Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit kéne tennem? Szinte...

Mit kéne tennem? Szinte rettegek minden nap!

Figyelt kérdés
Szóval mindig is megvolt bennem a távolságtartás idegen emberek felé, féltem a rosszaktól. De az elmúlt kb. 2 hónapban ez a félelem szinte betegessé vált. Szóval azzal kezdődött, hogy egyszer vígan utaztam hazafelé a hetes buszon, amikor egy férfi felszállt a kezében egy késsel. Igaz, volt rajta élvédő, és nem is nézett ki olyan elvetemültnek, így visszagondolva, lehet, hogy csak kombináltam, de akkor nagyon meg voltam rémülve, pánikba estem, leszálltam a buszról, a hányinger és a sírás környékezett. Azóta volt még egy ilyen élményem, egy férfi a bicskáját nyitogatta a buszon, akkor ugyanúgy rosszul lettem, a pulzusom az egekben volt, izzadtam és sírni akartam. Ezután a két eset után szó szerint rettegek az emberektől; a buszon hihetetlenül szorongok, minden holmit fegyvernek nézek, ha a mellettem álló a zsebében keres valamit, aggódva figyelem, mit vesz elő, csak egyes székre ülök le, gyors busz helyett a lassút választom, hogyha fegyveres ember száll fel, gyorsan le tudjak szállni a következő megállóban, a "gyanús" embereket jól megfigyelem, hogy a rendőrségen részletes személyleírást tudjak adni róla (nem vicc!)... egyszerűen lehetetlenség így utazni, reggel és este fél-fél órát! Mit kéne tennem? Mit javasoltok, hogy kevésbé érezzem így magam, kevésbé szorongjak? (14 éves lány vagyok)
2010. febr. 15. 16:25
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
akkor most mit csináljak? kihez forduljak?
2010. febr. 20. 18:36
 12/15 anonim ***** válasza:

először beszélj anyuddal.ő majd talál pszichológust vagy kihez szoktak fordulni az ilyen emberek.

amúgy anyudnal mondtad már hogy betegesen félsz a buszon?

O_o

2010. febr. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Nyugi, ne frászolj, nem vagy beteg. Ez csak egy fóbia, amit le lehet küzdeni... nem kell azonnal bevonulnod a diliházba. Eddig tudtál nyugodtan buszozni? Mert ha igen, akkor ezentúl is tudni fogsz, csak segítséget kell kérned, nem virtuálisan. Beszélj egy olyan felnőttel akiben megbízol (anyukád?O.o) ő majd biztos segít. Nagyon egyszerű terápiák vannak az ilyen fóbiák leküzdésére.

Nyugi, nem kell ehhez orvos...

(Megjegyzem, kikértem egy pszichológus véleményét, hogy mi bajod van (anyu) mert érdekelt, hogy mi ez a dolog.. szóval remélem, tudtam segíteni.)

Csak semmi pánik! :D

2010. febr. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Én mindig úgy szoktam, hogy jól körbenézek minden emberen, és amíg látok 1-2 olyan arcot aki barátságosnak tűnik, odaállok közel hozzá, és amíg többen vagyunk nincs baj. Nem keresem a szemkontaktust a gyanús emberekkel és észre sem fognak venni! Nekem bevált :)
2010. febr. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Hatalmába kerítettek a sötét erők.
2010. febr. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!