Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mennyi pénzt lennél hajlandó...

Mennyi pénzt lennél hajlandó összetépni és elégetni?

Figyelt kérdés
Feltételezve hogy el is költhetnéd, csak azért hogy megmutasd mennyire nem érdekel a pénz.
2015. febr. 23. 08:58
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
már nincs olyan pirinyó címlet, amit hajlandó lennék
2015. febr. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
itt nem a költekezésről van szó,hanem a létfenttartásról,hó végére jó ha marad 300ft-om
2015. febr. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Semennyit. Nem is értem, miért csinálna bárki ilyesmit.
2015. febr. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
Mennyit adsz erre a projektre?
2015. febr. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:

Persze, nagyban függ attól, hogy kinek a pénzét!

A tiedet, vagy az enyémet?

(Ne kötözködj, hogy el is költhetném, mert nem az szabja meg, mire legyen költve, aki vásárol, hanem aki adja rá a zsetont!)

2015. febr. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
Semennyit... Nem érdekel? Már hogy ne érdekelne, akkor mégis miből élnék meg?? Látszik, hogy eltartanak...
2015. febr. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:

Rossz kérdés, rossz rovatban.

Ha újgazdag patkány lennék, akkor bármelyik címletet bármelyik pénznemből. De mivel nem vagyok az, nincs elegendő pénzem, s tudom, ez bűncselekmény is lenne, semelyiket.

2015. febr. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 2xSü ***** válasza:

Ahogy a közmondás tartja, a pénz nem boldogít. Önmagában valóban nem tesz boldoggá, aki az anyagi javainak a megszerzésétől, halmozásától várja a boldogságot, az szerintem tévúton jár. Én sokkal többre értékelem az élet pénzen meg nem fizethető dolgait az anyagi javaknál.


Viszont egy olyan társadalomban élsz, ahol szükséged van pénzre. És bár a pénz nem boldogít, a hiánya boldogtalanságok forrása lehet. De ha van annyi pénzed, hogy legyen mit enned, legyen tető a fejed felett, hogy ne szenvedj szükséget természetes és szükséges igényeidben, és mértékkel lehetőséged legyen azt is elérni, ami természetes, de nem szükséges, akkor elég pénzed van. Viszont ennyire meg szükséged is van.


Volt idő, mikor a fizetésem nem volt túl sok. Kereshettem volna egy jobban fizető munkahelyet, de többre értékeltem a munkahelyemen a családias légkört, a szellemi azonosulást a cég céljaival, a munkahelyem adta rugalmasságot, szabadságot, mint azt, hogy mennyit keresek. Ma egy kis lakásban élek, de az pont elég. Nincs autóm, de nincs is rá szükségem.


Én általában úgy igyekszem megválasztani a tetteimet, hogy azoknak valamilyen értelmes, a világot – és benne magamat – is jó irányba terelő célja legyen. Nem igazán látom, hogy miben tenné jobbá a világot, vagy miben tenne jobbá engem, ha okok, célok nélkül semmisítenék meg valamit. A pénz értékmérő, a pénz megsemmisítésével értéket semmisítek meg.


Megmutatni, hogy a pénz nem érdekel? Kinek és miért kellene megmutatnom, bizonygatnom? Aki ismer, az tudja, hogy milyen vagyok. Aki azt gondolja, hogy teszem azt pénzhajhász, anyagias lennék, hát gondolja azt. Ez engem nem zavar, ha jobban megismer, változni fog a véleménye. Miért kellene ilyen értelmetlen dologgal bizonygatnom nekem bármit is? Akkor inkább felajánlom azt a pénzt, amit meg akarnak velem semmisíteni, valamilyen olyan célra, ami nekem ugyan nem hasznos, de másnak igen, pl. befizetem egy alapítvány számlájára. De ez is olyan dolog, hogy ha te ezzel valamit el akarsz érni, és nem önszántadból, akár más tudta nélkül teszed, akkor az ugyanúgy önző megnyilvánulás.

2015. febr. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:

Kérnék 100millió forintnyi 100 forintost.

Mivel sem összetépni, sem elégetni nem sikerülne, valószínüleg elkölthetném.

2015. febr. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
Max 5 Ft pénzérme:D
2015. febr. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!