Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek akkor, ha szinte...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek akkor, ha szinte rettegek az aids - től?

Figyelt kérdés
a barátom nem aids-es, mert minden félévben jár vérvételre, de mégis félek tőle. a csapból is az folyik, h használjunk gumit, de más testnedvekkel is fertőz, és ő nem szereti gumi nélkül csinálni. én voltam neki az első, és már 2 éve együtt vagyunk. de még általánosban tartottak egy előadást, és azóta is betegesen félek. még kezet se merek fogni senkivel. 19, l
2009. nov. 23. 15:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Fordulj pszichológushoz. Rá fog menni a kapcsolatod erre az agyrémre.
2009. nov. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
járok pszichológushoz, azt mondta, h azért van, mert kiskoromban volt olyan élményem, h majdnem meghaltam, és azért van. de amugy még mit tehetnék? mindenhol ezt halljuk, h hasznalj gumit, mert meghalsz. nem lehet tudni senkiről se, h kivel volt, meg kinek nem, de a baratomnak 2 ev utan mar hihetek, nem? és mi lesz ha egyszer másik barátom lesz, akinek már volt más lányokkal is?
2009. nov. 23. 15:47
 3/7 anonim ***** válasza:
A félelem nem összekeverendő az egészséges óvatossággal! Tehát ha mindent megteszel, és ezek ellenére félsz, vedd tudomásul hogyha magadtól nem tudod elhagyni ezt a félelmet - ami idővel biztosan sikerül - , akkor csak az szűnteti meg a félelmed, ha aidses leszel! És akkor megtanulod elengedni azokat a dolgokat, amiket most nem mersz a félelmed miatt átélni, mert elpusztítja az örömöd és a felszabadultságod. Tehát a saját érdeked, hogy egészséges ÓVATOSSÁGGAL, nem félelemmel állsz hozzá. Ha Te mindent megtettél, ennek ellenére megfertőződsz, annak úgy kellett történnie!
2009. nov. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igazából az agyadban kéne helyre tenni azt, hogy irreális a félelmed. Meg kell tudni találni az arany középutat a beteges félelem, fóbia, és a józan magunkra vigyázás között. Először is Magyarországon egyáltalán nem magas a HIV-fertőzöttek száma és egyáltalán nem olyan egyszerű elkapni, hogy rettegj pl. a kézfogástól. Azért ilyen drasztikusak az AIDS-ellenes kampányok, hogy az emberek tudjanak a veszélyről és ne feküdjenek le össze-vissza mindenkivel óvszer nélkül. Nyilván azért ilyen drasztikus, hogy hatásos legyen és nyomot hagyjon a fejekben.


Az egészséges és ésszerű "önvédelemhez" pont elég az, hogy óvszert használsz a kapcsolataid elején, és ha komolyabbra fordul a dolog és nem akartok tovább gumizni, azelőtt mindketten elmentek szűrésre, (HIV, HPV, stb.) a nemibeteg gondozóba. Ennyi.


Ennél jobban nem normális félni, de ennél kevésbé sem szabad óvatosnak lenni.

2009. nov. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
mind a ketten elmentunk vérvételre, mielőtt gumi nélkül is lefekudtunk volna. előtte pedig 2 hónapig gumival védekeztünk. más pasival nem is voltam még. szórakozóhelyeken is mindig beképzelem, h vki bevérzett, és jaj, most mi lesz. egyszer azért mentem haza, mert az akkor pasimnak kivérzett a keze, és még nem ismertem annyira, és panikoltam. nem vok hülye, csak valahogy túl nagy nyomot hagyott az az előadás. mások pedig óvszer nélkül szexelnek mindenkivel, és nem félnek, én meg itt félek. :S amugy nem magyarországi, hanem szerbiai vok. de sztem itt se sok a betegek száma.
2009. nov. 23. 16:03
 6/7 anonim ***** válasza:
szia! én is szerbiai vagyok...hát nem sok fertözzött van(Hála Istennek télleg nagyon nagyon kevés). És nem kell aggódnod és ha valakivel összejössz és mielött a sexhez értek ugyis beszélgettek tán,és ne félj már...
2009. nov. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
te honnan vagy? melyik városból? lehet, h ismerlek :))
2009. nov. 26. 00:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!