Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Baj ha 17 évesen néha egyszere...

Baj ha 17 évesen néha egyszeren öregnek (képletesen) érzem magam? I

Figyelt kérdés

2012. jún. 23. 00:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok ezzel. Esetleg nem lehet, hogy csak szimplán komolyabb vagy a korosztályosbelieknél? Pontosabban nem nézed jó szemmel a bohóckodásukat, neked pedig komoly terveid vannak és nem baromkodsz össze-vissza?
2012. jún. 23. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Bár én már jócskán elmúltam 17 éves, de gyakran éreztem én is fiatalabb koromban öregnek magamat. Ma már tudom a választ. Egyszerűen komolyabb voltam a korosztályomnál, bizonyos dolgok nem érdekeltek, amik őket nagyon. (Pár műszaki kütyüről pl. azt sem tudtam, hogy eszik-e vagy isszák, más meg nagyban használta.) Szerintem ez egyáltalán nem baj, egészen biztos, hogy találsz a környezetedben olyat, aki hozzád hasonlóan "öreg". :) Ha félreértettem a kérdésedet, akkor bocsánat, hogy nem arra adtam választ, amire szeretted volna.
2012. jún. 23. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Egyetértek a válaszotokkal. Én is ilyen voltam 18-19 körül.

Most meg egy lassan összeomló ország depressziós, negatív polaritású ember vagyok. Válaszoló; ha felkeltettem érdeklődésedet írj. Jó lenne egy új baráti kört (persze ha létezhet még olyan) kialakítani.

2012. jún. 23. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én már 11 évesen is öregnek, komoly felnőttnek éreztem magam. Egyetértek a többi válaszadóval, szerintem is az állhat a háttérben, hogy te komolyabb és/vagy értelmesebb vagy a társaidnál. (Nálam is ez volt a helyzet, és mindenkinél akitől eddig ezt a problémát hallottam.)

Nem gondolom, hogy baj lenne, persze néha nehéz. De manapság már elfogadott az ilyesmi, nem vagy egyedül vele. (Régen nehezebb volt, mindenki furcsán nézett az emberre és visszarántották a korabeliek szintjére, gátolták abban, hogy még tovább "okosodjon".)

2012. jún. 23. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, azért jó azt olvasni hogy ezzel nem vagyok egyedül.
2012. jún. 23. 10:49
 6/7 anonim ***** válasza:

Kb. 27-28 évesen éreztem, hogy vége mindennek, öreg vagyok, stb.

Most 32 vagyok, vidám, tele élettel,


Szóval 17 évesen felejtsd el ezeket! : )

2012. jún. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 homo ludensz ***** válasza:
Megértem ha most öregnek érzed magad vigasztaljon az a tudat hogy ha találsz majd egy társat és családod lesz az olyan felelősséggel jár majd hogy nem igen érsz rá annyit magaddal foglalkozni. Teljes emberhez méltó életet élni és a szeretteidet óvni azelőtt sem volt meg most sem kicsinyke feladat.
2012. jún. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!