Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit kéne tennem? Szinte...

Mit kéne tennem? Szinte rettegek minden nap!

Figyelt kérdés
Szóval mindig is megvolt bennem a távolságtartás idegen emberek felé, féltem a rosszaktól. De az elmúlt kb. 2 hónapban ez a félelem szinte betegessé vált. Szóval azzal kezdődött, hogy egyszer vígan utaztam hazafelé a hetes buszon, amikor egy férfi felszállt a kezében egy késsel. Igaz, volt rajta élvédő, és nem is nézett ki olyan elvetemültnek, így visszagondolva, lehet, hogy csak kombináltam, de akkor nagyon meg voltam rémülve, pánikba estem, leszálltam a buszról, a hányinger és a sírás környékezett. Azóta volt még egy ilyen élményem, egy férfi a bicskáját nyitogatta a buszon, akkor ugyanúgy rosszul lettem, a pulzusom az egekben volt, izzadtam és sírni akartam. Ezután a két eset után szó szerint rettegek az emberektől; a buszon hihetetlenül szorongok, minden holmit fegyvernek nézek, ha a mellettem álló a zsebében keres valamit, aggódva figyelem, mit vesz elő, csak egyes székre ülök le, gyors busz helyett a lassút választom, hogyha fegyveres ember száll fel, gyorsan le tudjak szállni a következő megállóban, a "gyanús" embereket jól megfigyelem, hogy a rendőrségen részletes személyleírást tudjak adni róla (nem vicc!)... egyszerűen lehetetlenség így utazni, reggel és este fél-fél órát! Mit kéne tennem? Mit javasoltok, hogy kevésbé érezzem így magam, kevésbé szorongjak? (14 éves lány vagyok)
2010. febr. 15. 16:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Én a buszon az ellenőrök megjelenésétől szoktam félni:)Egyébként szerintem nincs okod a félelemre addig,amíg van jegyed vagy bérleted:)
2010. febr. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
gyalogoljál
2010. febr. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
A gyaloglás nem jó ötlet, a busz fél óra, az én tempómban körülbelül másfél óra lenne gyalog...főleg ilyen hidegben...
2010. febr. 15. 16:34
 4/15 anonim ***** válasza:
Szia én is 14/L vagyok és hasonló helyzet van velem is azóta hogy a "cigányok" (bocsánat a kifejezésért) le taperolták az uncsi tesómat ott a nemiszervénél meg minden hol és melletem ült és leghátúl ültünk.és így senki nem tudta észre venni és utána persze én voltam a soros :S "rajtunk" kivűl voltak 5-en a buszon szóval én azóta sírok amikor anyujék azt mondják hogy most haza kellene jönnöm busszal szóval most már ők jönnek értem :) de azóta egyszer mentem haza busszal és akkor is a 2 db bátyámmal :) de akkor is reszkettem
2010. febr. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

16:45 azt kérdezte mit kéne tennie nem azt,hogy mi történt veled ;)


Egyébként hordj magadnál te is kést/gáz sprayt, és ha lehet midig ülj legelől a buszsofőrnél. Vagy ha jobb idő lesz, menj biciklivel iskolába.

De ez nem normális,hogy ennyire félsz. Beszélgetni kéne valakivel..(szekemberrel, vagy édesanyáddal.) mert ez paranoia. De lehet,hogy majd kinövöd.

2010. febr. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
vagy ha nem növöd ki max megkéselnek a buszon...
2010. febr. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Én a cigányokkal vagyok így.

Vettem gáz sprayt és részt vettem egy 5 alkalomból álló gyorstalpaló önvédelmi oktatáson.

Nem mondom, hogy kevésbé félek, de már van egy szintű biztonsági érzetem.

De amúgy szerintem meg épp a piros 7sel járj, mivel azon sokan vannak és ha félsz hogy leszúrnak, akkor kisebb az esélye, hogy téged találnak be, mivel azon a buszon moccanni sem lehet. Az ilyen emberek szerintem ha ilyet akar csinálni az ajtónál álló/lévő embert fogja célkeresztbe venni, mert megszúrja és máris leszáll és elfut, nem fog bemászni a tömegbe megszúrkodni egy 14 éves lányt és amíg te jajveszékelsz megpróbál kikecmeregni a "dugóból".

Engem volt, hogy a Móricz és Kosztolányi közt gyalog menet fényes nappal a járda közepén kapott el egy cigány a nyakamnál fogva ott mentek el mellettem az emberek, az autósok és senki sem állt meg segíteni. Hanem amikor kiszabadítottam a nyakam és tovább mentem kérdezték meg, hogy jól vagyok e? ÉS ha nem mit csinálnak? Nem hogy a csávó karmai közül szedtek volna ki.. Szóval ilyen szempontból nem lehet bízni az emberekben

De ha pl. egy cigány megtámad ahogy az egyik lány írta, hogy letaperolta (leghátul ültek a buszon) arra van a szája, hogy sikítson mint egy fába szorult féreg gyors felpattan megnyomja a vészjelzőt és ennyi. Nem kell ám hagyni magad abban a hitben hogy legalább gyorsan túlesel rajta.


Remélem tudtam segíteni.

2010. febr. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ezzel orvoshoz kénne fordulni, sürgössen!!!
2010. febr. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Orvoshoz? O.o Gondolod, hogy olyan komoly?
2010. febr. 20. 17:00
 10/15 anonim ***** válasza:
hogy ne lenne az? szerinted 10000 emberből hány érziígy magát egy szimpla félórás buszúton?
2010. febr. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!