Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mikor végre megtaláltam...

Mikor végre megtaláltam önmagam, akkor dől össze minden. Miért?

Figyelt kérdés

Mindenkinek van egy hobbija (vagy párkapcsolata), ahol kiteljesedhet. Mivel az utóbbira nem igazán vágyok (és rám sem vágynak, de ez mellékes), maradt az első.


Nagyon szeretem a sportot és végre találtam is egy sportágat, ami megfogott. Illik hozzám, a genetikámhoz.

Most áprilisban lett volna egy verseny, amire már hónapok óta becsülettel készültem. Erre be jön egy betegség az utolsó 2 hétben, a versenyt ki kellett hagynom. Semmi gond, majd indulok a legközelebbi versenyen. Szarul esett, hogy ez kimaradt, de nem adom fel.


Ám a betegségről kiderült, hogy komolyabb, mint aminek látszott. Valószínűleg nem csinálhatom tovább ezt a sportágat. (Nagy terheléses edzéseket nem igazán végezhetek.)


És ettől teljesen kiborultam. Olyan ez nekem, mintha egy férfinak meghalt volna a párja, ha egy fotós megvakulna, vagy ha egy zenész elvesztené a hallását.


Nekem már csak ez volt. Az utolsó szalmaszál az életemben, amibe kapaszkodhattam volna. Nekem nincs semmi más.


Dolgozni járok, és lepörög mellettem az élet. Mikor rátaláltam önmagamra a sors pont akkor húzza ki alólam a széket. Az utóbbi 1 évben megtudtam milyen élni és nagyon tetszett.


Az öngyilkosságon csak és kizárólag az anyukám és a testvéreim miatt nem gondolkozok. De úgy érzem, hogy ha ők nem lennének, akkor semmi gátja nem lenne ennek. És ezt nem indulatból írom. Már belefásultam az életbe. Főleg így, hogy az utolsó kapaszkodót is ellökték tőlem.


Tudni kell rólam, hogy sok évbe telt, mire megtaláltam azt az elfoglaltságot, ami tetszik és amiben jó is vagyok.


26 éves vagyok csak.


2015. máj. 4. 21:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Te nem egy sport vagy.
2015. máj. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
45%
Na de látod, megint tévedtél, hiszen valószínűleg nem találtad meg "önmagadat" és a neked megfelelő sportágat, csak vágyakoztál rá, kamaszként lelkesedtél érte, miközben nem volt valójában neked való. Szállj le a földre, ismerd meg önmagad sokkal alaposabban, tárgyilagosan, hiszen saját magaddal nem vagy tisztában, és főleg ne siránkozz.
2015. máj. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Volt azelőtt is olyan elfoglaltságod, amit szerettél (ha nem is ennyire) és amiben jó voltál? Nem kötelezően sport, bármi.
2015. máj. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
@1: igen, nem sport vagyok. a személyt, aki csinálja sportolónak hívjuk.
2015. máj. 4. 21:16
 5/12 A kérdező kommentje:
@3: semmi. persze voltak dolgok, amiket szerettem csinálni, de nem teljesedett ki tőle az életem.
2015. máj. 4. 21:18
 6/12 A kérdező kommentje:

talán az tetszett ebben, hogy ez egy életforma.


hatással volt az egész életemre.

2015. máj. 4. 21:19
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerintem pedig ne add fel. Lehetetlen, hogy ezután semmi olyasmit ne találj, amiben jó vagy és amit szívesen csinálsz, akár hivatásszerűen, életcélként is.

Életformát nem kizárólag sport jelenthet, sokminden más is.

Persze értem, hogy most semminek sem látod értelmét, de szerintem próbálj ne úgy hozzáállni, hogy ez örökre így is marad. Hosszú távon ebbe csak belekeseredsz és nem veszed észre, amit esetleg értelmesnek tartanál.

2015. máj. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Hát ez van... van akinek sokkal szarabb az élete.


Irigylem azokat, akiket nem gátol a sors.

2015. máj. 4. 21:28
 9/12 anonim ***** válasza:

Érdemes lenne felkeresni egy pszichológust szerintem.

Ezek sose jók, ha lényegében egy dolog van ami "éltet". Persze, jó az ha fontos a sport, vagy a párkapcsolat, vagy valami. De nem szabad 1 dolog köré építeni az életet. Én meg párkapcsolattal voltam így, aztán amikor ott lettem hagyva, akkor meg nem tudom most mi legyen, mert kb csak neki szenteltem az életem. Szóval ez nem jó.

Amire gondolj, hogy rengeteg dolog van az életben amit ki lehet próbálni. Ha egyszer történt ilyen, hogy találtál valamit amit nagyon szeretsz csinálni, akkor ez előfordulhat máskor is :)

2015. máj. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

az a baj, hogy most gondolom eléggé korlátozódott, hogy milyen sportokat űzhetek.


nagyon nehéz volt megtalálni ezt. és relatíve sok ideig tartott.


ha ez a beállítottságom nem fogom tudni a festészetben, vagy a zenélésben megtalálni önmagam. semelyikhez sincs tehetségem.


párkapcsolatra kockázatosabb építeni, mert ott két félen múlik a kapcsolat.


na de a sport, az csak rajtam múlik. így gondoltam. de a sors közbeszólt.



a legrosszabb az, hogy másnak legalább nem marad üresen. párkapcsolata van stb. nekem tényleg csak ez volt.

2015. máj. 5. 11:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!