Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Érezted már, hogy egyszerűbb...

Érezted már, hogy egyszerűbb lenne meghalni, mint folytatni amit elkezdtél, vagy amit teszel az életedben?

Figyelt kérdés
2010. febr. 14. 17:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
70%
Ne is mondj ilyet dehogy.Nincs olyan dolog amiért érdemes eldobni az életet.
2010. febr. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
70%
Dobd el azt, akit önmagadnak képzelsz. Az élet attól megy tovább.
2010. febr. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Hogy csináljam?
2010. febr. 14. 17:55
 4/19 anonim ***** válasza:
Igen, volt már ilyenem, de nem mertem öngyilkosnak lenni, és éltem tovább. Mostanra már elmúlt.
2010. febr. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
Én pont így gondolom most. Utálom az életem, a környezetemet, egy ember van, akit imádom és csak miatta élek: anya. Ha ő nem lenne, akkor már öngyilkos lettem volna. De lassan ez az utolsó dolog is kezd kevés lenni, ami erőt ad.
2010. febr. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
nekem is elég unalmas az életem.de lekötöm magam pl.zenehallgatás,vidojátékok,filmekstb... szerintem ha nektek sincs senkitek csak úgy vagytok próbáljátok lekötni magatokat.
2010. febr. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Igen, de kiderült hogy meghalni sem egyszerűbb.
2010. febr. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Igen! Gyakran! De van megoldás. Az egyik válaszoló részben megfogalmazta. Valmilyen szinten meg kell halnod, le kell számolnod önmagaddal (fejben), hogy aztán boldogan, tudatosan élhess. Lehetséges, de nem könnyű út. Én rájöttem, hogy vagy ez az út, ami megoldást hoz, vagy semmi. Nem a körülmények tesznek boldoggá, azok soha nem is tehetnek igazán. Más ragaszkodni néhány személyhez, vagy szabadon szárnyalni, és érezni a boldogságot. Néhány személyhez való ragaszkodás nem szeretet, inkább aggodalom, féltékenység, fájdalom, ami megkeményíti a szívedet. Ha érdekel privátban elküldök néhány könyvet, ami segíthet elindulni ezen az úton. Sajnos még én is csak a "képletet" kezdem megismerni, átélni teljesen más. Mikor úgy éreztem senkim nincs, és semmi nem számít, ez a dolog volt az, ami kapszkodót adott, hogy megértsem a világot, és önmagamat, amilyen igazi valójában.
2010. febr. 17. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

előző vagyok.

És a "lekötöm magam" az hosszú távon nem megoldás, az ilyen életet nem is érdemes leélni. Én is így csináltam, sokáig, de ez nem élet. Ahogy sok okos ember már megfogalmazta, az ilyen élet olyan, mintha aludnál, vagy halott lennél, ha ebből nem ébredsz föl, az egész életedet így éled le, menekülhetsz néha a "lekötöm magam-féle" játékokhoz, de akkor soha nem leszel boldog. Azt mondják az igazi boldogságnak nincs oka, belülről sugárzik minden ok nélkül. Az ehhez vezető utat csak magadban találhatod meg. Ne add föl, ehhez a dologhoz, ennek kereséséhez mindig fordulhatsz, én is ezzel "bíztatom" magam.

2010. febr. 17. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Igen. Most úgy érzem, hogy nincs továb..
2010. febr. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!