Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan fogadhatnám végre el a...

Hogyan fogadhatnám végre el a tényt, hogy nekem nem lehet olyan életem, mint a többi korombelinek?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, és arra vágyok, hogy én is elmászkálhassak a barátaimmal mindenfele, bulizni is de nem annyira durván, csak úgy normális mértékben. Meg délutánonként, esténként nehogy már itthon kelljen döglenem egyedül, hanem hívhassak haverokat vagy ők hívjanak engem, ahogy másoknál.

De ehelyett nagyon magányos vagyok, szociális téren eléggé visszamaradott lehetek vagy nem tudom, nem tudok az emberekkel bánni. Nem tudok barátkozni, valamivel mindenkit eltaszítok magam mellől, az emberekből nem váltok mást ki csak az undort és idegeskedést. Így teljesen magányos vagyok, ha csinálok is valamit azt egyedül kell.

És én ezt nem tudtam még elfogadni, nagyon fáj, hogy jóformán nem élhetek teljes életet. Egyszerűen alap dolog az ember életében a szociális kapcsolatok, amik nekem nincsenek meg. És így már élni sincs tovább kedvem.

Fáj az is, amikor látom a környezetemben az emberek keresik egymást, jól elvannak egymással, jókat röhögnek meg minden, én meg mint valami élőhalott, ott vagyok csak mint egy érzelmetlen zombi, és nem tudok közéjük vegyülni, valami meggátol ebben, és nem is fogadnak be.

Nem lesznek így se barátaim, se barátnőm soha.


2015. márc. 7. 11:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Szeresd magadat, érezd értékesnek magad. Más is így lesz majd vele.
2015. márc. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 schocko ***** válasza:
Fogd magad és menj el bulizni egyedül, majd ott esetleg összeismerkedsz másokkal, keress valami sportot, ott is lehet barátkozni, járj színházba vagy moziba, beszélgess idősebbekkel, s ne görcsölj!
2015. márc. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet mindenkinek egyformán jó élete.
2015. márc. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Változztas magadon, változtass a gondolkodásodon.

Mantrázz.

https://www.youtube.com/watch?v=6HLKMKVcN5A

2015. márc. 7. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem kell elfogadnod azt, hogy az életed ilyen. Mert csakis te változtathatsz ezen. Leírtad a problémádat: "szociális téren eléggé visszamaradott lehetek vagy nem tudom, nem tudok az emberekkel bánni. Nem tudok barátkozni" - pont ezzel taszítod el magad mellől az embereket, mert ki akarna haverkodni egy olyan emberrel, aki még magát sem tartja semmire? És feltehetőleg ül és csak bámul, néha hozzászól a dolgokhoz vagy még azt sem. Hát ilyen barát nekem sem kéne. De ha rendetraksz magadban, mindent örömmel csinálsz, meglátod a jót, szereted magadat, akkor nem is kell arra koncentrálnod, hogy te most haverkodni mész egy társaságba, vagy buliba. Mivel a kisugárzásod teljesen pozitív lenne ez által már lenne pár érdeklődő aki haverkodna.

A meditáció sokat segíthet, neten rengeteg ilyen megerősítéses cucc van, amit az utolsó is ajánlott.

2015. márc. 8. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!