Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Antiszociális, befordult...

Antiszociális, befordult vagyok, hogyan tudnék kimászni belőle?

Figyelt kérdés
Alig mozdulok ki otthonról. A munkámat otthon végzem, ezért az anyagiak is lehetővé teszik ezt az életet. Régebben társasági ember voltam, akit rengetegen ismertek, sohasem unatkoztam, de szépen lassan leépült körülöttem mindenki és megszoktam, hogy otthon ülök, dolgozom, netezek, tv-zek. Semmilyen motivációm nincs. Unom az egészet, úgy ahogy van. Az évek alatt már annyira befordultam, hogy kapcsolatot építeni sem tudok, érzem, hogy napról napra rosszabb lesz, minden nappal egyre nehezebb kapcsolatot építenem. Gondolkoztam, hogy pszichológus segítségét kérem, de úgy gondolom csak én tudok magamon segíteni, minden fejben dől el. Nem tudom hol ismerkedhetnék, mert a személyes ismerkedésnek vagyok a híve. Gondoltam arra is, hogy elmegyek dolgozni, ahol több ember van, de szerintem nem keresnék olyan jól mint a mostani munkámmal, max 120-130-at és akkor már jól jártam, meg azért az már milyen, hogy azért megyek el dolgozni kevesebb pénzért valahova, hogy ismerkedjek?! :D Valaki van ilyen helyzetben? Leginkább az érdekel, ha valaki volt ilyen helyzetben, hogy mászott ki belőle?

2015. márc. 17. 15:58
 1/3 anonim ***** válasza:
M
2015. márc. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia, én 18 éves vagyok és szerintem egy nagyon introvertált srác, jelenleg. De nekem is problémám van, úgy 16 évesen kezdtem felfedezni, hogy nincs rendben valami. Pár hónapja kezdtem el viszont csak komolyabban foglalkozni vele, és tenni érte valamit. A gond az, hogy érdekel mások véleménye, hogy mi a reakciójuk az ÉN cselekedeteimre, hogyan ítélkeznek. Ez ugye alapból rossz, mert akkor úgy cselekszek ahogy elvárják tőlem, és nem úgy ahogy én szeretnék. Ezen mostanra már kezdtem javítani de még mindig néha nehéz.. A második gondom a lányok és az ismerkedés. Fiúkkal valahogy könyebben összehaverkodok, mint lányokkal. Van egy kisebb baráti közösségem akikkel elvagyok, eljárunk ide-oda szóval a szociális életem egészen jó, viszont a barátnő ügy egy kész katasztrófa. Tudom, hogy mit kéne tennem, hogy ez változzon de félek kilépni a komfortzónámból, és elmenni csajozni. Mert érdekel a másik fél véleménye rólam. Ugye mennyire könyebb lenne nekem az, hogy úgy megyek oda a lányhoz, hogy nem azt várom el tőle, hogy szeressen és bejöjjek neki hanem én magamat szeretem annyira, hogy odamegyek jól érezni magam, mert nincs szükségem arra, hogy más szeressen engem saját magam helyett? Ez eléggé zavarosnak meg nagyképűnek tűnik de így van..

Én azt gondolom, hogy fel kell ismerned a problémákat, azoknak forrásukat, hogy mi miért történt, mi vezetett ahhoz ahol most tartasz. Azután pedig megpróbálni változtatni rajtuk.

Ajánlom a sikerkozosseg.hu oldalat, sok hasznos cikket találsz ilyen önfejlesztő témában. Sokat segíthet.

2015. márc. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Én is csatlakozom az előttem felszólalóhoz :D el kell gondolkoznod, hogy mi lehet a probléma gyökere, honnan is indulhatott ez az egész. Amint felismerted a hibákat, tudsz is változtatni rajtuk. Fontosnak tartom azt is, hogy ne kicsinyítsük le magunkat,adjunk le az egónkból(itt tágabb értelemben értem, azaz büszkeség meg minden ami befolyásol) és ne magunkat hibáztassuk, ne essünk önsajnálatba, hanem keressük a megoldást a problémára, és merjünk változtatni. Szerintem nyugodtan kérheted egy pszichológus segítségét is, de mint ahogy te is mondod, te tudsz igazán segíteni magadon, mert szerintem a pszichológus csak egy irányt mutat meg, amire igazából te magad is rájöhetsz, csakis rajtad múlik minden. Ne akarj görcsösen változtatni a dolgokon, hanem próbálj nyugodtan elgondolkozni. Próbálj új dolgokat kipróbálni, csináld azt amit szeretnél, amiben kedvedet leled :D Tudom könnyű mondani, de adj le te is az egódból(ami igazából mindenkit befolyásol, de hát emberek vagyunk, lényeg h le tudjuk csökkenteni), és ne akarj megfelelni másoknak, elsősorban magadnak kell megfelelni. Ha görcsösen állsz hozzá a dolgokhoz, akkor valóban nehéz kialakítani valakivel egy kapcsolatot, mert pont ez a megfelelési vágy stb hátráltat, és sokszor nincs más csak kínos pillanatok. Szerintem interneten is ismerkedhetsz nyugodtan, de a legjobb tényleg személyesen :) Ha esetleg találnál egy olyan munkát, amit szívesen csinálnál,jól keresnél vele és tényleg másokkal együtt lennél, szerintem az is sokat segítene.

Nekem is voltak és vannak problémák az önbizalmammal, de elmondhatom, hogy nagyon sokat változtam, amióta más szemszögből nézem a világot(azok alapján amiket leírtam), már sokkal több önbizalmam van, és megtanultam, hogy tényleg senki másnak, csakis magamnak kell megfelelni. Elég hosszú út volt, mire ezt megláttam, meg emlékeztetnem is kell magam dolgokra, hogy eszembe véssem, de a lényeg, hogy sikerült. Próbálok minél jobb ember lenni(nem tökéletesnek lenni!!), és szeretnék segíteni az embereknek, és ezek is adnak egy kis löketet :)nekem is több dolgon el kell még gondolkoznom, de nem szabad sürgetni, hanem higgadtan kell. Lényeg, hogy szembe tudj fordulni magaddal, és a hibáidon próbálj javítani, és úgy minél jobb emberré válni, legalábbis én így látom :)

Ajánlanám egyébként a "rontó ralph" c. animációs filmet, az elsősorban önmagunk elfogadásáról szól, szerintem az is sokat segíthet :)

Remélem tudtam azért valamit segíteni :D sok sikert! :D

18/F

2015. márc. 22. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!