Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan fogadjam el magam?

Hogyan fogadjam el magam?

Figyelt kérdés
Nem tudom magam elfogadni, olyannak amilyen vagyok. Egy 15 éves, meleg srác vagyok de nem tudom elfogadni... Amióta tudom magamról, megváltozott a magmról alkotott véleményem... Nem látok magamban pozitívumokat, nem látom magam szépnek, vagy okosnak, pedig a barátaim mind az ellenkezőjét mondják... Meg mások is akikkel beszélni szoktam. Én mégsem látom magam annak... Hogyan fogadjam el a melegségem, és a külsőm ?

2015. máj. 10. 23:39
 1/7 A kérdező kommentje:

Ja !

És hiába mondják, hogy jó amit csinálok ( pl.: Órán, ha zongorázok, vagy megdícsérnek valaiért ) én abban is csak a hibát látom...

2015. máj. 10. 23:50
 2/7 anonim ***** válasza:

Az ösztönös dolgokat, mint a szexuális beállítottság, nem könnyű befolyásolni tudatossággal. Az sokkal inkább a kémiai vegyületek világa, ebből adódóan azokra a tulajdonságokra legkönnyebben más vegyületekkel lehet hatni. De neked nem ezzel a szinttel van bajod, hiszen az kb. olyan lenne, mintha egy heterot idegesítene, hogy ellenkező nemű nemi szervéhez vonzódik. Van olyan is, de a te esetedben nem erről van szó, tehát nem az ösztönök világában kell keresni a választ, hanem a tudatosság világában. Eleve van egy társadalmi ellenállás a homoszexualitással szemben, még ha a közvetlen közeledben nem is ezt tapasztalod, ez rányomja a bélyegét az egészre. Ezt felül lehet írni tudatosan. Pl. úgy, hogy nem engeded, hogy az ösztöneid reagáljanak a kritikákra, amiket kapsz a melegséged miatt, hanem tudatosan megérted, hogy kritikát kaptál, és levonod a logikus következményeket, nem pedig bepánikolsz ösztönből. A kérdésedből is az következik, hogy te tudatosan el szeretnéd magad fogadni, de valami miatt nem megy. Ez tipikusan az ösztöneid miatt nem megy. Azok csinálnak olyat, hogy nem adnak választ egy cselekvés miértjére, csak csinálják azt a cselekvést.


Ezen kívül, amikor megtudtad magadról, hogy meleg vagy, akkor egy új éned született. Normális, ha a régi éned tapasztalatai nem felelnek meg az új énednek. Ilyenkor átértékelődik sok minden. Eleve az, hogy vannak magaddal szemben elvárásaid, és sosem elégszel meg a jelenlegivel, lehet egy pozitív tulajdonság, egy jóra való törekvés. Ehhez jön hozzá, hogy amikor megtudtad, hogy meleg vagy, akkor akár a jó fogalma is módosulhatott. A külsőddel való elégedetlenség is nőhetett akkor amikor megtudtad, hogy meleg vagy, mert bár nem nagy tapasztalatom van, de egy hetero férfit kevésbé érdekli, hogy hogy néz ki, mint egy meleg férfit. Ezeket mind tudatossággal tudod orvosolni. Érteni kell, hogy miben változtál meg te, amikor megtudtad, hogy meleg vagy. Annak ezer féle következménye van. Nekem erről nincs tapasztalatom, ezért érdemes olyantól kérdezni, akinek van, mert akkor hamarabb rátalálsz azokra a pontokra, amik változtak, és amiket figyelembe kell venned.

2015. máj. 11. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Nagyon sok meleg így indul neki az életnek. Idővel a nagy többségük elfogadja magát, túllép ezeken a dolgokon. A szerencsésebbeknek hamar sikerül.

Sok sikert neked!

2015. máj. 11. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A melegek mind ilyenek. Mivel Ők úgy érzik, hogy mások, rosszabbak a „normális” emberektől, ezért sokkal magasabb mércét állítanak fel maguknak. Ezért vannak a kiemelkedő teljesítményű meleg művészek is például.
2015. máj. 11. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Valóban akkor változott mé Ennyire a véleményem magamról,amikor Kiderült, higy meleg vagyok... Azóta eltelt 3 év és még mindig nem sikerült elfogadnom magam... Neketek hogyan sikerült?! Volt amit tettetek vagy hasonló ?
2015. máj. 11. 22:35
 6/7 anonim válasza:

Ha gondolod írj, 20 éves meleg fiú vagyok :)

Egyébként nem könnyű elfogadni, van akinek sokáig vagy egyáltalán nem is megy. Én ennyi idő után még mindig nem jelenteném ki teljes mértékbe, hogy elfogadtam, de legalább valamilyen szinten már igen.

2015. máj. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 justaboutto ***** válasza:
Nem szabad szégyelni magad amiatt, aki vagy. Ez egy nagyon hosszú folyamat. A legjobb ha sokat olvasol más melegekről, meleg dolgokról, hogy hozzászokj a gondolathoz. Természetes, hogy mivel sokat kell titkolóznod egyedül érzed magad vagy szorongsz, nehezen bízol meg másokban. De idővel ezen is túl lehet, túl fogsz lépni. Az élet adja magát, ne aggódj :)
2015. jún. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!