Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » 18 évesen öregnek érzem...

18 évesen öregnek érzem magam. Hogy lépjek ezen túl?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok, hamarosan 19. Bár amíg nem töltöm be, addig ragaszkodom ahhoz, hogy 18 vagyok és kész. Szörnyű érzés belegondolni, hogy meg fogok öregedni. Rettenetesen félek. Félek, hogy bár szabadabb is leszek, de ott lesz az a rengeteg nyomás és felelősség. A 30 éves kor nekem már maga a pokol, a nyugdíjjal egyenlő a fejemben. És nem akarom elveszteni a fiatalságomat, a szépségemet, a vonzerőmet. Sírni tudnék, ha arra gondolok, hogy egyre öregebb vagyok minden egyes nap. Már arra is gondoltam, hogy jobb lenne megölnöm magam. Akkor legalább örökre fiatal maradhatnék. Mit tegyek?
2015. ápr. 11. 18:21
1 2
 1/17 anonim válasza:
Hát figyelj.....egyeltalán nem vagy öreg és csak úgy megsúgom még 30 évesen sem számítasz annak.....annyi vagy amennyinek érzed magad,nyugodj meg mindennek eljön majd az életedben a maga ideje az öregedésnek is elfog de most még fiatal vagy a jelenben élj mert a mostani életed fogja megalapozni h jövödet
2015. ápr. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

www.pszichologuskereso.hu


Kezeltesd magad, mert van még cirka 60 éved. Így nem lehet leélni. N31(egy "nyugdíjas" :D )

2015. ápr. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Keress fiatal pasit!
2015. ápr. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
De most komolyan, ti mit tesztek az ellen, hogy ne zavarjon az öregedés? Nem hiszem, hogy bárki szívesen gondol arra, hogy milyen lesz majd x év múlva az élete. Pláne nem 70 évesen.
2015. ápr. 11. 18:42
 5/17 anonim válasza:

Mi a problémád lényege? Ezen gondolkodj el.


Megöregszel és meghalsz, ebben semmi rossz nincs, ezt el kell tudni fogadni.


Hidd el, az lenne borzasztó, ha nem öregednénk és nem lenne vége ennek az életnek.



Ami még fontos az az, hogy a materializmus egy kamu. A mostani, földi lét után én nem tudom mi lesz, de az biztos, hogy az öregséggel járó haláltól nem kell félni.


A felelősségtől, az élettől, nos azoktól lehet, ezzel nincs mit tenni. Élni nehéz, az élet gyakran nagyon rossz, nyomasztó.. együtt kell tudni élni ezekkel, megoldani, vagy kiszállni. Minden rajtad áll.

2015. ápr. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
A haláltól nem is félek, csak az öregedéstől, de attól nagyon. Az is zavar, hogy majd át kell adnom a főszerepet a fiatalabb generációnak.
2015. ápr. 11. 18:54
 7/17 anonim válasza:

Azzal kezdtem, hogy konkretizáld a problémádat.


Mit kell átadni? Kinek? Miért? Mitől félsz? Hogyan definiálod az öregséget? Mi félelmetes benne?

2015. ápr. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Egyrészt minél idősebb leszek, annál kevesebb dolgot néznek el nekem. Most például akik szerint fiatal vagyok azt mondják, ha valami hülyeséget csinálok, hogy csak azért van, mert fiatal vagyok, holott teljesen tisztában vagyok a dolgokkal. De pár év múlva egy ilyen hülyeségért már lenéznének. És nem akarom azt se látni, ahogy a következő generációk kivirágoznak és mindenki rajong értük én meg megöregszem és ráncos leszek és szottyadt. De már az is zavar, már most is, hogy a 15 éves lányokra sokkal inkább buknak a pasik, mint arra, aki 18-19. És ha leszek mondjuk vagy 30, akkor már el se tudom képzelni mi lesz velem :(
2015. ápr. 11. 19:05
 9/17 anonim válasza:

Teljesen általános, hogy egy csomó ember lenéz.


Akiknek más a vallásuk, világnézetük, átlagosan millió sőt milliárd ember lenéz. Ha emiatt zavartatod magad, az a te bajod. Ne tedd, magad életét könnyíted meg..


Nézd, én egy viszonylag átlagos, sportos 24 éves srác vagyok.


Nem érdekelnek a 15-16 éves lányok, nem nevelek (még) gyereket.


Igazából 18 évesen is nemhogy öreg, de túl fiatal vagy.


30 évesen az lenne, hogy lényegében véve a legjobb korban lévő férfiaknak akkor fogsz igazán bejönni. Lesz tapasztalatod, talán bölcsességed, és ha edzel, odafigyelsz kicsit az étkezésedre, 25-30 év körül lehetsz a legjobb nő, még testileg is értem (ó, az én 30 éves barátnőm azért emlékezetes volt, nem alaptalanul írom)


De egészen 40-ig simán topon lehetsz testileg. Addigra meg már valószínűleg, remélhetőleg nem ezen fogsz rágódni.


A ráncok egyébként biztos hogy jönnek idővel, de a szombatodat miért azzal töltöd, hogy a ráncaidon aggódsz és erről beszélsz gyakorikérdésen idegen emberrel/emberekkel (bár azt megértem ha valaki szeret beszélni velem :D ) ahelyett hogy az 'elmúló' fiatalságodat élveznéd ki? :D


Társaságban, vagy olyan időtöltéssel ami a te felfogásod szerint értékes, értelmes és most van rá lehetőséged, 30 évesen meg már nincs :)

2015. ápr. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Holnapra úgy is van programom, na meg általában se ülök itthon. Csak most, hogy van egy napom egyedül, nagyon megijesztett ez a gondolat. Persze, amúgy is sokat gondolok erre. Már előre zavar az, hogy holnap látom majd az önfeledt 15-16 éveseket hülyülni, amiben ugye nincs semmi, de engem ennyi idősen már körberöhögnének.
2015. ápr. 11. 19:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!