Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Minek éljek? Már most nem...

Minek éljek? Már most nem látom értelmét.

Figyelt kérdés
14 éves vagyok...2 éves koromban elváltak a szüleim anyummal éltem mamáméknál..aztán elköltöztünk, és lett egy új élettársa egy szemétláda. belevitte az adósságba meg minden sz*rba..tiszta csórók lettünk. a végén már gyertyával kellett fényt csinálni, nem volt kaja. ez volt úgy 10 éves koromban. úgyhogy leköltöztem a mamámékhoz, ahol normális életkörülmények voltak..azóta itt vagyok, de a mamámék nagyon rossz emberek, főleg a papám. mindennap kiabál vmiért.. apukám nem keres 2 év óta, a másik mamám sem. anyukám pedig még mindig azzal a szemétládával van és nem veszi észre hogy tönkreteszi, pedig most jól keres anya..de majd ez a pénze is elfog fogyni. nekem is ígérgetett ezt azt kb november óta, de ma jött haza külföldről és már az élettársára költötte a pénzt, meg a féltesómra aki tőle van. nem irigykedem, csak olyan mintha elfelejtené hogy van még 1 lánya. utálom nem értem miért érdemeltem ezt ki. nincs senkim, utálok élni...
2010. febr. 17. 15:10
1 2
 11/14 anonim válasza:
Ha kitartó vagy, szorgalmas, akkor bármit elérhetsz.Szerintem célnak az is elég, hogy megmutasd, többre vagy képes, mint ők.
2010. febr. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Kedves kis 14 éves !


Nagyon sok mindenen mentél keresztül, és az úgynevezett «rossz» korban is vagy. Azt szokták mondani, hogy ha kikecmergünk az átélt nyomorúságokból, akkor attól erősebbek leszünk. Velem is ez történt, ha nem is volt olyan keserves a helyzetem, mint a Tiéd. Tiszta szívböl sajnállak, bár tudom, hogy ez nem sokat segít Neked… Az azért jó dolog, hogy kicsit ki tudtad «beszélni» ezeket a dolgokat magadból. Gondolom, mama és papa alatt a nagyszüleidet érted, ugye? Ők miért rosszak Veled?

Abban is igazad van, hogy a féltestvéred nem tehet arról, hogy megszületett, és hogy ilyen körülmények között jött a vilagra. Úgy látom, intelligens vagy… Hát ezt az intelligenciát használd fel arra is, hogy kibírd még egy kicsit… Vesd bele magadat valamibe, szívvel lélekkel, pl a tanulásba, még ha most nehéz is, hogy legyen valami a kezedben ha végre a saját jövődet építheted, ez fontos! Igy aztan később nem fogsz ide-oda sodródni.

Anyukád… Hát anyukád, úgy látom, abban a korban van, amikor már fél elveszteni azt, akit szeret, mert esetleg nem talál helyette másikat. Nem felejti ő el, hogy van egy nagylánya is, ne félj… Azt hiszem, hogy a korai válás miatt, legalábbis pillanatnyilag, rád viszi át apukád iránt érzett haragját.

Ne félj, bátor kislány, elég erőt érzek benned ahhoz, hogy túléld ezeket a nehéz időket, és hogy emelt fejjel tudj szembenézni a jövővel, ami, hidd el, sokkal szebb és boldogabb lesz, mint a jelen! Addig is: Bátorság!

Tudom, hogy túl hosszan írtam, de a szívemből jött…

2010. febr. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm kedves utolsó! :)

papám és a mamámnak van még 1 gyerekük, aki 17 éves és hát teljesen ráfordítják a figyelmet. jó megértem, ő a saját gyerekük, de azért én is itt vagyok. mindig engem hibáztatnak, ha a 17 éves megsértődik, vagy ha összekapunk, mindent megkap, nagyon elkényeztetett, még a suliból is kocsival kell hazahozni (kb 10 percre van)..én meg alig kapok valamit. és nincs túl jó anyagi helyzetünk, mégis megkap mindent, hiába..én ezt megértem hogy most nem telik ruhára vagy ilyesmire, szóval nem is kérek, de ha van is, akkor én nem kapok semmit. nincs olyan nap, hogy ne veszekednének, papám meg minden hülyeségért már felkapja a vizet. olyanokat mond a mamámnak, hogy széjjelveri meg satöbbi. a mamám meg állandóan magyaráz, hogy a 17 évessel én bánjak jól és még sok apró dolgok..

2010. febr. 18. 18:56
 14/14 anonim ***** válasza:
Élsz még?
2016. márc. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!