hiheti, hogy NEM AKARSZ vele beszélni (ami felteszem nm így van, csak neked ne hiányzik az, ha folyton jár a szád), és ezzel magad ellen fordítod.

3. Aki csendes, az általában szerintem visszahúzódóbb. Vannak, akik szívfájdalom nélkül elnyomják az ilyen embert, pedig nem jobbak nála egy picivel sem.

4. Nehezebb beilleszkedni, bárhová. Nem mindenki fogja magát törni, hogy megnyisson téged - elkönyvel egy magának való embernek és nincs kedve azzal foglalkozni, hogy megismerjen.


Hirtelen most ennyi jut eszembe. Tehát nyugodtan tessék csacsogni. ;) Abból baj nem lehet. Bármiről is beszélsz fontos, hogy beszélj. A kommunikáció a legfontosabb!

Én is ilyen csöndes vagyok/voltam, már tudatosan igyekszem változtatni a dolgon. A fent leírtakat saját magamon tapasztaltam. Idővel rá kellett jönnöm, hogy borzasztó fontos odafigyelni az emberekkel való kapcsolatot - eszköze a kommunikáció -, még akkor is, ha nem mindig könnyű vagy nem feltétlen érzem szükségét, mert én jól érzem magam csendesen is.

2015. febr. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
nagyonszépen köszönöm a választ segitett sokat, egyébként igen próbálok beszélni csak néha kifogyok a témákból és akkor nem tudom mit mondjak
2015. febr. 20. 19:27
 7/7 anonim válasza:
100%
Egyáltalán nem baj. Legfeljebb vannak, akik szerint igen, de nekik ilyen az ízlésük. Az ő dolguk. De szerintem nem érdemes mások kedvéért magadra erőltetni olyasmit, ami nem te vagy. Viselkedj úgy, ahogy jól érzed magad!
2015. febr. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!