Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nagyon csúnyának, undorítónak...

Nagyon csúnyának, undorítónak látom a testemet és ezért nem merek/tudok élni rendesen. Hogyan fogadhatnám el magam?

Figyelt kérdés
A külsőmről szól az egész életem, kicsi korom óta nem szeretem a testem. Próbálok változtatni amin lehet, de valahogy mégsem haladok. Több órát töltök azzal nap mint nap, hogy nézegetem magam a tükörben, jó közelről is. Ápolom a bőröm, edzek....de mégsem látom hogy bármi változna és egyszerűen képtelen vagyok belenyugodni. Így meg nem tudok élni, mert szégyenlem magam és nem szívesen megyek ki az utcára, ha nem muszáj meg bulikba se....fiúkkal ismerkedni pedig egyáltalán nem merek. Az évek meg csak telnek és nem tudom mikor lesz már ennek vége. Annyira rosszul érzem magam a bőrömben, hogy így nem tudok boldog lenni.

2014. máj. 1. 18:49
 1/6 anonim ***** válasza:

' Több órát töltök azzal nap mint nap, hogy nézegetem magam a tükörben, jó közelről is. '


itt van a gond. keress pszichologust, a testkep-zavar sulyos allapot, magadtol nem feltetlenul tudsz belole kikaszalodni.

2014. máj. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Le kell sz..ni. gondolj úgy rá hogy ez az etalon, a gondolkodásba kell beleverni a helyes gondolatot és úgy megszokod, és egyre kevesebbszer jön elő. Segíthetek?
2014. máj. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Elmagyarázod ezt hogy csináljam?
2014. máj. 1. 19:06
 4/6 anonim ***** válasza:
hajfestés?
2014. máj. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

De hát én szeretlek téged, nézd meg nyalogatom a kezedet.


[link]

2014. máj. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is csúnyának tartom/tartottam magam, de mint barátot ismertem meg a mostani pasimat, régen. Mivel nem akartam tetszeni neki, ezért önmagam voltam. Nem is akartam elhinni, hogy tényleg én kellek neki. Sokat dobott az önértékelésemen.


Most is csúnyának tartom magam, mert 1 év alatt 15 kg-ot híztam. Eleinte nem akartam fölfogni, mert mikor 63kg voltam (166cm) akkor is mondta a környezetem, hogy volna mit fogyni, meg hogy milyen sonka van alattam. Most 78kg vagyok, most is mondják.

A párom is említette, hogy oda kéne figyelnem.



LÉNYEG:

FELEJTSD EL A TÜKRÖT!!!

A reggeli fésülködést kivéve ne is nézz bele egyáltalán! 1-2 hónap és javulni fog a kedélyed. Akkor már lehet, hogy össze jössz valakivel, aki bármi történjék is, mindig szépnek lát. Az meg dobni fog az önbizalmadon.

Plusz ha elhagyod a tükröt, jobban észre veszed az edzés okozta változást is.

2014. máj. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!