Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nincsenek barátaim? 18/F

Miért nincsenek barátaim? 18/F

Figyelt kérdés
Nem vagyok tömeg, ennek köszönhetően nincs sok barátom... Társadalmi életet szeretnék élni, de akik a közelemben vannak, azokban még nincs party szellem, vagy már nincs. Nem vágyom sokra, csak arra, hogy legyen valaki, akivel lehet dumálni, találkozgatni. Sokszor úgy érzem, mint ha mindenki leszarna, emiatt még jobban csökken az önbizalmam és az életkedvem. Alapvetően pozitív a hozzáállásom a dolgokhoz, de vannak mélypontok amikor ez nehéz. (Mint például most is) Veletek is előfordult már ilyen?

2015. febr. 28. 18:08
 1/3 anonim válasza:
Szerintem mindenki életében eljön a pillanat, amikor egyedül érzi kicsit magát, és belegondol, hogy milyen lenne, ha így vagy úgy élné az életét. Normál esetben azt mondanám, hogy amíg téged nem zavar, addig szard le, de így, hogy azt írod 'Társadalmi életet szeretnék élni' más a helyzet. Ne várd el az emberektől, hogy oda jöjjenek, biztosabb, ha te nyitsz feléjük, és ha barátkozni akarsz nem azt várod, hogy oda jöjjenek. És ha úgy érzed leszarnak és ez zavar, akkor tegyél róla, hogy rád figyeljenek! :)
2015. márc. 1. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
egy csónakban evezünk
2015. márc. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Az egészben az a legrosszabb szerintem, hogy ez egy ördögi kör. Mivel nem élsz társadalmi életet, egyre kevesebb életkedved van, önbizalmad csökken, stb. Pedig igazából racionálisan megközelítve nulláról is fel lehet építeni ma már némi munkával pár komolyabb baráti kapcsolatot is. Ehhez erős személyiség kell, nem hiába mondják sokan, hogy először mindenkinek egyedül kell megtanulnia élvezni az életet. Ha az megy, ami nyilván nem könnyű, onnantól már sokkal könnyebben fog menni a másokkal való kapcsolatépítés is.


Egyébként persze, szerintem mindenkivel előfordult már ilyen. Én is többször azért nem mentem el pár érdekel előadásra, bulira, koncertre, mert nem volt kivel. Elég pocsék érzés. Gondoltam rá, hogy egyedül is el kéne menni legalább egy részükre, de arra meg nagyon nehezen veszem rá magam.

2015. ápr. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!