Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit lehet tenni, hogy megtalál...

Mit lehet tenni, hogy megtaláljam a hivatásomat?

Figyelt kérdés
26 éves nő vagyok. Elvégeztem egy közgazdasági főiskolát, ami életem legrosszabb döntése volt. Illetve, szülői döntés, apám kerek perec kiadta, hogy oda kell menjek. De nem akarom őt hibáztatni,bár anyagi okokból még mindig kénytelen vagyok otthon élni.Ennél rosszabb szerintem már csak a jogi pálya lett volna nekem. Dolgoztam sokféle volnalon, ahová kellett a diploma, és mindegyiket szívből utáltam. Voltam hivatalnok, külkereskedelmi ügyintéző, gazdasági helyettes, könyvelő, de csak egyre rosszabb lett. Végül tavaly kihúztam külföldre, takarítani, és legalább lett egy kis anyagi tartalékom. Ami mindig is érdekelt, az a nyelvek, irodalom, kiskoromban mindig színésznő, tanárnő vagy író akartam lenni, ilyesmi dolgok érdekeltek. Apám nem ért meg. Kisvárosban lakom, az átlagkereset diplomával együtt is 100 ezer körül van, ebből soha nem fogok elszabadulni se. Azt mondja, lennék elégedett, itthon elférek, a pénzemből leadok valamennyit, a többit meg elköltöm amire akarom ( azt tudni kell, hogy egyke gyerek vagyok, apám verésekkel, utasításokkal, megszágyenítésekkel "nevelt" fel.Tudom, el kellene innen húznom, de közben szeretném is megtalálni azt az utat,amit igazán magaménak érzek. Kimehetnék vissza takarítani, de azzal is csak menne az idő, és bár pénzem lenne, fiatlabb nem lennék, és a hivatásom se találnám meg vele. Az elmúlt 3-5 évem erről szólt, a helyem keresésével, de úgy érzem, csak zsákutcából zsákutácba mentem. Valami ötlet? előre is köszönöm.

2015. máj. 12. 11:55
 1/4 anonim ***** válasza:

"Voltam hivatalnok, külkereskedelmi ügyintéző, gazdasági helyettes, könyvelő, de csak egyre rosszabb lett. Végül tavaly kihúztam külföldre, takarítani."


Jaj, de sajnállak.

2015. máj. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyetlen módja van: kipróbálsz sok mindent, olyat is, amire korábban nem gondoltál. Ezek a dolgok csak így derülnek ki. Olyan meg a mai világban nincs, hogy hivatás, legfeljebb olyan, hogy tehetség. Rendkívül gyorsan változik a világ, 5-10 évente más ránt mutatkozik a nagyobb kereslet.
2015. máj. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Kettes, köszönöm, ezeket tettem eddig is. Szerintem meg igenis létezik hivatás, annak aki hisz benne. Én mindig így gondoltam. Rajzoláshoz, festéshez mindig volt tehetségem, több kiállításom volt gyerekként és tiniként is, de igazából azt se éreztem hivatásnak.

Egyes, Neked azt üzenem, h úgy érzem, savanyú a szőlő számodra.

2015. máj. 12. 13:07
 4/4 anonim ***** válasza:
Vannak valóban jó tesztek az interneten, amik segíthetnek. Most csak ez az egy jut eszembe : [link] Keresgélj még a témában, hátha segít egy ilyen, ezek által magadat is jobban megismerheted. Sok sikert, és szurkolok neked!
2015. máj. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!